У місті Часів Яр Донецької області, станом на вечір 5 червня, залишаються 664 людини. Це люди старшого віку, з якими щодня працює місцева влада, з питань евакуації. Наразі вони відмовляються виїжджати. Пенсіонери забезпечені їжею, водою та медикаментами. Поранених від російських обстрілів доставляють у лікарню, а от із загиблими ситуація важча, вже є випадок, коли людину поховали у дворі приватного будинку. Влада наголошує на евакуації.
Про це у коментарі Бахмут IN.UA повідомив Сергій Чаус, начальник Часовоярської міської військової адміністрації.
Часів Яр. Останні новини
У Часів Ярі росіяни щодня використовують FPV-дрони, тож завозити у місто хліб щодня стає складніше. Мешканці забирають їжу, коли мають можливість. Окрім 664 людей, у місті ще є безпритульні тварини.
“Останні декілька місяців працювати з тваринами просто немає можливості, тому що безпекова ситуація не дозволяє. Відверто скажу, нам спочатку б з людьми розібратися (ред. вмовити евакуюватися). Основна маса людей, які залишилися, це люди старшого віку. Головний їх аргумент, що це їх дім, що там лежать їх родичі, і вони не хочуть їх покидати. Це складно пояснити, чому вони залишаються там. Не забуваймо, що коли люди перебувають під постійними обстрілами, то можуть інакше дивитися на ситуацію. Кожного разу ми пояснюємо і підводимо до того, що, може прийти момент, коли не зможемо приїхати через безпекову ситуацію”, — каже Сергій Чаус.
Він додає, що міська адміністрація намагається зараз максимально допомагати людям. Досі у Часів Ярі працює скважина, де є вода. Хоча поруч вже неодноразово були прильоти. Сергій Чаус каже, сподівається, що ситуація на фронті розвернеться у наш бік.
Де ховають загиблих та куди везуть поранених?
Росіяни прицільно ведуть вогонь за допомогою дронів, від яких страждають також цивільні, які ще залишаються у місті. Чаус пояснює, що поранених везуть до лікарні. Головне знайти, хто це буде робити, допомагають у цьому й військові, які транспортують людей з пораненнями. Важча ситуація із загиблими.
“Одна з останніх жертв, на жаль, вже похована безпосередньо у себе вдома. У приватному будинку”, — говорить начальник Часовоярської міської військової адміністрації.
Руйнування у Часів Ярі
За словами Сергія Чауса, у місті 80% будинків отримали критичні пошкодження. Немає жодної вцілілої лікарні, школи чи садочка.
“Є різні ступені отримання пошкоджень, їх відмінність у критичності. Наприклад, є не критичні пошкодження, але вони потребують капітального ремонту”, — пояснює у коментарі Чаус.
Читайте також:
- Мешканці Часів Яру можуть отримати грошову допомогу від благодійників: деталі
- Торецький ЦНАП приймає заявки про пошкодження житла: графік роботи
- Бахмутяни зможуть подавати документи на компенсацію: у Парламенті проголосували
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!