Снаряди не розриваються: росіяни відмовляються наступати під Бахмутом

Микола Ситник 11:44, 21 Вересня 2023
148-ма окрема артилерійська бригада
148-ма окрема артилерійська бригада готує «привітання» російськи окупантам / фото Генштаб

Російське військове командування віддало наказ армії рф терміново відновити втрачені позиції на південному фланзі Бахмута. Такі «істеричні» контратаки виснажують російські ресурси та резерви.


Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Проблеми окупаційної армії

Відомий російський блогер звинуватив військове командування рф в тому, що воно віддало наказ відбити Андріївку (10 км на південний захід від Бахмута) та її околиці, не створивши належних умов для таких контратак. Пропагандист стверджував, що командування планувало «слабкі» контратаки і не надавало точну розвіддану російським штурмовим підрозділам. За словами блогера, російським військам не вистачає артилерійської підтримки, а «істеричні» контратаки виснажують їхні ресурси та резерви. 

Військовослужбовці 1-го батальйону 1442-го полку алтайського краю (мобілізована частина) опублікували відеозвернення, в якому солдати стверджують, що покинули військову техніку в районі Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) після того, як отримали наказ сформувати штурмову групу і наступати на Бахмутському напрямку.

Читайте також: «Кліщіївка і Соледар — це два «ключі» до звільнення Бахмута», — військовий аналітик

Обстановка на фронті в районі Бахмута
Обстановка на фронті в районі Бахмута / фото DeepStateMapLive

Несправні снаряди

Військовослужбовці 1442-го полку зазначили, що російське військове командування почало перекидати на передову особовий склад різного роду, зокрема солдатів, які зараз відпочивають у тилу, не забезпечивши їх достатньою кількістю справних артилерійських снарядів. 

Солдати відзначили, що їхні снаряди не розриваються під час пострілу, що, ймовірно, є симптомом зусиль російського оборонно-промислового комплексу (ОПБ) пришвидшити виробництво снарядів і пропускати для цього заходи контролю якості.

Низький моральний дух окупантів

Військовослужбовці рф додали, що підрозділ страждає від низького морального духу після того, як дізналися, що ЗСУ знищили більшу частину невизначеного російського полку та майже всю відступаючу штурмову групу в цьому районі. 

Мобілізовані також стверджували, що не мають підготовлених оборонних позицій і змушені покладатися на стрілецьку зброю, тоді як в українців є артилерія. 

Родичі особового складу 1442-го полку раніше зверталися до президента росії володимира путіна після того, як російське військове командування побило солдатів за відмову здійснити штурм 14 вересня.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 19 Червня 2024
Вікторія Амеліна / фото PenUkraine

Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” (“Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну”). У виданні зібрані історії про українок, залучених у боротьбу з російськими окупантами або таких, що допомагають цю боротьбу вести.

Про це повідомляє PenUkraine.

Книга про долі українських жінок

Серед героїнь книги — адвокатка та військова Євгенія Закревська, правозахисниця Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, та бібліотекарка Юлія Какуля-Данилюк. 

Як зазначено в анотації, після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Вікторія Амеліна взяла на себе нову роль – документаторки воєнних злочинів та хронікерки життя жінок, що приєдналися до руху опору. Видання української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” вийде навесні 2025 року в імпринті Macmillan Publishers St. Martin’s Press, одного з найстаріших світових видавництв.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна була українською письменницею, авторкою низки книжок. З червня 2022 року вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, де працювала документаторкою воєнних злочинів на деокупованих територіях. Трагічно загинула 1 липня 2023 року внаслідок ракетного обстрілу росією Краматорська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:10, 19 Червня 2024
МСЕК / фото ілюстративне

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так і військовим.

Детальніше про те, як проходить процедура встановлення інвалідності в МСЕК, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке МСЕК

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) — спеціальний заклад в системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу. Саме його представники мають право на встановлення:

 • групи інвалідності (І, ІІ, ІІІ група);
 • відсотку втрати працездатності;
 • потреби в протезуванні, ортезуванні та інших допоміжних засобах реабілітації;
 • індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
 • медичних показань на право одержання автомобіля з ручним керуванням або пристосованого автомобіля.

Довідка МСЕК є підставою для нарахування одноразової грошової допомоги та оформлення інших соціальних пільг, зокрема, у протезуванні. 

Які документи потрібні для проходження МСЕК

Для проходження МСЕК потрібно подати наступні документи:

 • паспорт громадянина України (якщо паспорт у формі ID-картки, то також треба надати витяг з реєстру територіальної громади);
 • довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;
 • для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка ТЦК про перебування на військовому обліку;
 • людям, яких позбавляли особистої свободи внаслідок війни або інтернували в нейтральних державах, потрібно надати довідку про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.

Потім лікарські консультативні комісії подають до МСЕК такі документи:

 • направлення на МСЕК (форма №088/о);
 • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о) та амбулаторну картку хворого;
 • результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості;
 • план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації;
 • документи, що підтверджують причинний зв’язок з інвалідністю;
 • документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.

Коли проходить МСЕК

Комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п’яти робочих днів з дня надходження направлення до МСЕК.

За наявності підстав для заочного проведення медико-соціальної експертизи, комісія проводить експертизу протягом трьох робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at […]

Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так […]

16:10, 19.06.2024 Скопіч Дмитро
субсидія нарахування

Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє, що людям, які отримували житлово-комунальні субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року, необхідно до […]

Бахмутські колективи виступили на Співочому полі: як пройшов концерт 

15 червня на Співочому полі Національного музею народної архітектури та побуту України відбувся концерт “Незламна культура Бахмута”, на якому виступили творчі колективи Бахмута. Про це […]

Росіяни показали Топталівку: фото

Пропагандистські пабліки поширили відео, у якому бахмутяни впізнали Топталівку, це колись пішохідна зона біля будівлі міської ради, датована 70-ми роками минулого століття. Цей невеликий відрізок […]