Скандал із використанням пісні “Фортеця Бахмут”: що відомо

Микола Ситник 11:28, 22 Листопада 2023
Військовий ЗСУ
Захисник Бахмута Віталій Верес / фото Instagram

Український військовий, який отримав важке поранення під Бахмутом, створює відеоролик про свій шлях та бої за місто. Віталій Верес хотів використати в кліпі композицію гурту “Антитіла” “Фортеця Бахмут”. У відеозверненні ветеран повідомив, що співзасновник колективу Сергій Вусик заборонив це робити.

Відео Віталій Верес оприлюднив на своїй сторінці в Instagram.

Що сталося?

За словами захисника Бахмута, відповідь представника гурту на прохання використати трек шокувала його.

Друзі, хочу поділитися з вами ситуацією, яка мене дуже-дуже вразила. Ми надихнулися створити відео про найголовнішу битву мого життя — битву під Бахмутом. Про те, як я отримав поранення і про мою подальшу історію та шлях. В пошуках музики ми зупинилися на композиції гурту “Антитіла” “Фортеця Бахмут”, яка, на мій особистий погляд, ідеально підходила під цю історію. Написавши Сергію Вусику, співзасновнику гурту антитіла, про дозвіл використати цей трек в нашому відео, я отримав шокуючу відповідь, — розповів військовий Віталій Верес, який втратив зір під Бахмутом.

Діалог в соцмережі
Діалог в соцмережі
Діалог в соцмережі
Листування військового з Сергієм Вусиком / скриншот

Хочу звернутися до гурту “Антитіла”: чи справді є сенс вашій пісні? І чи ви справді підтримуєте військових, чи це лише пусті балачки?

Віталій Верес // учасник боїв за Бахмут

Реакція на відеозвернення

Через кілька годин після публікації Сергій Вусик публічно вибачився за свою поведінку та різку відмову на офіційній сторінці гурту “Антитіла”в Instagram. Водночас він підкреслив, що композиція “Фортеця Бахмут” викладена у вільний доступ для використання без будь-яких заборон.

Декілька годин як несеться відео переписки, у якій я позавчора різко відмовив військовому у додаванні його музичного відео на сторінку Антитіл. Військовий, який виклав відео не відповідає на повідомлення і дзвінки. Тому комунікую публічно. Я визнаю, що був неправий. Я жодним чином не хотів образити чи принизити військового. Так, я не розібрався і не заглибився в те, з ким розмовляю і в силу важких графіків і навали в коментарях під відео чи в особистих повідомленнях, купи ботів, та інших різних особистостей… відповів доволі різко.

При цьому, з першого дня публікації, пісня “Фортеця Бахмут” була викладена у вільний доступ для використання без будь-яких заборон. Що легко перевірити. І що саме і здивувало мене в повідомленні Віталія, який хотів щоб його відмітили. Але я не розібрався. Я вибачаюсь за свою реакцію. Військового, який ще й отримав поранення на війні, я б не міг би і подумати ображати умисно. Бо сам є співавтором пісні, що написана з власного пережитого на війні, на якій я був з першого дня добровольцем, поруч з такими самими військовими, втрачаючи друзів.

Ми підтримуємо поранених військових по всьому світу, та й взяли під опіку дітей загиблих наших побратимів. Антитіла завжди мали принципову громадянську позицію, і з 2014 року були поруч зі збройними силами як волонтери і як військові з 24 лютого 2022 року, — розповів у відеозверненні Сергій Вусик.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безплатне лікування закордоном для військових: як працює програма “Medevac”

Семаковська Тетяна 14:00, 15 Липня 2024
Військовий 0de4a
Військовий на кріслі колісному / фото Сухопутні війська

В Україні працює програма “Medevac”, яка дозволяє військовослужбовцям та їхнім родинам отримати безплатне лікування закордоном. Програму реалізовує Міністерство охорони здоров’я від початку широкомасштабного вторгнення.

Детальніше про те, як працює програма та як отримати послуги в її межах, розповіли представники Сухопутних військ ЗСУ в Telegram.

Лікування військових за кордоном

Програма “Medevac” від МОЗ діє від початку широкомасштабного вторгнення рф. В її межах щотижня вирушають декілька груп пацієнтів на закордонне лікування різноманітних травм, отриманих при захисті країни.

Як взяти участь в програмі

Щоб отримати безплатне лікування за кордоном, військовослужбовцю або члену його родини потрібно звернутися до свого лікаря. Він підготує чотири документи, а саме:

 • направлення на лікування за кордон
 • форму №27/о;
 • дві згоди.

Лікар надсилає цю документацію до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий проходить службу. Там документи обробляють і далі направляють в МОЗ, де знаходять оптимальну країну для лікування та дають зворотний зв’язок.

Контакти

Якщо на будь-якому етапі виникають питання чи труднощі — варто звернутися на гарячу лінію МОЗ за номером 0 800 505 201.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 15 Липня 2024
Пенсія в Україні / фото ілюстративне

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, незалежно від місця реєстрації. 

Редакція Бахмут IN.UA дізнавалась у ПФУ як ВПО правильно оформити пенсію.

Пенсія для ВПО

Згідно з чинним законодавством, внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право на отримання пенсійних виплат на рівні з іншими громадянами України. Для оформлення пенсії їм необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України (ПФУ) на підконтрольній території, незважаючи на місце реєстрації.

Які документи потрібні для оформлення пенсії

ВПО для оформлення пенсії потрібно надати наступні документи:

 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний код;
 • трудову книжку;
 • диплом про освіту (для тих, хто навчався на стаціонарі);
 • свідоцтво про одруження (якщо дівоча фамілія відрізняється від нинішньої);
 • свідоцтва про народження дітей (для жінок, які народжували під час періодів, коли вони не перебували у трудових відносинах);
 • кольорову фотокартку розміром 4×6 см.

Як можна отримувати пенсії

Пенсійне посвідчення / фото ілюстративне

Після подачі документів, ВПО має визначитися зі способом отримання пенсії. Для отримання пенсійних грошей через банківську установу необхідно відкрити відповідний рахунок у банку та надати його реквізити до ПФУ.

До прикладу, оформити пенсійний рахунок в ПриватБанку можливо як онлайн, так і офлайн.

Покрокова інструкція відкриття пенсійного рахунку в ПриватБанку онлайн:

 • авторизуйтеся в Приват 24;
 • відкрийте меню “Гаманець”;
 • натисніть “Додати” й виберіть “Digital картку”;
 • виберіть тип картки “Дебетова”, платіжну систему (Visa або Mastercard) та валюту “гривні”.
 • нова картка з’явиться у вашому електронному гаманці протягом 10 хвилин.

Оформити саме фізичну пенсійну картку також за посиланням.

Щоб отримувати пенсію саме на цю картку, потрібно також підготувати відповідну заяву про перерахування коштів і передати її співробітникам Пенсійного фонду України.

Чи можливо оформити пенсію дистанційно

За допомогою застосунку Дія можна оформити пенсію дистанційно. В такому випадку, для подання заяви ви можете скористатися особистим кабінетом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього вам потрібно мати зареєстрований обліковий запис у мобільному застосунку “Дія”, активувати функцію “Дія.Підпис”, а також підготувати скан-копії необхідних документів для подання заяви. З детальною інструкцією можна ознайомитися на сайті ПФУ.

Коли приходить пенсія та який її розмір

Пенсія надаватиметься й деяким ВПО / фото ілюстративне

Пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія. 

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, з 1 березня в Україні проводиться процес переіндексації пенсій. Підвищення пенсій заплановане майже на 8% і стосуватиметься понад 10 мільйонів українців.

Середня сума підвищення становитиме 322 гривні, що підніме середню пенсію до 5 717 гривень. Варто відзначити, що максимальна сума підвищення пенсій не може перевищувати 1 500 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Військовий 0de4a

Безплатне лікування закордоном для військових: як працює програма “Medevac”

В Україні працює програма “Medevac”, яка дозволяє військовослужбовцям та їхнім родинам отримати безплатне лікування закордоном. Програму реалізовує Міністерство охорони здоров’я від початку широкомасштабного вторгнення. Детальніше […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Бахмутське бюро технічної інвентаризації

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]