Мешканці Соледарської міської територіальної громади, які ще не отримали гуманітарної допомоги в евакуації можуть заповнити анкету та отримати пакунок з першими необхідним.
Отримати гуманітарну допомогу можуть всі мешканці Соледарської громади, які ще не заповнювали анкету. Вносити дані повинен тільки один представник із родини.
Волонтер Євген Ткачов (крайній ліворуч) на евакуації / фото Євгена Ткачова
На Донеччині триває евакуація населення. Люди можуть виїхати з небезпечних територій, звернувшись до місцевої влади чи волонтерських організацій. Евакуація для людей безоплатна, однак сам процес стає більш небезпечним через навалу ворожих дронів.
Яка наразі ситуація з евакуацією на Донеччині, редакції Бахмут IN.UA розповів волонтер Євген Ткачов.
Евакуація на Донеччині: як проходить
Волонтер Євген Ткачов працює у складі гуманітарної місії “Проліска”. Наразі його головним напрямком є вивезення людей з Костянтинівки і прилеглих територій. Щодня звідти вдається вивозити до десяти людей. Переважна більшість евакуйованих — це маломобільні і лежачі люди.
“За день вивозимо десь до десяти людей: шість, сім, інколи десять. Іноді після обіду більше заявок, іноді зранку, тому щодня ситуація різна. Зараз ми більше зосереджені на вивіз маломобільних або зовсім немобільних людей. Це від двох до шести людей в день. Ми вивозимо їх до Дружківки, де на них вже чекає швидка допомога. Там їх пересаджують і під наглядом медпрацівника можуть вивезти по всій Україні: когось у хоспіс, когось в лікарню, а когось до рідні”, — розповідає Євген Ткачов.
Евакуація маломобільних людей / фото Євгена Ткачова
Наразі великим викликом для евакуації є атаки дронів. Ворожі БПЛА контролюють дороги, тому інколи вивіз людей є дуже ризикованим. Зараз важким для евакуації є напрямок Шахового.
“Зараз все дуже змінилось, особливо за кілька останніх місяців, через навалу дронів. Якщо, наприклад, 2-3 місяці тому люди мешкали в селах за 5-6 кілометрів від лінії фронту, вони знали, що все одно їм якось привезуть гуманітарку. А якщо стане зовсім погано чи будуть поранені, їх або “Білі янголи” евакуюють, або волонтери. Але близько двох місяців тому ситуація з дронами дуже змінилась, а місяць тому вже стала критична. Тому люди розуміють, що будь-коли оця “дорога життя” може або перекритись, або перетворитись на “дорогу смерті”. Як зараз, наприклад, між Шаховим і Добропіллям. Це тил, 20 чи навіть більше кілометрів до лінії фронту, але чомусь дрони вирішили перекрити саме цю дорогу. І люди тепер телефонують знову з Шахового, з навколишніх сіл, а проїхати туди — це великий ризик”, — розповідає Євген Ткачов.
Контакти для евакуації
Волонтер Євген Ткачов вивозить людей у складі гуманітарної місії “Проліска”. Зробити заявку на евакуацію можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.
Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Опівночі 8 травня розпочалось так зване “триденне перемир’я”, оголошене президентом рф путіним. Воно має тривати до опівночі 11 травня. В ці дні рф обіцяла не обстрілювати територію України та не вести штурмові дії на фронті. Та чи так це насправді?
Чи відчувається на Донеччині оголошене рф перемир’я, редакції Бахмут IN.UA розповів речник 24 ОМБр імені короля Данила та волонтер Євген Ткачов.
Перемир’я до 9 травня: чи працює на Донеччині
Російський диктатор путін оголосив про триденне перемир’я, яке повинно тривати з 00:00 8 травня до 00:00 11 травня. Однак, своїх обіцянок рф не дотримується. На фронті продовжуються штурми та обстріли українських військових позицій і населених пунктів.
Речник 24 ОМБр імені короля Данила, яка тримає оборону на Часовоярському напрямку, розповів, що режиму тиші зі сторони ворога так і не було.
“Ми не відчуваємо ніякого перемир’я. Штурмові дії зі сторони противника були як вчора, так і сьогодні продовжуються із застосуванням дронів та піхотні штурми. Атаки не зменшились, цього не відчувається. За останню ніч було близько шести штурмів”, — заявив речник бригади.
Волонтер Євген Ткачов, який займається евакуацією населення, зазначає, що ситуацією на лінії фронту не володіє, оскільки останніми днями не бував там. Наразі евакуація продовжується, однак заяви про так зване “перемир’я” змушують залишатися в небезпеці.
“Вздовж лінії фронту ні вчора, ні сьогодні ми не були. Але бачили, що в Мирнограді був прильот КАБів. У Костянтинівці сьогодні зранку по місту тихо-спокійно, десь чутно вибухи з боку Торецька, там гучно. Наскільки я знаю, вчора було багато відмов від евакуації з Шахового. Це розповіли колеги, які їздили туди. Було зареєстровано 15 людей, а виїхала, начебто, тільки одна бабуся, тому що ж “перемир’я”. А так сьогодні вивозили людей з Костянтинівки, з Родинського, там тихо”, — розповідає волонтер.
Раніше аналітики заявляли, що в районі Костянтинівки є ділянки, де спостерігається тиша, але фіксувалася активність авіації. На стику Торецького і Покровського напрямків російська армія продовжує розвивати просування, тож там активно використовують дрони, проводять обстріли та штурми.
Неурядова гуманітарна організація Solidarites International, що була заснована у Франції, пропонує внутрішньо переміщеним особам отримати фінансову допомогу у розмірі 6 600 гривень на особу протягом […]
Внутрішньо переміщені особи, які проживають у Київській області можуть отримати грошову допомогу від уряду Німеччини протягом 4 місяців. Для цього потрібно заповнити анкету, згодом обрані […]
Для бахмутян працюють Центри Підтримки у великих містах країни. Заступник мера Олександр Марченко раніше пояснював, що відкрити у кожному місті осередок для місцевих, на жаль, […]