Хотів втекти з країни: СБУ затримала депутата Бахмутської міськради, який виправдовував збройну агресію рф

Микола Ситник 12:35, 10 Квітня 2024
Затриманий СБУ депутат Бахмутської міськради
Затриманий депутат Бахмутської міськради / фото Офіс Генерального прокурора

СБУ завадила втечі з України колишнього нардепа від забороненої “партії регіонів”, чинного депутата міськради Бахмута від забороненої “опзж”. Зловмисника, який сприяв збройній агресії рф, затримали поблизу прикордонного пункту пропуску на Одещині. Йому загрожує тюремне ув’язнення.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Депутат Бахмутської міської ради Владислав Лук’янов

За даними слідства, у 2020 році фігурант став депутатом міськради Бахмута від забороненої “опзж”. Раніше підозрюваний був народним депутатом від забороненої “партії регіонів”. Співрозмовники УП у СБУ повідомили, що йдеться про Владислава Лук’янова.

У пресслужбі Бахмутської міськради редакції Бахмут IN.UA уточнили, що Владислав Лук’янов є чинним депутатом. Він не писав заяву на складання своїх депутатських повноважень.

Депутатка міськради, голова Центру первинної медичної допомоги Бахмута Світлана Шабаліна пригадувала, що не бачила Владислава Лук’янова на засіданнях з вересня 2022 року.

“Є й депутати, які не з’являються на сесіях та не беруть участі у допомозі територіальній громаді. Наприклад, я не бачила Лук’янова. Він з’являвся напевно лише на перших 2 сесіях. Також не бачила на сесіях деяких депутатів від “опзж”, яких завезли з Верховної Ради, вони не місцеві. Вони отримали свої посвідчення, і більше ми їх не бачили. Але є (ред. Артур) Радковський, є (ред. Юрій) Мелкумян, яких партія виключила зі своєї фракції, але вони роблять дуже багато”, резюмувала Світлана Шабаліна.

Владислав Лук'янов
Владислав Лук’янов виступає на проросійському заході / фото з відкритих джерел

Лук’янов працював на росіян

За інформацією СБУ, після окупації частини Донеччини фігурант пішов на співпрацю з росіянами і перереєстрував власну компанію інтернет-провайдера за законодавством рф. Крім того, він надав фсб повний доступ до наявного обладнання. Це дозволило російській спецслужбі контролювати інтернет-активність місцевого населення.

Сам депутат Бахмутської міської ради переїхав на підконтрольну Україні територію і керував компанією у дистанційному режимі. Саме він розпорядився регулярно сплачувати кошти до бюджету рф у вигляді “податків” та  зборів”. Так, він фінансував військово-промисловий комплекс росії та її окупаційні угруповання, які воюють проти України. Водночас зловмисник публічно виправдовував збройну агресію рф, про що неодноразово розповідав у чатах прокремлівських Telegram-каналів.

Згодом Владислав Лук’янов вирішив втекти за кордон. 60-річного екснардепа-“регіонала” затримали поблизу прикордонного пункту пропуску в Одеській області. Він намагався виїхати з країни як особа непризовного віку. Під час обшуку у затриманого вилучили мобільний телефон та чорнові записи із доказами злочинної діяльності.

Затриманий депутат із Бахмута
Фігурант справи / колаж із фото СБУ

Наразі правоохоронці повідомили депутату міськради Бахмута про підозру за частиною 2 статті 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників). Підозрюваному загрожує обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна, або без такої.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]