Чому не надійшли виплати ВПО у вересні/жовтні: пояснення і що робити

Семаковська Тетяна 10:25, 14 Листопада 2024
Виплати ВПО надходять на особисті банкові рахунки користувачів / фото ілюстративне, Pexel

Через зміни у порядку надання допомоги на проживання з 1 березня, чимало ВПО залишили без виплат. Водночас найбільш вразливим категоріям, як от пенсіонерам чи малозабезпеченим родинам виплати продовжили надавати.

Юридичний порадник для ВПО пояснює, як діяти, якщо за період вересень/жовтень вам не надійшли кошти, хоча ви мали б їх отримувати.

Чому припинили виплати ВПО?

У березні 2024 року уряд скасував частині ВПО грошову допомогу на проживання. Але найбільш вразливим категоріям ВПО з 1 вересня виплати мали бути продовжені, зокрема це:

  • пенсіонери;
  • люди з інвалідністю;
  • малозабезпечені сім’ї з дітьми.

Виплати мали бути подовжені автоматично на 6 місяців, тобто людині не потрібно було додатково звертатися за ними. Водночас за період вересень/жовтень є випадки, коли внутрішньо переміщеним особам не надійшли кошти. Причиною цього може бути виявлення невідповідності зазначеним критеріям або вимогам виплати допомоги. Органи перевірили ВПО на нявність таких критеріїв у вересні, зокрема досліджували це:

  • майнові критерії (наприклад, наявність депозитів, житлового приміщення на території, не внесеній до Переліку бойових дій / тимчасової окупації, дороговартісних покупок тощо);
  • критерії автоматичного продовження (наприклад, непрацездатна особа отримувала допомогу на проживання і стала працездатною);
  • критерії продовження виплат на сім’ю (а це – середньомісячний сукупний дохід сім’ї, зайнятість або наявність підстав для незайнятості працездатних членів сім’ї, навчання дітей);
  • критерії індивідуального продовження (тут йдеться про середньомісячний сукупний дохід для окремих ВПО тощо).

Куди звертатися, якщо немає виплат ВПО

Зазвичай, якщо працівники органів виявляли невідповідність до вимог, вони телефонували до переселенців та переселенок та пропонували донести довідки про місце навчання дитини, про дохід, про перебування на обліку в центрі зайнятості тощо. Втім вас могли й не повідомляти про припинення виплат.

У таких випадках потрібно письмово звернутися до органу, у якому Ви стоїте на обліку як ВПО (шукайте назву органу у своїй довідці про взяття на облік ВПО). У заяві вимагайте надати обгрунтоване пояснення про причини невиплати / припинення допомоги.

Юристи Донбас SOS надали зразок заяви про обгрунтування припинення виплат. Переглянути її можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної: що вона передбачає

Валентина Твердохліб 18:00, 14 Листопада 2024
Стипендійна програма імені Вікторії Амеліної / ілюстрація Український ПЕН

В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної. Вона передбачена для письменниць і письменників з України та з-за кордону. Мета програми — вшанувати пам’ять і продовжити місію письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула внаслідок ракетного удару по Краматорську.

Про це повідомляє Український ПЕН.

Стипендійна програма імені Вікторії Амеліної

Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної започаткували INDEX у партнерстві з Українським ПЕН. Програма відбуватиметься в рідному місті Вікторії Амеліної — Львові. 

У межах програми INDEX запросить на тримісячний термін до Львова двох письменників, які працюють в напрямку креативного письма — одного українського автора і одного закордонного. У квітні-червні прийматимуть українського письменника чи письменницю, а в липні-вересні — закордонного.

Учасникам Стипендійної програми імені Вікторії Амеліної пропонують:

  • проживання у квартирі в центрі Львова;
  • офісний простір;
  • стипендію в розмірі 1 200 доларів упродовж трьох місяців;
  • покриття витрат на подорожі Україною для культурної діяльності та навчальних поїздок у рамках Стипендійної програми;
  • організацію щонайменше двох публічних заходів: читання, дискусії, виступи;
  • медійну підтримку: інтерв’ю, подкасти з медіапартнерами INDEX і Українського ПЕН;
  • участь у програмі культурних та академічних подій у Львові та інших містах України;
  • навчальні поїздки до місцевих культурних інституцій та зустрічі з провідними діячами культури;
  • волонтерську поїздку на деокуповані або близькі до фронту території в партнерстві з Українським ПЕН (за згодою стипендіатів);
  • спільний захід у Львові наприкінці вересня 2025 року за участі двох стипендіатів.

Стипендійна програма імені Вікторії Амеліної: хто може подати заявку

Заявку на участь у програмі можуть подати письменниці та письменники, які зацікавлені у темі прав людини та прагнуть досліджувати причини й наслідки війни росії проти України. Письменники повинні мати хоча б одну опубліковану книгу на момент подання заявки.

Для подачі заявки кандидатам необхідно надати:

  • коротке резюме;
  • одну сторінку з описом проєкту, над яким вони працюватимуть під час стипендії;
  • один опублікований текст (розділ книги, есе, добірку поезій).

Форма заявки для українських письменників доступна за посиланням. Форма заявки для закордонних письменників доступна за посиланням.

Кінцевий термін подачі заявок — 1 січня 2025 року о 18:00 за київським часом. Результати відбору оголосять 11-13 лютого.

У разі виникнення додаткових питань пишіть на електронну пошту: [email protected]

Хто така Вікторія Амеліна

Вікторія Амеліна — українська письменниця та засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю, який проводився у місті Нью-Йорк Бахмутської громади. Після початку повномасштабної війни Вікторія Амеліна стала розслідувачкою воєнних злочинів і почала документувати наслідки російського вторгнення у складі команди Truth Hounds.

27 червня 2023 року Вікторія Амеліна зазнала важких поранень внаслідок ракетного обстрілу Краматорська російськими військами. У цей день письменниця перебувала у центрі міста із делегацією колумбійських журналістів і письменників.

1 липня 2023 року Вікторія Амеліна померла у лікарні у Дніпрі. Їй було 37 років.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зимова підтримка для прифронтових територій: хто надає і як отримати – дивіться у відео

Семаковська Тетяна 17:16, 14 Листопада 2024
Краматорськ, зима 2023 рік / фото Краматорська міська рада

Зимова підтримка вже доступна для мешканців прифронтових територій, її надає, як держава так й благодійні організації.

Пояснюємо, які види допомоги доступні для українців в 2024 році.

Зимова підтримка для мешканців прифронтових територій

Вразливим групам населення допомагатимуть підготуватися до зими. Таку роль на себе взяла держава, великі донори та різноманітні благодійники з гуманітарних організацій. 

Зокрема, держава планує допомагати українцям з вразливих категорій житловими субсидіями та пільгами, на що вже, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля передбачено 42 мільярди гривень. Своєю чергою, благодійники планують допомагати домогосподарствам харчовими продуктами, твердим паливом та навіть грошима. Текстовий варіант шукайте за посиланням, а відео дивіться за наступним посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної: що вона передбачає

В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної. Вона передбачена для письменниць і письменників з України та з-за кордону. Мета програми — вшанувати пам’ять і продовжити місію […]

Зимова підтримка для прифронтових територій: хто надає і як отримати – дивіться у відео

Зимова підтримка вже доступна для мешканців прифронтових територій, її надає, як держава так й благодійні організації. Пояснюємо, які види допомоги доступні для українців в 2024 […]

розстріляли

У Лиманській громаді росіяни розстріляли беззбройну жінку

На Донеччині зафіксували черговий воєнний злочин окупантів. Військові російської армії розстріляли беззбройну жінку з села Терни Лиманської громади. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріляли […]

підтримки

Для бахмутян анонсували відкриття нових Центрів підтримки у двох містах: де саме

За ініціативи міської влади Бахмута в Україні працюють понад десяток Центрів підтримки бахмутян. Вони надають допомогу в містах, куди евакуювалися найбільше людей з Бахмута. Незабаром […]

Гуманітарна допомога для ВПО з Донеччини у Дніпрі: як її отримати

Благодійний фонд “Вільні люди — вільна країна” відкрив реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО з Донецької та Харківської областей, що […]

14:15, 14.11.2024 Скопіч Дмитро