Росіяни в Бахмуті призначили перших двох “нотаріусів”: що відомо

Семаковська Тетяна 18:10, 14 Липня 2025
Нотаріус на ТОТ / фото росджерела

У тимчасово окупованому Бахмуті росіяни призначили перших двох так званих “нотаріусів”. Водночас виявилося, що обидві — не державні службовиці, а приватні юристки з майже відсутньою юридичною репутацією та мінімальною кількістю відгуків.

Детальніше про нових “нотаріусів” міста Бахмут — у матеріалі Бахмут IN.UA.

“Нотаріуси” в Бахмуті на ТОТ: кого призначили росіяни

Новина з призначенням / скриншот

У тимчасово окупованому Бахмуті російська адміністрація призначила перших двох “нотаріусів”. Обидві — приватні юристки, внесені до спеціального реєстру як так званої “днр”, так і міністерства юстиції рф.

Перша — Васильєва Марина Дмитрівна. Вона працює в місті Донецьк, на вулиці Куйбишева, будинок 163, і надає широкий спектр нотаріальних послуг для громадян. Імовірно, її діяльність починалася в Україні, але згодом вона почала працювати в російському юридичному полі.

Відгук про юристку / скриншот

Відомо, що інформації про неї небагато. Утім, на “Яндекс Картах” можна побачити кілька відгуків, серед яких є й негативні. В одному з них стверджується, що нотаріус “юридично безграмотна”, “упереджена” та постійно нав’язує непотрібні послуги, зокрема — адвокатську фірму свого знайомого. Крім того, автор зазначає, що юристка постійно затягує строки та має організаційні проблеми, через що “на один час може прийти до п’яти осіб”.

Інформація про Ладу Ілієнко з реєстру / скриншот

Інша “нотаріус” на ТОТ — Ілієнко Лада Олексіївна, яка також працює в Донецьку за адресою: проспект Миру, 8. Вона внесена до російського реєстру нотаріусів та веде діяльність у приватному порядку. Інформації про неї в мережі майже немає, як і відгуків щодо її роботи.

Що передувало

Нагадаємо, що 3 липня 2025 року “набрав чинності” новий псевдоуказ так званого “глави днр” дениса пушиліна, яким передбачається створення нотаріальних округів на тимчасово окупованих територіях Донецької області та подальшу інтеграцію українських земель у правову систему рф.

Документ передбачає утворення “Артемівського районного нотаріального округу” в межах Бахмутського району, де, мають працювати 5 осіб.

Зазначимо, що через нотаріусів на окупованих територіях, зокрема й в Бахмуті, можуть регулювати перереєстрацію майна, спадщину, зобов’язання, інші юридичні питання тощо. Також нотаріуси збирають інформацію про громадян та їхні активи, що важливо для системи окупаційної влади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На ТОТ тиснуть на дітей через мову — росіяни спотворили заяву омбудсменки

Семаковська Тетяна 18:05, 10 Липня 2025
Надія Лещик / фото з Facebook

На тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України активно поширюють маніпулятивні повідомлення про утиски російськомовних дітей у школах. 8 липня проросійські медіа розповсюдили фрагмент інтерв’ю освітньої омбудсменки Надії Лещик, вирвавши її слова з контексту та подаючи їх як доказ нібито утисків проти дітей, які розмовляють російською.

Детальніше про те, як саме на ТОТ використовують слова омбудсменки для пропаганди, розповіли в Кластері релокованих медіа.

Як окупанти використовують слова освітньої омбудсменки для залякування дітей

Маніпулятивне повідомлення / фото Бахмут IN.UA

Нещодавно в російських пропагандистських медіа на окупованих територіях (ТОТ) почали розповсюджувати фрагмент відеоінтерв’ю освітньої омбудсменки Надії Лещик, де вона дає поради, як уникати мовних конфліктів у школі.

У цих публікаціях зазначається, що вчителям варто уникати мовних конфліктів у школах, якщо дитина принципово відмовляється спілкуватися українською мовою під час навчання. Зокрема, вона нібито порекомендувала удавати, що вчителі й інші представники навчальних закладів просто не розуміють слів учнів.

Пояснення

В ексклюзивному коментарі для Кластеру релокованих медіа Надія Лещик пояснила, про що насправді йшлося в інтерв’ю. За її словами, мовою освітнього процесу в Україні є державна мова, і саме нею мають спілкуватися вчителі. Вона наголосила, що навіть перерва в школі вважається частиною освітнього процесу, тому і під час неї спілкування має відбуватися українською.

Вона додала, що за порушення мовного законодавства вчителям загрожує дисциплінарна або адміністративна відповідальність, тоді як для учнів такої відповідальності не передбачено.

Зазвичай омбудсменка радить вчителям уникати мовних конфліктів, однак визнає, що вони все одно трапляються — особливо в ситуаціях, коли вчителі роблять учням зауваження і нагадують про необхідність спілкуватися державною мовою.

Наголошую: проблема виникає не тому, що хтось із дітей не володіє державною мовою на тому рівні, щоб вільно спілкуватися. Коли дитина навчається, робить помилки, використовує суржик — все це нормально, педагоги допомагають таким дітям опанувати мову. Заклади освіти співпрацюють у цьому напрямку з батьками та учнями. Проблема починається, коли хтось із учнів стає на принципову позицію і заявляє: “А я відмовляюся спілкуватися українською”. Така ситуація може призвести до відкритого конфлікту“, — каже Надія Лещик.

Омбудсменка додала, що такі ситуації трапляються, тому до неї звертаються вчителі та директори шкіл із питанням, як діяти в разі, коли діти принципово не бажають спілкуватися державною мовою під час освітнього процесу і не реагують на прохання вчителів.

Я вважаю, що дуже важливо уникати загострення конфлікту. Один зі способів це зробити — спокійно відповісти дитині, яка “йде на принцип”, що вчитель або директор школи не зобов’язані знати іноземні мови і тому просто не розуміють, що каже учень“, — зазначає Надія Лещик.

Чому так трапляється

За її словами, така різко негативна реакція дитини на українську мову може бути викликана декількома факторами.

Це може бути вплив соціальних мереж. Також така негативна позиція може формуватися під впливом батьків. Але можлива й конфронтація, непорозуміння у стосунках конкретно з тим учителем, який робить зауваження. Тому я і раджу уникати мовних конфліктів і розглядати кожну конфліктну ситуацію окремо, враховуючи всі обставини“, — резюмує освітня омбудсменка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пушилін провів прямий ефір, але проігнорував питання від бахмутян на ТОТ

Семаковська Тетяна 18:08, 24 Червня 2025
Денис пушилін / фото з росджерел

Ватажок так званої “днр” денис пушилін 24 червня провів чергову “пряму лінію” з мешканцями окупованих територій, у якій, за його словами, отримав 586 звернень. Він відзвітував про ремонти доріг, підготовку до навчального року та обіцяв “зручності” для жителів республіки. Однак Бахмут, одне із найбільш зруйнованих росіянами та окупованих міст, у ефірі не згадували взагалі. Хоча питання по ньому були.

Більше у матеріалі, Бахмут IN.UA.

Бахмут: ватажок “днр” ігнорує проблеми людей на ТОТ

Під час прямого ефіру ватажка “днр” дениса пушиліна, який відбувся 24 червня, жителі окупованого Бахмута, які перебувають на ТОТ, не дочекались жодної відповіді на свої запитання.

У проросійських каналах з’явились обурені дописи від мешканців, волонтерів та переселенців з Бахмута. Люди зазначають, що попри численні звернення та питання, жодної відповіді чи згадки про місто вони так і не дочекались.

Російська активістка скаржиться, що попри те, що питання від мешканців окупованого Бахмута були, їх проігнорували / скриншот

“Люди з Артемівська просто в шоці. За два роки ніхто навіть не згадав, як там живуть наші”, — написала одна з проросійських волонтерок. За її словами, евакуйовані бахмутяни змушені виживати у складних умовах у Москві чи Петербурзі, не маючи жодної підтримки з боку окупаційної влади.

Не вже не можна було хоч трохи ефіру приділити людям із Артемівська? Це ганьба”, — йдеться в іншому коментарі.

У самій “прямій лінії” пушилін зосередився на планах реконструкції доріг, постачанні води, мобільних медичних пунктах та відкритті дитсадків. За його словами, до 2030 року окупаційна адміністрація нібито планує благоустрій понад 400 громадських просторів.

Окрім того, обурення викликала бюрократія з так званими “відписками” на звернення громадян до влади, місцева окупаційна адміністрація часто просто не реагує, або передає звернення до москви без дій.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як вступити до українського вишу з ТОТ: спрощені умови для абітурієнтів

Для молоді з ТОТ діє спрощена процедура, яка дозволяє вступити до закладів вищої освіти в Україні. Вона передбачає відсутність НМТ та окрему квоту місць без […]

16:40, 14.07.2025 Скопіч Дмитро

“Курорт” у зруйнованому Бахмуті: окупанти опублікували свіже відео з вулиці Вартових неба (Чайковського)

Росіяни опублікували нове відео з тимчасово окупованого Бахмута, яке, ймовірно, було зняте у липні 2025 року. На ньому видно сучасний вигляд вулиць Вартових Неба (Чайковського) […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

Львів побачить Bakhmut Before по-новому: актори театру озвучили виставку

25 липня у Львові відкриється виставка Bakhmut Before, яка містить понад 100 світлин-спогадів про довоєнний Бахмут. Відвідувачі зможуть побачити фото Бахмута та взяти участь у […]