Руїни Бахмутської земської управи: росіяни показали нові фото

Валентина Твердохліб 15:40, 13 Вересня 2024
Артемівський коледж транспортної інфраструктури» (Бахмут)
Будівля Бахмутської управи до війни / фото Бахмутський коледж транспортної інфраструктури

На пропагандистських пабліках Бахмута опублікували нові кадри з міста. В обʼєктив росіян потрапила одна з найвідоміших історичних будівель міста — Бахмутська повітова земська управа.

Нові фото Бахмута, земська управа

На кадрах окупантів видно, що від колишньої історичної будівлі лишився тільки понівечений, місцями обгорілий фасад. Всередині будівлі нічого немає — самі лише руїни.

Не у кращому стані і прилегла територія. Тут досі лежать гілки дерев, які обвалилися від прильотів.

Зруйнована будівля Бахмутської земської управи / фото росджерела

До повномасштабної війни в цій будівлі працював Бахмутський коледж транспортної інфраструктури. Навчальний заклад тут функціонував з 1955 року. Наприкінці лютого 2023 року коледж евакуювали у Дніпро.

Бахмутська земська управа: історія

Будівля зведена у 1898 році. У часи російської імперії в ній працювала земська управа. Після революції тут розташувалися Донецький губвиконком, далі — Центральне управління кам’яновугільної промисловості, а з 1934 року — Управління Північно-Донецької залізниці, переведене з Харкова.

20 листопада 1917 року над будівлею вперше на Донеччині підняли український синьо-жовтий прапор і проголосили владу Української Народної Республіки.

Вперше будівля управи зазнала руйнувань у ніч з 13 на 14 жовтня 2022 року. Внаслідок ворожого обстрілу тут спалахнула сильна пожежа, яка знищила праве крило коледжу. Повністю будівля згоріла 25 жовтня 2022 року під час чергового російського обстрілу.

земська управа бахмута
Пожежа в Бахмутському коледжі транспортної інфраструктури / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дональд Трамп переміг на виборах США: реакція соцмереж

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 6 Листопада 2024
Дональд Трамп / фото Reuters

На виборах президента США, які пройшли 5 листопада 2024 року, переміг республіканець Дональд Трамп. Ця персона відома власною неоднозначністю, особливо в плані різноманітних заяв.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як на новину відреагували в українській мережі та публікує обрану добірку мемів.

Вибори в США 2024: хто переміг

5 листопада у Сполучених Штатах Америки громадяни обрали 47-го президента країни. Переможцем виборів став представник Республіканської партії Дональд Трамп, який випередив суперницю — представницю Демократичної партії Камалу Гарріс. 

У цей же день в країні обирали новий склад Палати представників США та Сенату. В обох органах також лідирують республіканці. 

Що Трамп говорив про Україну

Виступ Трампа / фото з відкритих джерел

Дональд Трамп — це досить неоднозначна фігура в політикумі, яка зробила безліч заяв стосовно України. 

Одна з найвідоміших заяв Трампа на тему війни України проти рф була зроблена у травні 2024 року, коли він сказав, що закінчить усе за одну добу.

Якби я був президентом, я б закінчив цю війну, і це зайняло б 24 години. Я добре знаю Зеленського. Я добре знаю Путіна. Я зможу закінчити її за цей час … 100%“, – заявляв Трамп.

Трохи згодом, у червні 2024 року, республіканець говорив, що Україна не виграє війну.

Україна не виграє цю війну. У них банально закінчуються люди, закінчуються солдати. Вони втратили так багато людей. Вони втратили й величні міста із золотими тисячолітніми золотими куполами. І все це через нього (ред. президента Джо Байдена) і його безглуздих рішень” — говорив Трамп на дебатах із чинним президентом Америки Джо Байденом

Окремо республіканець проходився по Володимиру Зеленському, називаючи його “найвеличніший торговець в історії”.

Щоразу, коли він приїжджає до країни, він повертається з 60 мільярдами доларів“, — заявляв Трамп.

Як відреагували в українських мережах

Користувачі українських мереж відреагували на перемогу Трампа на виборах в США досить неоднозначно. Хтось вважає його кандидатуру найкращою для України, а хтось вже у певному відчаї. Проте, сам прецедент став мотивацією для створення мемів. 

Наприклад, користувач Х (Twitter) з нікнеймом Лео опублікував картинку, де додав на агітаційну афішу 3 ОШБр обличчя новоспеченого президента США.

Трамп у 3 ОШБр / фото користувача “Лео”

Інші почали перекручувати назву відомої мережі магазинів “Вина світу”, закреслюючи слово “Світу” та додаючи “Американців”. Як результат, виникає гра слів.

Вина американців / фото користувача “Уліч”

Ще одні користувачі почали постити іронічні меми, намагаючись з’ясувати вплив обрання Трампа на українські міста, зокрема, на Івано-Франківськ.

Іронія вплину Трампа на Івано-Франківськ / скриншот з Telegram-каналу “Регіоналіті”

Є й певна частина користувачів, які сприймають перемогу республіканця більш позитивно. Наприклад, вони почули фразу “Золотий вік для Америки” та пригадали про існування українського ювелірного заводу, який рекламував Володимир Зеленський.

Які вам ще потрібні докази підтримки України“, — пише автор мему.

Золотий вік / скриншот

Дехто взагалі знайшов взаємозв’язок між червоним кольором областей України під час повітряних тривог та кольором, який використовували для визначення перемоги республіканців у виборах на певних штатах.

“Україна — за республікаців” / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У сімох населених пунктах Донеччини оголосили примусову евакуацію дітей: список

Валентина Твердохліб 17:30, 6 Листопада 2024
Евакуйовані діти, евакуація
Евакуація дітей з Донеччини / фото Національна поліція України

У Донецькій області триває евакуація. В населених пунктах, де спостерігається найбільш важка ситуація, оголошено примусову евакуацію дітей. Цього тижня в перелік громад, де діє примусова евакуація, додалися нові села.

Про це під час брифінгу повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Примусова евакуація дітей на Донеччині

Цього тижня примусову евакуацію дітей оголосили в сімох населених пунктах Великоновосілківської селищної громади. Її проводитимуть у селах:

  • Андріївка;
  • Багатир;
  • Олексіївка;
  • Зелений Кут;
  • Костянтинопіль;
  • Улакли;
  • Одрадне.

На сьогодні у Великоновосілківській громаді проживають 39 дітей у 25 родинах.

Загалом на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей з 17 населених пунктів. Наразі в них проживають 234 дитини, це 177 родин. Із них:

  • 76 дітей у Костянтинівській громаді;
  • 99 дітей у Покровській громаді;
  • 39 дітей у Великоновосілківській громаді;
  • 19 дітей в Іллінівській громаді;
  • 1 дитина у Лиманській громаді.

Фіксують соцслужби і повернення родин з дітьми на небезпечні території. За минулий тиждень з Мирнограда евакуювали одну дитину, яка повернулася з батьками після евакуації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дональд Трамп переміг на виборах США: реакція соцмереж

На виборах президента США, які пройшли 5 листопада 2024 року, переміг республіканець Дональд Трамп. Ця персона відома власною неоднозначністю, особливо в плані різноманітних заяв. Редакція […]

18:00, 06.11.2024 Скопіч Дмитро
Евакуйовані діти

У сімох населених пунктах Донеччини оголосили примусову евакуацію дітей: список

У Донецькій області триває евакуація. В населених пунктах, де спостерігається найбільш важка ситуація, оголошено примусову евакуацію дітей. Цього тижня в перелік громад, де діє примусова […]

покровська

Куди релокували ЦПМСД з Покровська: адреси і послуги

Центр первинної медико-санітарної допомоги з Покровська переїхав у безпечніші регіони України. Покровські медики “первинки” тепер надають допомогу в Дніпропетровській і Львівській областях. Про це повідомляє […]

Гроші у руках

Ще 4 категорії українців отримають грошову допомогу: серед них мешканці прифронтових територій

Українці зможуть отримати додаткову грошову допомогу на зиму у межах нової програми від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН). Окрім тих, хто вже отримував допомогу […]

У Селидове заїхали російські воєнкори: для пропаганди використали місцеве населення

На російських пропагандистських пабліках публікують сюжет російських воєнкорів з міста Селидове. Росіяни показали кадри з окупованого міста та використали для пропаганди місцевих жителів. Редакція публікує […]