Сертифікат на придбання житла є, але купити його не можна: з чим стикаються українці, які отримали компенсацію

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 21 Червня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

Програма “єВідновлення” дозволила близько 70 тисячам українських родин отримати компенсацію за зруйноване внаслідок російської агресії житло. Однак переселенці з Високопілля, це Херсонська область, які отримали сертифікати на придбання нового житла, не можуть реалізувати їх через затримки з виплатами. Причина — брак коштів у державному бюджеті.

Цю ситуацію висвітлила Олена Шуляк в Telegram.

Сертифікат на житло

Алла Зайченко, переселенка з Високопілля, що на Херсонщині. Жінка отримала сертифікат на придбання нового житла ще у квітні, але досі не може його реалізувати. За її словами, кошти не надійшли, хоча вона вже знайшла відповідну квартиру.

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування пояснюють затримки браком коштів у бюджеті. Уряд шукає можливості використання резервного фонду та співпраці з міжнародними донорами для розв’язання проблеми.

Особливості програми “єВідновлення”:

  • компенсація надається лише за житлову площу зруйнованого будинку;
  • існують обмеження на максимальну площу: 150 м² для квартири і 200 м² для будинку;
  • програма діє вже рік і допомогла понад 70 000 українських родин;
  • реалізовано лише 10% від загальної кількості заяв на виплати;
  • експерти наголошують на необхідності залучення додаткових коштів;
  • розглядається можливість компенсації за знищене житло на тимчасово окупованих територіях.

Процедура отримання компенсації

Для того, щоб отримати компенсацію за зруйноване житло необхідно виконати наступні дії:

  • подати заяву на участь у програмі “єВідновлення”;
  • отримати сертифікат на придбання нового житла;
  • пошук відповідного  житла в межах виділеної суми;
  • очікування надходження коштів від держави;
  • придбання нового житла після отримання фінансування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Законопроєкт №11161: бахмутянин розповів, як просуває ідею, та як долучитися

Валентина Твердохліб 14:25, 12 Вересня 2024
Бахмутяни Павло Бікетов і Микита Безмен на акції зі збору підписів у Києві / фото facebook Павло Бікетов

Асоціація молодих ВПО України, у складі якої є і бахмутяни, ініціювала законопроєкт №11161. Він має на меті внести зміни до закону про компенсацію за пошкодження та знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій. Підтримати законопроєкт можуть й бахмутяни онлайн, перейшовши за посиланням.

У чому полягає законопроєкт, що він має на меті та на якій стадії ініціатива зараз — редакції “Бахмут IN.UA” розповів бахмутянин Микита Безмен.

Законопроєкт №11161: на якій стадії розгляду

Цьогоріч 4 червня законопроєкт №11161 Верховна Рада підтримала в першому читанні. Зараз він готується до другого читання.

Щоб привернути увагу до законопроєкту, члени Асоціації молодих ВПО України збирають підписи українців. Мета — зібрати 25 тисяч підписів на підтримку проєкту.

Днями акції зі збору підписів і поширення інформації про законопроєкт №11161 пройшли в Києві. За словами ініціаторів акції, люди активно підтримують ідеї, внесені в законопроєкт.

“Я вже вдруге виходжу на акцію зі збору підписів у Києві. І більшість людей, які до нас підходять, дуже активні. До збору підписів доєднувалися і переселенці, і військові, і представники різних громадських організацій. Дуже вразили своєю небайдужістю і кияни. Вони підходили, цікавилися нашою ініціативою, ставили підписи в підтримку законопроєкту і висловлювали свої співчуття та підтримку людям, які втратили дім. За дві акції в Києві, які тривали декілька годин, нам вдалося зібрати близько 1 200 підписів. А загалом по всій Україні вже зібрано близько 16 350 підписів”, — розповів учасник акції Микита Безмен.

Акція зі збору підписів у Києві / фото facebook Павло Бікетов

Підписи на підтримку законопроєкту №11161 збирають на вулицях. Адже, окрім збору підписів, ініціатори проєкту мають на меті поширення інформації про компенсацію за знищене житло. За словами Микити Безмена, люди не дуже обізнані в цьому питанні — приблизно половина людей, які підходять на акції, не знають про теперішню ситуацію з компенсаціями за житло. Дізнаючись від активістів інформацію, люди підтримують запропоновану ініціативу.

Законопроєкт №11161: що пропонується

Основна мета законопроєкту, ініційованого Асоціацією молодих ВПО України, — юридично прирівняти житло на тимчасово окупованих територіях до знищеного. Це дозволить людям, які залишили житло в окупації, отримати компенсацію від держави.

Якщо Верховна Рада прийме законопроєкт, компенсацію за втрачене житло зможуть отримати люди, які мають документи про право власності на житло, що знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні проведення активних бойових дій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Покровську обстежують пошкоджене житло: скільки можна отримати компенсації

Валентина Твердохліб 18:00, 11 Вересня 2024
Пошкоджена багатоповерхівка в Покровську / фото Покровська МВА

Попри небезпечну військову ситуацію, в Покровську продовжує роботу комісія з обстеження пошкодженого житла. Обстеження проводиться за кошти державного та місцевого бюджету.

На яку компенсацію можуть розраховувати власники пошкодженого житла, розповіли в Покровській МВА.

Компенсації за пошкоджене житло в Покровську

Комісія з обстеження пошкодженого житла не припиняла роботу в Покровську. Наразі спеціалісти обстежують будинки, які зазнали найбільших руйнувань. А після цього займатимуться оглядом менш постраждалих домівок.

“Зараз ми обстежуємо будинки, які повністю зруйновані 8 вересня після обстрілу та надаємо консультації мешканцям: як поводитись та що робити, щоб отримати допомогу від місцевої влади, потім компенсацію за зруйноване майно від держави. Після цього переходимо на ті будинки, котрі менш пошкоджені, для створення актів комісійного обстеження”, — повідомив начальник житлово-комунального відділу Данил Проскуренко.

Сума компенсації, яку може отримати власник пошкодженого житла, залежить від площі домівки. Зараз це близько 22-23 тисяч гривень за квадратний метр житла, право власності на яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав.

За допомогою в отриманні компенсації мешканці Покровська можуть звернутися за телефоном: +380 (50) 764 0304.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

законопроєкт 11161 підписи

Законопроєкт №11161: бахмутянин розповів, як просуває ідею, та як долучитися

Асоціація молодих ВПО України, у складі якої є і бахмутяни, ініціювала законопроєкт №11161. Він має на меті внести зміни до закону про компенсацію за пошкодження […]

компенсації в покровську

У Покровську обстежують пошкоджене житло: скільки можна отримати компенсації

Попри небезпечну військову ситуацію, в Покровську продовжує роботу комісія з обстеження пошкодженого житла. Обстеження проводиться за кошти державного та місцевого бюджету. На яку компенсацію можуть […]

ВПО запрошують на обговорення процедури компенсації за пошкоджене та зруйноване майно: деталі

Бахмутян та інших громадян запрошують на публічне обговорення питання процедури відшкодування збитків та отримання компенсації за пошкоджене та зруйноване майно внаслідок бойових дій з юристами […]

12:05, 09.09.2024 Скопіч Дмитро
бахмут

Компенсація за житло для мешканців ТОТ: що змінилося за останній рік

Отримати компенсацію за житло сьогодні можуть українці, житло яких не розташоване на окупованій території. Водночас для мешканців ТОТ, які ще рік тому були фактично повністю […]

єОселя для маріупольців

В Україні хочуть модернізувати програму “єОселя”: які зміни передбачені для ВПО

Уряд хоче модернізувати державну програму “єОселя”, в межах якої українці можуть отримати іпотеку на придбання житла. Головна мета змін — зробити програму доступною для переселенців […]