Чому не надійшли виплати ВПО у вересні/жовтні: пояснення і що робити

Семаковська Тетяна 10:25, 14 Листопада 2024
Виплати ВПО надходять на особисті банкові рахунки користувачів / фото ілюстративне, Pexel

Через зміни у порядку надання допомоги на проживання з 1 березня, чимало ВПО залишили без виплат. Водночас найбільш вразливим категоріям, як от пенсіонерам чи малозабезпеченим родинам виплати продовжили надавати.

Юридичний порадник для ВПО пояснює, як діяти, якщо за період вересень/жовтень вам не надійшли кошти, хоча ви мали б їх отримувати.

Чому припинили виплати ВПО?

У березні 2024 року уряд скасував частині ВПО грошову допомогу на проживання. Але найбільш вразливим категоріям ВПО з 1 вересня виплати мали бути продовжені, зокрема це:

  • пенсіонери;
  • люди з інвалідністю;
  • малозабезпечені сім’ї з дітьми.

Виплати мали бути подовжені автоматично на 6 місяців, тобто людині не потрібно було додатково звертатися за ними. Водночас за період вересень/жовтень є випадки, коли внутрішньо переміщеним особам не надійшли кошти. Причиною цього може бути виявлення невідповідності зазначеним критеріям або вимогам виплати допомоги. Органи перевірили ВПО на нявність таких критеріїв у вересні, зокрема досліджували це:

  • майнові критерії (наприклад, наявність депозитів, житлового приміщення на території, не внесеній до Переліку бойових дій / тимчасової окупації, дороговартісних покупок тощо);
  • критерії автоматичного продовження (наприклад, непрацездатна особа отримувала допомогу на проживання і стала працездатною);
  • критерії продовження виплат на сім’ю (а це – середньомісячний сукупний дохід сім’ї, зайнятість або наявність підстав для незайнятості працездатних членів сім’ї, навчання дітей);
  • критерії індивідуального продовження (тут йдеться про середньомісячний сукупний дохід для окремих ВПО тощо).

Куди звертатися, якщо немає виплат ВПО

Зазвичай, якщо працівники органів виявляли невідповідність до вимог, вони телефонували до переселенців та переселенок та пропонували донести довідки про місце навчання дитини, про дохід, про перебування на обліку в центрі зайнятості тощо. Втім вас могли й не повідомляти про припинення виплат.

У таких випадках потрібно письмово звернутися до органу, у якому Ви стоїте на обліку як ВПО (шукайте назву органу у своїй довідці про взяття на облік ВПО). У заяві вимагайте надати обгрунтоване пояснення про причини невиплати / припинення допомоги.

Юристи Донбас SOS надали зразок заяви про обгрунтування припинення виплат. Переглянути її можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Семаковська Тетяна 18:00, 3 Квітня 2025

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які разом з нами підтримають важливі ініціативи та розвиватимуть регіон.

Що дамо взамін на твою підписку?

Ми розігруватимемо книгу “Бахмут. Хроніки незламної фортеці” та авторський стікерпак серед кожних нових 10 підписників і так поки не зберемо перших 50 учасників.

Умови участі:

Для участі в розіграші необхідно підписатися на спільноту Бахмут IN.UA. Це можна зробити за посиланням https://bahmut.in.ua/donat/

Серед кожних 10 підписників ми розігруватимемо 1 книгу. Загалом за підтримку улюбленого медіа з Бахмута можна виграти 5 книг та авторський стікерпак. 

Період проведення:

Конкурс триває від сьогодні до кінця березня (або не давати взагалі)

Розіграш кожної книги відбуватиметься після кожних 10 нових підписників. Переможці будуть обрані випадковим чином.

Оголошення результатів:

Імена переможців ми опублікуємо у закритому чаті для учасників спільноти. Переможець отримає книгу та стікерпак на вказану адресу.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які […]

Продуктові набори у Києві для краматорців: названо 6 категорій, які можуть її отримати

У Києві працює хаб для мешканців міста Краматорськ, які евакуювалися до столиці. Отримати допомогу тут можуть деякі категорії ВПО, зокрема учасники бойових дій та люди […]

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до […]