Що робити із кутею, яка залишилась після Святвечора: традиції та способи використання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 25 Грудня 2024
Кутя / фото ілюстративне, iStock

Кутя — це головна страва на столі у Святвечір, адже з неї розпочинається частування. До свята традиційно готують 12 страв, а тому нерідко трапляється, що кутю не з’їдають повністю.

Детальніше про те, що робити у такому випадку, традиції та можливі способи використання куті після Святвечора, дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Що традиційно робити із кутею після Святвечора

За повір’ям, на Святвечір душі померлих родичів приходять навідати живих. Тож усі 12 страв потрібно залишати на ніч на столі. Наступного дня усі їх можна їсти.

Втім, якщо кутя все ж лишається, то викидати цю страву також не можна, адже вона є прямим символом поваги до померлих представників минулих поколінь, а також достаток і добробуту. Якщо кутя залишалась, то її  згодовують курям або дають іншим домашнім тваринам. У народі вірили, що такий крок може зробити їх здоровішими та сильнішими.

Що можна зробити з кутею після свята

Після свят кутя може зберігатись до 5 днів у холодильнику, залежно від складників. Її можна споживати як у звичайному вигляді, так і використовувати для приготування інших страв. Наприклад, вона може стати складником тіста для млинців чи основою для запікання. 

Для приготування млинців з кутею потрібно змішати кутю з молоком, яйцями і цукром до однорідної консистенції. Після до суміші потрібно додати дрібку солі та починати смажити млинці на розігрітій сковорідці з двох сторін.

Для приготування запіканки з кутею потрібно змішати її з молоком  яйцями, цукром, горіхами і сухофруктами. Все це перемішати, додаючи невелику кількість борошна, щоб тісто було густішим. Тістову суміш потрібно викласти в змащену маслом форму для запікання і покласти в духовку при температурі 180 градусів на 30-40 хвилин.

Зазначимо, що кутю також можна заморозити для подальшого використання. Для цього потрібно розкласти традиційну страву в пластикові контейнери та покласти у морозильну камеру. Перед вживанням обов’язково потрібно розморозити її в холодильнику.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки посилок допомоги поштою отримали бахмутяни від осередків підтримки

Валентина Твердохліб 15:05, 12 Грудня 2024
Ілюстрація “Бахмут IN.UA”

У різних містах України працюють осередки підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці”. Станом на грудень 2024 року в Україні відкриті дев’ять осередків. Вони працюють у містах, куди виїхала найбільша кількість людей з Бахмутської громади.

Чи можливо отримати гуманітарну допомогу поштою з осередку підтримки, редакція “Бахмут IN.UA” дізналась у Бахмутській міській військовій адміністрації.

Гуманітарна допомога бахмутянам поштою

Бахмутяни, які мешкають у населених пунктах, де немає осередків підтримки “З Бахмутом у серці”, можуть отримати гуманітарну допомогу поштою. Поштові відправлення роблять за наявності допомоги.

З початку 2024 року бахмутянам надіслали 2 674 посилки. Вони були відправлені з:

  • “З Бахмутом у серці. Дніпро” — 664 посилки;
  • “3 Бахмутом у серці. Київ” — 350 посилок;
  • “З Бахмутом у серці. Кривий Ріг” — 163 посилки;
  • “3 Бахмутом у серці. Полтава” — 781 посилка;
  • “З Бахмутом у серці. Одеса” — 116 посилок;
  • “З Бахмутом у серці. Харків” — 339 посилок;
  • “З Бахмутом у серці. Чернігів” — 116 посилок;
  • “З Бахмутом у серці. Львів” — 159 посилок.

З осередку “З Бахмутом у серці. Жовті Води” не було відправлено жодної посилки.

Всі відправлення здійснюють за рахунок отримувачів. Посилки з гуманітарною допомогою надсилають “Укрпоштою” та “Новою Поштою”.

Бахмутянам, які мешкають у населених пунктах прифронтової зони, гуманітарну допомогу надсилають безоплатно за програмою “Гуманітарна пошта” (промокоди від “Нової пошти”).

Якщо ви теж бажаєте отримати гуманітарну допомогу поштою, звертайтеся в Управління соцзахисту населення. Це можна зробити письмо на електронну пошту [email protected] або за телефонами: +380 (99) 713 4250, +380 (99) 713 3980.

З адресами осередків підтримки бахмутян можна ознайомитися в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дітей у Львові запрошують долучитися до різдвяних воркшопів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 12 Грудня 2024
Воркшопи для дітей у Львові / фото ілюстративне, Jam Factory Art Center

Представники Jam Factory Art Center, що у Львові, запрошують дітей взяти участь в святкових воркшопах, де вони зможуть навчитися створювати різдвяні прикраси. Для дітей з сімей ВПО участь є безплатною.

Про це повідомили представники Jam Factory Art Center.

Різдвяні воркшопи для дітей ВПО у Львові

Різдвяні воркшопи для дітей відбудуться 26–27 грудня на базі Jam Factory Art Center. Досвідчені художники та художниці навчать дітей створювати різдвяні прикраси, зокрема, зірки з паперу чи святкові фігурки з фольги.

Загалом же працюватимуть 4 групи, до 12 людей кожна. Вік учасників та учасниць — від 10 до 14 років.

Різдвяні воркшопи: як долучитися

Для того, щоб стати дитині стати учасником святкового воркшопу, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням та зробити благодійний внесок у розмірі 100 гривень. Для сиріт та дітей із сімей ВПО, військових, ветеранів участь безплатна.

Воркшопи відбудуться 26 та 27 грудня. Групи працюватимуть по дві на день: перша з 14:00 та по 15:20, а друга з 15:30 по 16:40. Все відбуватиметься у Jam Factory Art Center, що знаходиться за адресою місто Львів, вулиця Богдана Хмельницького, 124 (простір AIR Space).

Як отримати допомогу дітям, які постраждали від війни

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі діти можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 11 тисяч гривень, а також ряд інших послуг. Допомогу надає СОС Дитячі містечка.

Подати заяву на отримання допомоги можуть мешканці всієї України. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням. Заповнювати форму можуть для дітей, які проживають на території України та для дітей, які отримали поранення, але наразі перебувають поза межами країни.

Зверніть увагу, що вам потрібно буде надати підтверджуючі документи про поранення дитини:

  • паспорт законного представника дитини;
  • ідентифікаційний код законного представника дитини;
  • свідоцтво про народження/або паспорт дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • ідентифікаційний код дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну (за наявністю);
  • реквізити картки заявника (номер IBAN);
  • медична виписка дитини, яка отримала пораненням внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • довідка від Національної поліції або витяг про внесення випадку до Єдиного реєстру досудових розслідувань (за наявністю).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На які книги витратити 908 гривень від держави: вибір редакції

У застосунку “Дія” запрацювала державна програма “єКнига”, яка дозволяє молоді отримати 908 гривень на купівлю книжок українською мовою. Кошти можуть отримати всі, кому виповнилося 18 […]

Як оформити декретні виплати онлайн: покроковий гід

Кожна жінка має право на декретні виплати державні виплати у зв’язку з вагітністю та пологами. Зазвичай, підставою для такого є листок непрацездатності, який можна отримати […]

13:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

Святкова атмосфера в Бахмуті: як проходив фестиваль “Різдвяні піснеспіви” у 2018 році

У 2018 році у Бахмуті відбувся п’ятий фестиваль різдвяних коляд, який отримав назву “Різдвяні піснеспіви”. Він подарував мешканцям міста можливість почути живі виступи місцевих колективів […]

12:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

Щедрик, щедрик, щедрівочка: як з’явилася одна з найвідоміших різдвяних пісень у світі

“Щедрик” — це українська народна пісня, музику до якої написав композитор Микола Леонтович на початку XX століття. Наразі вона вважається однією з найпопулярніших різдвяних пісень, […]

11:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

Різдво 2024: історія свята та сімейні традиції в Україні

Різдво Христове — одне з найсвітліших свят року, яке в Україні відзначатимуть 25 грудня за новим церковним календарем. В це свято заведено збиратися біля стола […]

10:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро