Місто Слов’янськ, що розташоване в Донецькій області, повністю готове до опалювального сезону. Він розпочнеться вже 1 листопада.
Про це повідомив голова Слов’янської МВА Вадим Лях на власній сторінці в Facebook.
Опалювальний сезон у Слов’янську
За словами голови Слов’янської МВА, громада повністю готова до початку опалювального сезону. Наразі йде робота над розв’язання проблем поодиноких будинків, що обіцяють зробити до кінця тижня.
Вадим Лях також повідомив, що старт опалювального сезону в місті запланований на 1 листопада. Утім, стаціонари місцевих лікарень вже з теплом. Це стало можливим завдяки наявності індивідуальних котелень.
Опалювальний сезон у Покровську
Раніше редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на заяву начальник Покровської МВА Сергія Добряка, повідомляла, що опалювального сезону в місті Покровськ не буде. Причиною прийняття такого рішення стало те, що в місті зафіксовані пошкодження комунікацій, внаслідок чого відсутні вода, світло і газ.
Для того, щоб містяни мали змогу пережити холодний сезон будуть розгорнуті теплопункти “Пункти Незламності”.
Евакуація з Донецької області у жовтні
У жовтні жителів Донеччини евакуюють у Дніпропетровську та Львівські області. Евакуаційні рейси курсують щодня. Евакуація до більш безпечних регіонів повністю безоплатна.
Також з 24 вересня розпочалася евакуація до Чернівецької області. Її реалізовує спеціальний потяг, який курсує раз на 4 дні. Найближчий рейс запланований 23 жовтня.
Алгоритм для людей, які бажають виїхати з Донеччини простий. Щоб евакуюватися, необхідно:
залишити заявку за телефонами: 0800 500 121, +380 (73) 050 0121 (Viber, Whatsapp, Telegram, Signal). Заявки на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю приймають за телефоном: 0800 332 614.;
дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда;
за необхідності оселитися в місцях тимчасового розміщення, які надаються безоплатно.
За останніми даними Міжнародної організації міграції (МОМ), наразі в Україні налічується понад 3,67 мільйона осіб зі статусом ВПО. Це приблизно 11,4% нинішнього населення країни. Багато з них не мають можливості повернутися додому, а тому повинні шукати варіанти доступного житла в нових регіонах.
Редакція Бахмут IN.UA розібралася в темі та ділиться з переселенцями варіантами, які дозволять мати власне доступне житло.
Житло для ВПО
Для ВПО в Україні є всі умови для проживання у власному куточку. Для тих, чий бюджет сильно обмежений, існують варіанти з гуртожитками, модульними містечками та шелтерами, переобладнаними з колишніх дитсадків, шкіл, приватних будинків. Для інших існують різноманітні програми доступного кредитування, котрі дозволять купити власне житло з доступними умовами.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає про дві програми, які дозволяють ВПО купити доступне житло.
єОселя
єОселя — це спеціалізована програма іпотечного кредитування, яку реалізовує держава.
Наразі є два варіанти програми, які залежать від категорії громадян. Це окрема та масова категорії громадян. До першої належать:
кадрові військові та правоохоронці;
медичні працівники;
працівники педагогічної сфери;
науковці та представники науково-педагогічної спільноти.
Представникам цих категорій, як зазначають в “Ощадбанк”, надається кредит з процентною ставкою від 3% річних, а реальна річна процентна ставка з урахуванням усіх додаткових витрат — 3,92%.
Масова категорія громадян більш численна. Сюди входять:
ветерани війни та члени їх сімей;
внутрішньо переміщені особи;
інші громадяни України, які відповідають умовам державної програми.
Вони можуть отримати кредит, процентна ставка якого починається від 7% річних. Своєю чергою, реальна річна ставка з урахуванням витрат починається від 8,16%.
Особливості програми та як подати заявку
Серед інших особливостей кредитування виділяються умови. По-перше, строк кредитування — до 20 років або 240 місяців. По-друге, перший внесок. Громадянину потрібно одразу внести від 20% вартості предмета іпотеки. По-третє, максимальна сума кредиту. ВПО та інші категорії громадян можуть купити житло вартістю до 6 мільйонів гривень.
Варто зазначити, що нещодавно Уряд презентував нові зміни прогами, які розширили можливості для ВПО. Так, оновленні правила єОселі передбачають можливість придбати житло:
віком до десяти років для ВПО і членів їхніх родин за умови, що ті беруть іпотеку у власних інтересах, реалізовуватиметься з 18 грудня у всіх регіонах Україин;
віком до десяти років для військовослужбовців та правоохоронців, медиків, педагогів, науковців, ветеранів та членів їхніх сімей, реалізовуватиметься з 18 грудня у Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій та Херсонській областях;
віком до трьох років для військовослужбовців та правоохоронців, медиків, педагогів, науковців, ветеранів та членів сімей, реалізовуватиметься у решті регіонів з 18 грудня.
Подати заяву на участь в програмі єОселя можна в застосунку “Дія” за посиланням.
Проєкт KFW для ВПО
Держмолодьжитло та Мінреінтеграції, заручившись підтримкою Уряду Німеччини та Банк Розвитку KfW (Кредитна Установа для Відбудови), реалізовує програму пільгового кредитування саме для ВПО на купівлю власного житла з доступними умовами.
Умови кредитування в межах проєкту KFW для ВПО
Умови кредитування за програмою досить доступні, а саме:
строк — до 30 років;
власний внесок — 6%;
відсотковий внесок — 3%;
вік отримувача — від 18 й до 65 років.
розмір кредиту — гранична вартість житла помножена на нормативну площу (52,5 квадратних метрів на одну людину чи сім’ю з двох осіб + 21 квадратний метр на кожного наступного члена сім’ї). При цьому гранична сума кредиту не може перевищувати суму, отриману множенням нормативної площі на граничну. Таку вартість буде сплачувати позичальник.
Об’єкт кредитування в межах проєкту KFW — це квартира чи приватний будинок, який збудували не більше ніж 50 років тому чи реконструювали не більше 35 років тому.
Надання самого кредиту відбувається у форматі рандомізації переможців за допомогою генератора випадкових чисел в режимі реального часу. Вся процедура транслюватиметься на YouTube-каналі Держмолодьжитла.
Як зареєструватися
Усього існує два способи реєстрації:
онлайн реєстрація через портал Дія, який з 1 січня 2025 року стане єдиним можливим способом;
особисте звернення до відділення Держмолодьжитла й подання письмової заявки.
Які документи потрібні
При поданні письмової заявки потрібні наступні документи:
прізвище, власне ім’я, по батькові заявника та членів його сім’ї;
дата народження заявника та членів його сім’ї;
стать заявника та членів його сім’ї;
серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України та членів його сім’ї (за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та членів його сім’ї, крім випадків, коли заявник та члени його сім’ї через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті й крім малолітніх дітей;
унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі заявника та членів його сім’ї (за наявності);
регіон, в якому заявник бажає отримати кредит;
кількість членів сім’ї заявника;
відомості про сімейний стан заявника;
підтвердження факту взяття заявника та членів його сім’ї на облік внутрішньо переміщених осіб;
підтвердження факту наявності офіційних доходів заявника в будь-якому місяці з останніх двох кварталів, інформація про які наявна в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування та/або Державному реєстрі фізичних осіб;
підтвердження факту відсутності у власності заявника житлової нерухомості, крім житлової нерухомості, що розташована на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих рф територіях України, включених до переліку територій, на яких ведуться бойові дії або які тимчасово окупованих рф, затвердженого Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації. У разі розташування житлової нерухомості, яка перебуває у власності заявника, на таких територіях, заявником проставляється відповідна відмітка про це в заяві;
аналогічна відмітка про відсутність у власності членів сім’ї заявника житлової нерухомості;
відмітка про відсутність фактів отримання заявником або членами його сім’ї у повнолітньому віці коштом бюджетних коштів державної підтримки/грошової компенсації/кредитів на пільгових умовах на будівництво (придбання) житла;
контактні дані заявника (адреса електронної пошти, номер телефону).
Комунальні підприємства “Бахмутське бюро технічної інвентаризації”, “Бахмут-вода”, “Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради”, “Опитненьське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС”, “Бахмутська житлова управляюча компанія та“Бахмутське бюро технічної інвентаризації”, які працювали у Бахмуті до окупаціїпродовжують свою роботу в евакуації, попри те, що місто вже окуповане.Скільки зараз зарплати отримують керівники цих комунальних підприємств.
Детальніше про це читайте в нашому матеріалі.
Комунальні підприємства. Бахмут
Керівник КП “Бахмутське бюро технічної інвентаризації” Андрій Атаманченко за пів року 2023 отримав 212 241 тисячі гривень, а за пів року 2024 — 319 750 тисяч гривень.
Оплата праці керівника Бахмутського БТІ у 2024 році зросла: торік Атаманченко отримував в середньому від 21 до 23 тисяч гривень, максимальну платню отримав у жовтні — понад 71 тисячу гривень. Цього ж року суми зросли від 40 тисяч, а максимальну зарплату посадовець отримав у березні — 96 тисяч гривень за місяць.
Керівник КП “Бахмут-вода” Роман Спічкін за 2023 рік отримав понад 903 тисячі гривень.
Місячна зарплата у 2023 році коливалася від мінімальних 34 тисяч гривень до майже 167 тисяч гривень.
За пів року 2024 Роман Спічкін отримав майже 293 тисячі гривень. За перше півріччя 2024 року зарплата Спічкіна значно знизилася у порівнянні з тогорічними сумами: з січня по червень посадовець отримував 42 тисячі, за винятком квітня: понад 83 тисячі гривень.
“Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради”. Заступниця начальника — Надія Трофимова отримала у 2023 році 541,5 тисячі гривень заробітної плати, а з січня по червень 2024 року — 324,8 тисячі гривень.
Минулого року посадовиця отримувала від 37 тисяч гривень до максимальних 70 та 74 тисячі гривень у березні й травні 2023. Цьогоріч зарплата зросла до максимальних 82 тисяч у лютому й 79 тисяч гривень у червні.
КП Прогрес
Виконувач обов’язків директора КП “Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС”Роман Гапєєв за 2023 рік отримав заробітну плату більш як 273 тисячі гривень, а з січня по червень 2024 — понад 136 тисяч гривень.
Очільник “ПРОГРЕСу” отримував фіксовані 22,7 тисячі гривень протягом 2023 і першого півріччя 2024 року.
Директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія” Олександр Бондарєв у 2023 році отримав більш як 845 тисяч гривень, за пів року 2024 — більше ніж 286 тисяч гривень.
Торік максимальна сума зарплати посадовця сягала майже 154 тисячі гривень у січні, 148,5 у жовтні, 126 у березні та 120 у лютому 2023.
Цьогоріч суми скромніше і складають 34 тисячі, за винятком травня й червня, тоді Бондарєв отримав 60,7 та 89 тисяч гривень відповідно. Як бачимо, зарплати посадовців різняться, у деяких вони зросли, у деяких частково впали.
У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]
Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]
Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]
10 мільйонів на реконструкцію Слов’янської лікарні, 112 мільйонів на утримання доріг та понад 30 мільйонів на техніку. Аналізуємо на Прозорро найбільші закупівлі Донецької області у […]
Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]