«Графік цілодобовий»: чим займаються депутати Бахмута з 24 лютого

Семаковська Тетяна 23:17, 30 Вересня 2022

головна депутати бахмут f2f02Редакція «Бахмут IN.UA» змогла зв’язатися з двадцятьма депутатами міськради, ми розпитали їх про роботу ради під обстрілами, а також дізналися, як вони допомагають своїм виборцям. Детальний огляд у нашому матеріалі.

За даними Бахмутської міської ради, на кінець вересня у Бахмуті залишалося понад 24 тисячі мешканців. Щодня цивільних закликають евакуюватися, наразі організовані безкоштовні рейси до Кіровоградської області, де бахмутян поселять, забезпечать усім необхідним та нададуть психологічну підтримку. Однак багато хто відмовляється їхати або повертається після невдалого досвіду евакуації. Робота міської ради зосереджена не лише на допомозі людям, які залишаються в місті, наразі створюється хаб у Дніпрі, де евакуйовані містяни також будуть отримувати послуги. 

Щоб дізнатися, як у цій роботі беруть участь депутати, ми зв’язувалися з ними телефоном за номерами, які вказані на сайті Бахмутської міської ради, а також шукали інформацію в соцмережах. 

засідання 957b4

Фото: Бахмутська міськрада

У 2020 році бахмутяни обрали 37 депутатів міської ради, цього року мандати склали двоє з них. Під час нашого огляду виявилося, що деякі народні обранці охоче йдуть на контакт, інші надто зайняті чи зовсім зникли з поля зору виборців після 24 лютого. Нагадаємо, що діяльність депутатів міської ради є безоплатною і добровільною, хоча за законодавством депутати мають обов’язки і права, а введення військового стану на їх функції формально не вплинуло. Та кожен з них має свою професійну діяльність, яка у багатьох стала на перше місце. 

Загалом з 24 лютого народні обранці провели п’ять пленарних сесій та 29 засідань постійних комісій, затвердивши 43 постанови. 

засідання онлайн 26378

«У березні пленарні засідання проходили в режимі офлайн, а з липня 2022 року сесії проходять у режимі відеозв’язку з обов’язковою ідентифікацією особистості депутата. Сесії проходять через Skype, на платформі Meet тощо. Ми й надалі шукатимемо кращих умов для роботи на різних інтернет-платформах», – пояснила Ганна Петрієнко-Полухіна.

За словами секретаря Бахмутської міської ради Ганни Петрієнко-Полухіної, більшість депутатів наразі зосереджені на вирішенні побутових проблем пересічних громадян, підприємців, соціально незахищених категорій населення. Це стосується тих, хто евакуювався, і тих, хто залишився.

Хто з депутатів евакуювався?

Лариса Калітіна

Директор Бахмутської школи №9 Лариса Калітіна продовжує виконувати свої функції як голова навчального закладу і як депутат. Весь серпень та вересень вона була зосереджена на освітніх питаннях напередодні нового навчального року. За словами директорки, керувати роботою школи онлайн – складніше, проте поки що відмовлятися від обов’язків вона не планує.

«У мене під керівництвом зараз онлайн-школа, я беру участь у зборах з батьками учнів, складаю навчальний план. Знаходжусь у селі Вербка Вінницької області, евакуювалася разом із родиною», – розповіла вона у розмові з журналістами.

Олег Качур

Операційний директор заводу шампанських вин «Артвайнері» евакуювався з Бахмута до Києва, де у компанії є один з постійних офісів. На початку повномасштабного вторгнення допомагав з пошуком та доставкою гуманітарної допомоги. Зараз він продовжує віддалено працювати як депутат, бере участь у сесіях та підтримує зв’язки з виробничою частиною заводу.

качур a1f4c Фото: Facebook

«Щодо роботи Артвайнері нічого, на жаль, розповісти. У нас зараз працюють лише продажі, маркетинг та оперативна робота. Та продукція, яка була у нас на складах в Бахмуті, була евакуйована на склади дистриб’юторів. Той персонал, який зараз не може бути задіяний, звичайно, не працює», – сказав він.

Артур Радковський

За словами депутата, він не має великих ресурсів. Здебільшого він допомагає порадами, наданням контактів і сприяє домовленостям між людьми. Зокрема, щодо пошуку добровольців для допомоги городянам за місцем знаходження. Каже, що підтримує зв’язок з виборцями, сусідами, друзями та іншими депутатами щодня.

«Життя моє після 24 лютого змінилося кардинально. Я евакуювався 28 травня. Якою громадською діяльністю можна займатися? Я у селі. Село Дорожне, за 20 кілометрів від Вінниці. Беру участь у сесіях онлайн, працюємо наскільки можна. І мер на день народження дзвонив, вітав. Хоча я звик наживо з людьми спілкуватися, до останнього їздив містом, доки була можливість», – наполягає Радковський.

Водночас майстер спорту міжнародного класу продовжує займатись спортом і представляє місто та Україну на змаганнях різного рівня. Свою останню перемогу – на півмарафоні в Молдавії він присвятив мешканцям міста, які залишаються в Бахмуті. 

радковськиц d3743

Ольга Горбунова

«Я активно допомагала місцевим жителям на Донеччині. Зараз перебуваю у Дніпрі, займаюся пошуком та доставкою гуманітарної допомоги до Донецької області. Найчастіше це продуктові набори. Допомагати вдається не рідше ніж раз на місяць. Доставляла до Слов’янська, практично у всі села Черкаської територіальної громади, до Миколаївки та сіл відповідної територіальної громади», – розповіла вона.

горбунова 23c7f

Фото: Facebook

Нещодавно «Бахмут IN.UA» писали про центр підтримки бахмутян у Дніпрі «З Бахмутом у серці», який створюється Бахмутською міською радою, щоб розширити межі гуманітарної допомоги. Відвідувачі центру можуть заручитися підтримкою один одного, відвідувати психолога та заходи для дітей.

Наталя Дроздова

Начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Наталя Дроздова у розмові з журналістами розповіла, що евакуювалась з Бахмута, знаходиться в Україні. Депутатка зазначила, що продовжує брати участь у кожній сесії міськради. 

дроздова 3b708

Фото: Facebook

Ольга Шараєвська

Фахівець із профорієнтаційної роботи Бахмутського медичного професійного коледжу Ольга Шараєвська зараз перебуває у Києві та відвідує сесії онлайн.

шараевская 2d8f7

Фото: Facebook

«Я член громадської організації «Ми з Україною», яку започаткував мій колега-депутат Олександр Бабенко. Ми займаємось допомогою і бахмутянам і переселенцям з Бахмута до Броварів та Миргорода. Усі свої обов’язки виконую. Не втекла, не сховалася, просто евакуювалася», – повідомила депутатка.

Вадим Капля

Ми писали про фермерську діяльність Вадима Каплі, який, окрім депутатських обов’язків, розвиває агропромисловий комплекс Донеччини. На момент спілкування з журналістами «Бахмут IN.UA» у липні, він перебував у Бахмуті та організовував систему вивезення врожаю зернових у безпечніші регіони. Наразі депутат відмовився називати місто, в яке переїхав, але зазначив, що покинув Бахмут і знаходиться в Україні. 

капля f85f9

Фото: Facebook

Світлана Шабаліна

Спочатку голова Центру первинної медичної допомоги Бахмута евакуювалась до Черкас, а згодом переїхала у Київ. Вона не залишала депутатську роботу, продовжує отримувати та опрацьовувати запити бахмутян, координувати надання допомоги. Зараз Світлана Шабаліна долучилася до створення соціальних хабів у тих містах, куди виїхало найбільше городян. Робота ускладнилася й тим, що засідання тепер відбуваються віддалено.

«Головне питання, яким ми зараз займаємось – це життя та виживання наших громадян. Продуктові набори, евакуація, медична допомога. Ми зараз складаємо аналітику про те, де мешкає найбільше мешканців нашого міста в евакуації. На основі цих даних ми знатимемо, де відкривати нові соціальні хаби, в яких бахмутяни зможуть отримувати інформацію, гуманітарну, юридичну допомогу, медикаменти», – розповіла чиновниця.

шабаліна c05c3

Світлана Шабаліна. Фото: Вільне радіо

За її словами, наразі її колеги з депутатського корпусу зосереджені на тому, щоб залучити якнайбільше волонтерської допомоги. Зокрема, над цим активно працюють Артем Сабаєв та Олександр Бабенко. 

«Навіть знайти волонтера, який привезе гуманітарну допомогу до територіальної громади, – це також робота. Багатьом це вдається завдяки особистим зв’язкам. А ще треба переконати волонтера, що саме наша територіальна громада потребує продуктових наборів. Тому, якщо ви не бачите в новинах про роздачу гуманітарки ім’я депутата, який цьому посприяв, це не означає, що він не працює», – додала вона.

Однак Світлана Шабаліна зазначила, що найбільше навантаження на секретарі міської ради Ганні Петрієнко-Полухіній, яка взяла на себе складну роль щодо об’єднання людей та управління територіальною громадою. 

полухін зан 24a9a

З початку вторгнення рф відбулося кілька онлайн-сесій, присвячених виключно практичній допомозі громадянам. Зокрема, міськрада надала додаткові кошти на фінансування комунальних служб, які виїжджають на ремонтні роботи під обстрілами.

Голова медичного центру займається переважно забезпеченням шпиталів та медустанов медикаментами. Вона особисто приймала, сортувала та відправляла необхідні ліки. Таким чином депутатці вдалося отримати від ВООЗ, UNICEF й ООН багато медичного обладнання для різних установ міста. Зараз бахмутська лікарня вторинної допомоги повністю евакуювалася, тому медики передали цю техніку до Костянтинівки, куди бухмутяни звертаються за допомогою.

мелкумян cc066

Юрій Мелкумян. Фото: Facebook

«Є й депутати, які не з’являються на сесіях та не беруть участі у допомозі територіальній громаді. Наприклад, я не бачила Лук’янова. Він з’являвся напевно лише на перших двох сесіях. Також не бачила на сесіях деяких депутатів від ОПЗЖ, яких завезли з Верховної Ради, вони не місцеві. Вони отримали свої посвідчення, і більше ми їх не бачили. Але є (ред. – Артур) Радковський, є (ред. – Юрій) Мелкумян, яких партія виключила зі своєї фракції, але вони роблять дуже багато», – резюмувала Світлана.

За словами секретаря міської ради Ганни Пертрієнко-Полухіної, після заборони партії «Опозиційна платформа – за Життя» депутати міськради, які входили до цього політичного руху, вийшли з нього. Частина з них продовжує працювати у штатному режимі, але вже без політичних гасел.

Хто залишився на Донеччині?

хто в бахмуті 5e4ae

Володимир Скирда

Член комітету Центрального мікрорайону Бахмута Володимир Скрида все ще залишається у місті та допомагає виживати місцевим жителям. Під час розмови з журналістами у будинки, за які несе відповідальність депутат, потрапив ворожий снаряд, тож політик був змушений терміново приєднатися до рятувальної операції.

Олександр Стор’єв

Керівник Торецького гарнізону ДСНС Олександр Стор’єв з 24 лютого не залишав підрозділ, окрім участі у виїздах на місце події. За словами Стор’єва, Торецьк був на лінії зіткнення з самого початку повномасштабного вторгнення росії, а Бахмут тривалий час перебував у відносній безпеці. Тому рідне місто він не відвідував уже понад пів року. До 24 лютого депутату вдавалося поєднувати роботу в Торецьку, а також громадську діяльність.

сторєв 30bf4

Фото: Facebook

Натомість зараз участь у житті депутатського корпусу обмежується відвідинами онлайн-сесій, коли з електропостачанням та інтернетом немає проблем. Газу у підрозділі немає, як і у всій Донецькій області. Подачу води іноді відновлюють, це дозволяє продовжувати гасити пожежі.

Крім того, на рятувальників переклали відповідальність за перевезення поранених біля лінії зіткнення. Найчастіше швидка допомога не хоче ризикувати своїм персоналом. Розбором завалів після вибухів, доставкою продуктових наборів, питної води для місцевого населення та евакуацією також займається ДСНС. Стор’єв стверджує, що з великим задоволенням допомагав би бахмутянам фізично, але зараз не має такої можливості.

дснс df57f

Фото: ДСНС у Донецькій області

«У моє життя війна прийшла ще з перших днів, одразу довелося приступати до виконання обов’язків. Графік у мене цілодобовий: коли виходить, тоді й сплю прямо в підрозділі. Моя сім’я евакуювалася, а я постійно на чергуванні. Особистий склад працює добу через дві, у мене – щільніший графік», – розповів він.

Олександр Бабенко

Депутат та голова громадської організації «Ми з Україною» регулярно відвідує Бахмут під час гуманітарних місій, проте вивіз сім’ю якомога далі від зони активних бойових дій.

Громадська організація з’явилася набагато раніше повномасштабного вторгнення, наразі її допомога стала ще більш актуальною. Коли Бахмут почав приймати переселенців з Донецької, Луганської та Харківської області, Бабенко разом із помічницею Тетяною Спас займались організацією, пошуком та доставкою гуманітарної допомоги. 

бабенкко b10a2

Олександр Бабенко (зліва). Фото: Facebook

«24 лютого о 5 ранку, коли у двері всіх українців постукала війна, я відчув дежавю. 2014 року ворог вже позбавив мене дому в Донецьку, а тепер претендує на мій другий дім – Бахмут. Першими на наші запити відгукнулися волонтери з Італії та відправили машину з гуманітарною допомогою. Далі ми знайшли підтримку для бахмутян у Польщі. Згодом приєдналися волонтери зі Львова та Вінниці», – розповів він.

Таким чином щодня вдавалося доставляти в Бахмут тонни продуктових наборів, засобів гігієни, одягу та генератори. Крім того, тривали й поставки для ЗСУ: бронежилети, плитоноски, одяг, взуття, засоби гігієни та солодке. За словами Бабенка, зараз в організації працює 16 волонтерів, кількість міжнародних партнерів продовжує зростати.

бабенко 1 e172b

Згодом в міськраді звернули увагу, що більшість бахмутян евакуювалася до Дніпра, на другому місці – Київ. Тоді було ухвалено рішення надсилати продуктові набори ще й для городян в евакуації, оскільки фінансове становище багатьох з них залишає бажати кращого.

Ганна Петрієнко-Полухіна

полухіна та бабенко b964e

Олександр Бабенко та Ганна Петрієнко-Полухіна у дніпровському центрі «З Бахмутом у серці»

Секретар Бахмутської міської ради наразі знаходиться в Бахмуті та продовжує роботу офлайн. У коментарі журналістам чиновниця розповіла, що усвідомлювала високий рівень відповідальності, коли йшла працювати до органів влади, хоча й не була готова керувати містом під час війни. Наразі управління в екстремальних умовах налагоджене, тож і з емоційною напругою вдається справлятись

«Звичайно, переді мною, як і перед кожним українцем, починаючи з 24 лютого, виникло безліч випробувань. Депутати працюють активно, цілеспрямовано та злагоджено. І я впевнена, що нам під силу впоратися з цими випробуваннями, кожному на своєму місці, щодня наближаючи нашу Перемогу», – резюмувала вона. 

За словами Петрієнко-Полухіної, зараз у Бахмуті постійно знаходяться депутати Сергій Благовісний, Володимир Скирда та Наталя Зінченко. Здебільшого вони допомагають громадянам облаштовувати укриття у будинках, постачають хліб, ліки та покривають інші гуманітарні потреби. Через перебої зі зв’язком у регіоні зв’язатись з ними не вдалось.

Про яких депутатів відомо найменше?

Володимир Чередніченко

Депутат та за сумісництвом заступник голови облдержадміністрації Луганської області Володимир Чередніченко не відповів на наш запит, але відомо, що він продовжує роботу в адміністративному секторі. Зокрема, народний обранець розробляє алгоритми отримання житлових субсидій для переселенців з Луганської області. В якому місті він знаходиться, наразі невідомо. 

чередніченко 0384d

Фото: Facebook

Анатолій Бахурець

Депутат ще 2021 році активно виступав за популяризацію громадської діяльності. Він опублікував останній допис, пов’язаний з Бахмутом, у середині березня цього року. Вже 22 березня чиновник поділився аматорською фотографією однієї з визначних пам’яток Китаю. Невідомо, чи зробив він це фото особисто, проте знайти знімок у відкритих джерелах не вдалося.

бахурец 70113

Фото: Facebook

Андрій Петрушин

Депутат, який крім політики займається підприємництвом, від початку повномасштабного вторгнення росії публікував лише фотографії з Мадрида. Вже восьмого травня він поділився власним знімком з Дніпра, проте дізнатися про його громадську діяльність не вдалося. 

путрушин 19592

Фото: Facebook

Оксана Карпець

Заступниця голови Управління освіти Бахмутської міської ради евакуювалася з Бахмута цього літа. Наразі вона віддалено допомагає вирішувати проблеми місцевих освітян, які також виїхали з міста, та виконує свої професійні обов’язки. Однак точне місцезнаходження депутатки невідоме. 

карпец a7d73

Оксана Карпець. Фото: Facebook

Владислав Лук’янов

Голова наглядової ради Комбінату Вогнетривів у Часів-Ярі Владислав Лук’янов уже понад два роки не з’являвся навіть на онлайн-сесіях. Його місцезнаходження невідоме, а вказаний на сайті міської ради номер належить його колишньому помічникові. За даними бахмутянина, котрий відповів на дзвінок журналістів, не факт, що Лук’янов взагалі в Україні.

лукянов 2a25f

Скріншот з відео

«Я навіть не знаю, де він. Він чомусь вказав мої дані. Але, де він зараз, я не знаю. Після 24 лютого ми спілкувалися телефоном, а фізично я дуже давно його не бачив», – зазначив колишній помічник депутата.

На що витрачають кошти під час війни?

Більшість надходжень до бюджету розподіляють на фінансування соціальних потреб. Цього місяця виділили 600 тисяч гривень, з них 590 тисяч пішли на виплати 335 місцевим жителям, котрі постраждали від війни.

Йдеться, зокрема, про допомогу при руйнуванні житла, поранення, загибель родича. Максимальний розмір допомоги у зазначених випадках – п’ять тисяч гривень на місяць. Крім того, надбавку у розмірі трьох тисяч гривень щомісяця отримують співробітники підприємств, причетні до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

рада be293

Решту міського бюджету розподіляють на зарплатні працівникам бюджетних установ, комунальних підприємств та причетним до рятувальних операцій чи інших суспільно важливих робіт. Відповідно до Закону «Про правовий режим воєнного стану», військова адміністрація має право затверджувати та вносити зміни до міського бюджету, а голова військової адміністрації Олексій Рева може одноосібно вносити ці правки.

У будівлі міської ради продовжують працювати Олексій Рева, секретар Ганна Петрієнко-Полухіна та їхні заступники. Також у Бахмуті залишається безліч співробітників відомства, які не евакуювалися, але продовжують працювати віддалено з особистих причин.

Матеріал підготовлено в межах програми «Сильні медіа – сильне суспільство», що реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору авторів.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]