Штурми Кліщіївки та Андріївки: за добу ЗСУ ліквідували майже 1200 окупантів

Микола Ситник 09:47, 19 Листопада 2023
ЗСУ
Українські захисники / фото 3-тя ОШБр

Окупаційні війська рф продовжують спроби повернути втрачені позиції на Бахмутському напрямку. Під Бахмутом загарбники намагались просунутись поблизу Кліщіївки та Андріївки. Минулої доби Сили оборони України по всій лінії фронту відбили 71 ворожий штурм та ліквідували 1190 росіян.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Ситуація під Бахмутом

На Бахмутському напрямку Сили оборони відбили 8 атак окупантів поблизу Кліщіївки та Андріївки. ЗСУ продовжують штурмові дії південніше Бахмута, завдають росіянам втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

Як зауважили експерти Інституту вивчення війни, напередодні українські війська відбили російські штурми поблизу Васюківки (16 км на північ від Бахмута), Кліщіївки (7 км на південний захід) та Андріївки (10 км на південний захід).

У Міноборони росії заявили, що війська рф відбили 2 українські штурми поблизу Курдюмівки (12 км на південний захід від Бахмута).

18 листопада окупаційна російська армія продовжувала наступ на північ і південь від Бахмута, але не досягла підтверджених успіхів.

Російські джерела повідомили, що окупанти продовжують наступ на околиці Кліщіївки та успішно витіснили ЗСУ з позицій у напрямку Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута). Відомий російський блогер заявив, що війська рф наступають і зачищають території поблизу Берхівського водосховища, на північ від Бахмута. Інший блогер стверджував, що за останні кілька днів російські сили незначно просунулися на захід від залізниці, в районі Кліщіївки.

Мапа боїв
Мапа бойових дій під Бахмутом станом на 19 листопада / інфографіка ISW

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Фінляндії звели чотириповерхову будівлю із дерева: деталі експериментального проєкту

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 6 Жовтня 2024
Центральний зал / фото Kalle Kouhia 

Архітектурна студія Anttinen Oiva Architects звела чотириповерхову будівлю із дерева в місті Гельсінкі, що у Фінляндії. Загальна площа об’єкта сягає 16 400 квадратних метрів.

Про це повідомляють в Dezeen.

Унікальна будівля із дерева Європі

Головна ідея будівлі із дерева в Гельсінках — мінімізація впливу на клімат й використання лише тих матеріалів, які здатні відновлюватися з плином часу. Загалом спеціалісти з Anttinen Oiva Architects використали приблизно 7600 кубічних метрів ялини та ясена.

Ззовні будівля включає зовнішній шар зі скла, натурального каменю і білих металевих ламелей поверх дерев’яної конструкції. Це дозволяє викликати ефект зміни зовнішнього вигляду будинку в різний час доби та з різним освітленням. 

Стеля в центральному залі / фото Kalle Kouhia 

В самій будівлі розмістилися офіси, готель та навіть ресторан фінської мережі Harbore. В центральному залі взагалі вдалося розмістити дизайнерську рейкову стелю, що перемежовується з великими вікнами. Загалом дизайн внутрішньої частини комплексу  розробили в мінімалістичному дерев’яному стилі. 

Місце для роботи / фото Kalle Kouhia 
Коридори в середені будівлі / фото Kalle Kouhia 
Сад на дасі будівлі / фото Kalle Kouhia 

Будівля із дерева також має внутрішній дворик зі справжнім березовим парком, що стає ідеальною локацією для прогулянок. Вже на даху розмістили сад, у центрі якого знаходиться бар із панорамним видом на узбережжя і міський пейзаж.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Києві показують збережену реліквію з Маріуполя

Валентина Твердохліб 14:00, 5 Жовтня 2024
маріуполя
Відвідувачам виставки показують збережену реліквію з Маріуполя / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

У Києві відкрилася виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя”. На цій виставці можна дізнатися історію греків Приазов’я і побачити унікальну реліквію з Маріуполя.

Про це повідомляє Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”.

Київ: виставка про історію Маріуполя

Виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя” працює на площі біля Трапезного храму Києво-Печерської лаври. Її приурочили до Дня Маріуполя, який відзначали 29 вересня.

Виставка на площі біля Трапезного храму / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

Виставка розповідає про одну з найболючіших сторінок в історії українських греків, яких у XVIII столітті примусово переселили до Приазов’я. Цей історичний досвід перегукується з долею сучасних маріупольців, які через війну також були змушені залишити свої оселі.

Експозиція виставки руйнує радянські та російські міфи й акцентує на примусовому переселенні греків-християн з Криму до Приазов’я у 1778-1780 роках. Відвідувачі можуть ознайомитися з фактами депортацій, руйнацій та боротьби за збереження ідентичності, які супроводжували грецьку громаду впродовж століть.

Відвідувачі знайомляться з історичними фактами про Маріуполь / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

Серед ключових експонатів виставки — унікальна плащаниця XVIII століття. Її перевезли греки з Криму в Маріуполь під час переселення. Завдяки реставрації, яку провели київські майстри, цей артефакт вдалося зберегти, на відміну від багатьох інших реліквій Маріупольського краєзнавчого музею.

Збережена плащаниця з Маріуполя / фото Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”

Виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя” працюватиме до 27 жовтня. Відвідати її можна за вхідним квитком до Києво-Печерської лаври.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Фінляндії звели чотириповерхову будівлю із дерева: деталі експериментального проєкту

Архітектурна студія Anttinen Oiva Architects звела чотириповерхову будівлю із дерева в місті Гельсінкі, що у Фінляндії. Загальна площа об’єкта сягає 16 400 квадратних метрів. Про […]

10:00, 06.10.2024 Скопіч Дмитро

У Києві показують збережену реліквію з Маріуполя

У Києві відкрилася виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя”. На цій виставці можна дізнатися історію греків Приазов’я і побачити унікальну реліквію з Маріуполя. […]

житло,оренду

Житло в іпотеку “єОселя” стане доступнішим для переселенців: що зміниться

Уряд розширив можливості для переселенців у межах програми “єОселя”. Тепер вони зможуть купувати житло, здане в експлуатацію до десяти років. Про це повідомляє Міністерство економіки […]

Виплати ВПО

Ветерани можуть отримати до 20 тисяч гривень на відшкодування витрат для бізнесу

Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. У межах програми ветеранські бізнеси можуть отримати до 20 тисяч гривень на відшкодування витрат. […]

Евакуаційний потяг

Де в Україні зареєстрована найбільша кількість переселенців: статистика

Станом на жовтень 2024 року в Україні зареєстровано 4,6 мільйонів переселенців. Переважна більшість із них — це діти. Про це йдеться у статистиці, що наводить […]