Що робити ВПО, яким скасували виплати в Western Union через прописку на ТОТ

Микола Ситник 13:27, 4 Грудня 2023
Банк
Платіжна система Western Union / фото з відкритих джерел

Платіжна система Western Union може заблокувати виплати від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) українцям, які мають прописку в зоні тимчасово окупованих територій. Для отримання коштів переселенцям необхідно підв’язати рахунок під актуальне місце проживання.

Про це інформує благодійний фонд “Право на захист”.

Чому відбувається блокування виплат?

Проти територій, що тимчасово непідконтрольні українському уряду та на яких ведуться бойові дії було накладено міжнародні санкції. Тобто, якщо ви маєте реєстрацію (прописку) на цих територіях, то ваш грошовий переказ може бути “скасовано” зі сторони фінансової установи під час його отримання. Просимо вас не хвилюватись, адже виплата в такому разі зараховуватиметься повторно.

Як уникнути блокування грошового переказу?

  1. Якщо ви вже отримали SMS–повідомлення з кодом банківського переказу (MTCN–код) та хочете отримати грошовий переказ через ваш банк — переконайтесь, що ваш рахунок підв’язаний під ваше актуальне місце проживання на підконтрольній території. Повідомте ваш банк про зміну місця реєстрації (прописки) перед тим, як підете отримувати виплати.
  2. Ви також можете отримати кошти через відділення пошти. В такому випадку при отриманні переказу наголосіть оператору, щоб в заявці на отримання коштів було вказано адресу фактичного проживання на підконтрольній території, а не адресу реєстрації (прописку).

Якщо ж ви вже звертались за виплатами та вам повідомили, що вони “скасовані” — зачекайте повторної транзакції. Вам має прийти код банківського переказу для отримання грошового переказу повторно. Наступного разу, перед зняттям виплат у банку, проведіть дії, описані у пункті 1 або 2.

Контакти та адреси

Адреси відділень Western Union доступні за посиланням.

Якщо ж ваші виплати вже було “скасовано” та ви бажаєте змінити спосіб отримання виплат на інший, наприклад, на картку або через мобільний застосунок Vibrant — зверніться: 

  • на “гарячу лінію” УВКБ ООН за номером: 0 (800) 307 711;
  • в чат підтримки https://t.me/IDPhelp;
  • до найближчого пункту збору даних БФ “Право на захист”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]

часів ярі

Рф активізувала штурми в Часів Ярі: проводять до 7-9 атак щодня

У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]