Росіяни скинули дрон на цивільне авто, яке рухалося дорогою в Покровській громаді

Семаковська Тетяна 11:48, 15 Листопада 2024
Обстріл Донеччини / фото ілюстративне, Вадим Філашкін

Вчора, у Покровській громаді близько 22:00 російська армія вдарила дроном у цивільне авто, яке перебувало у русі. На момент удару в автівці знаходився чоловік.

Про це повідомляє Покровська війська адміністрація.

У Покровській громаді росіяни скинули дрон на авто

У Покровській громаді росіяни активно застосовують БПЛА проти цивільних, які живуть в місті.  Вчора, о 22:00 російський БПЛА влучив у автомобіль, який рухався по автодорозі з села Вовкове до села Звірове Покровської громади.

Водій автівки – чоловік 1965 року (59 років) поранений, також пошкоджено його транспортний засіб.

Напередодні того ж дня зранку росіяни дронами обстріляли приватне підприємство у південній частині Покровська. Пошкодили кілька машин. Близько 13:40 на автодорозі поблизу селища Шевченко також впав та вибухнув російський дрон, обійшлося без постраждалих. 

Покровськ: як евакуюватися

Звернення про евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911+380 (98) 890 3318+380 (66) 285 6290. Евакуація повністю безоплатна.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614+380 (99) 710 4872+380 (99) 311 5314+380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Легко та смачно: три рецепти з болгарського перцю, які варто спробувати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 15 Листопада 2024
Болгарський перець / фото ілюстративне, Unsplash

Болгарський, або, як його ще називають, солодкий перець — це доволі вибагливий овоч у вирощуванні. Втім, він нагороджує за правильний догляд неперевершеним смаком, який може гарно підкріпити будь-яку страву.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чим же корисний болгарський перець та ділиться трьома рецептами з нього, які готують в різних країнах світу.

Користь болгарського перцю

Солодкий перець — дуже корисний овоч, який містить величезну кількість корисних речовин і вітамінів, таких як бета-каротин, рибофлавін, фолієва чи аскорбінова кислота. 

Вони також мають особливість: склад корисних речовин в перцях різного кольору відрізняється:

  • у червоному перці знаходиться більша кількість вітаміну А, ніж в інших. Ці показники перевершують аналогічні в лимонах та чорній смородині;
  • у жовтому перці можна знайти більшу кількість калію та бета-каротину, які допомагають серцево-судинній та нервовій системам функціонувати на високому рівні;
  • у зеленому перці міститься багато хлоргенової кислоти, яка має користь для кровоносних судин та імунітету.

Що приготувати з перцю: чушка бюрек

Чушка бюрек / фото ілюстративне, iStock

Чушка бюрек — національна страва Болгарії, яка переводиться наступним чином: “чушка” — це солодкий перець, а “бюрек” — пиріжок. Як результат, ми отримуємо незвичайні пиріжки із перцем у сирній начинці.

Для приготування чушки бюрека потрібні:

  • болгарські перці — 8 штуки;
  • сир або бринза — 200 грамів;
  • яйця — 4 штуки (2 штуки для начинки та 2 для панірування);
  • панірувальні сухарики чи борошно — 100 грамів;
  • олія — 4 столових ложки;
  • сіль, мелений чорний перець, зелень за смаком.

Приготування потрібно розпочати з підготовки перцю. Для цього їх потрібно промити та очистити від серцевини, викласти на деко, змастити олією. Далі овочі потрібно запікати у духовці при температурі 180-200 градусів за Цельсієм протягом наступних 10-15 хвилин, після чого перевернути на інший бік та запікати стільки ж. Орієнтиром є загальна м’якість, якої потрібно досягти для подальшого приготування.

Після підготовки перцю, його охолодження та очищування від шкірки, потрібно почати готувати начинку. Для цього треба натерти сир чи бринзу на великій терці, додаючи до них яйця, сіль, перець, зелень. Все треба перемішати.

Далі потрібно подбати про панірування. Для цього в одній тарілці потрібно збити два яйця, а в іншу покласти горстку панірувальних сухарів. 

Начинку потрібно покласти в перець, при цьому не дуже багато, щоб бюреки не луснули. Паніруйте перці в яйці, а після в сухарях. Так два-три рази. Якщо паніруєте у борошні, то достатньо буде одного. 

В кінці потрібно викласти перці на пательню із розігрітою олією та обсмажити їх до рум’яної скоринки.

Що приготувати з перцю: Пеперонатта

Пеперонатта / фото з відкритих джерел, Getty

Пеперонатта — смачна та неймовірно запашна страва італійської кухні з болгарського перцю. Вона має дуже багато варіацій, де різниця полягає в інгредієнтах та їх пропорціях. Редакція Бахмут IN.UA пропонує саме класичний варіант.

Для його приготування потрібні:

  • болгарський перець — 600 грамів;
  • часник — 5 зубчиків;
  • помідори — 350 грамів;
  • базилік — 2-3 гілочки;
  • 6% оцет — 1-2 столових ложки;
  • цукор — 1 чайна ложка;
  • сіль — 0,5 чайної ложки;
  • оливкова олія — 2 столових ложки;
  • чорний перець та лавровий лист за смаком.

Приготування розпочинаємо з очищення та нарізання на 4 частини зубчиків часнику. Обсмажуємо його на рослинній олії. Далі до нього потрібно додати очищений від насіння та порізаний на шматочки перець. Обсмажуємо його протягом 10 хвилин.

Далі потрібно підготувати помідори. Для цього їх треба залити окропом та залишити на 2-3 хвилини, що допоможе очистити овочі від шкірки. Потім треба ці ж самі помідори дуже нарізати на дуже дрібні шматочки та додати до перцю. Покласти до овочів на пательні додаємо гілочки базиліку і лавровий лист.

Всю овочеву суміш обсмажуємо 10 хвилин, щоб рідина випаровувалася. У кінці приготування додаємо сіль, цукор, оцет, чорний перець та смажимо ще 1-2 хвилини. Даємо переронатті охолонути та можемо починати насолоджуватися її незвичайним смаком.

Що приготувати з перцю: салат табуле

Cалат табуле / фото ілюстративне, iStock

Салат табуле — вишукана та дуже корисна страва з ліванської кухні, в основі якого булгур, помідори, перець та лимонний сік.

Для приготування такої закуски потрібні:

  • булгур чи перлова крупа — 150-200 грамів;
  • зелень петрушки — 70 грамів;
  • зелень кропу — 70 грамів;
  • рукола — 70 грамів;
  • помідори — 500 грамів;
  • огірки — 300 грамів;
  • солодкий перець — 200 грамів;
  • ріпчаста цибуля — 100 грамів;
  • часник — 5-6 зубчиків;
  • коріандр (мелений) — 2 чайні ложки;
  • оливкова олія — 5 столові ложки;
  • лимонний сік — 2 столові ложки;
  • сіль, чорний мелений перець за смаком.

Приготування розпочинаємо з промивання булгуру чи перлової крупи. Далі заливаємо її водою та варимо до готовності. На це потрібно приблизно 30 хвилин.

Поки йде приготування основи, потрібно порізати цибулю, помідори, солодкий перець та огірки маленькими кубиками та подрібнити часник з усією зеленню ножем.

Далі потрібно перекласти у велику посудину цибулю, часник та помідори. Додаємо до суміші сіль та коріандр, після чого перемішуємо. У ту ж тару викладаємо солодкий перець, огірок, подрібнену зелень, варену крупу. Перемішуємо. Додаємо оливкову олію зі спеціями на свій смак. Ще раз ретельно переміщуємо та можемо подавати готовий салат табуле.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Семаковська Тетяна 14:20, 15 Листопада 2024
Акція на підтримку законопроєкту 11161 / фото Асоціація молодих ВПО України

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) отримати компенсацію за зруйновані домівки. Перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

Про це редакції повідомив Аркадій Петросян, голова Асоціації молодих ВПО, бахмутський активіст, який ініціював законопроєкт.

Уряд розгляне компенсацію за житло на ТОТ

За законопроєкт №11161 від 10.04.2024 року попередньо планують проголосувати у другому читанні, 20 листопада, 2024 року. Аркадій Петросян пояснив, що перед голосування у ВР Погоджувальна Рада має внести законопроєкт у порядок денний.

Асоціація молодих ВПО на чолі з Аркадієм Петросяном закликають бахмутян доєднуватися до акції, 20 листопада, у місті Київ, щоб продемонструвати важливість ухвалення законопроєкту.

“Це важливо для допомоги мільйонам ВПО, які втратили власні домівки і лишилися напризволяще”, — пишуть організатори акції.

Акція відбудеться в Києві, о 08:50, точне місце проведення повідомлять зареєстрованим учасникам.

Зареєструватися на акцію за посиланням.

Хронологія законопроєкту

4 червня 2024 року, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який має допомогти українцям, чиє житло зараз на ТОТ отримати компенсацію. Парламент проголосував за основу.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

7 листопада 2024 року до законопроєкту надали порівняльну таблицю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Легко та смачно: три рецепти з болгарського перцю, які варто спробувати

Болгарський, або, як його ще називають, солодкий перець — це доволі вибагливий овоч у вирощуванні. Втім, він нагороджує за правильний догляд неперевершеним смаком, який може […]

15:00, 15.11.2024 Скопіч Дмитро

Закон про компенсацію за житло на ТОТ: яка дата фінального читання

Попередньо у середу, 20 листопада, Верховна Рада має розглянути у другому (фінальному) читанні законопроєкт № 11161, який дозволить українцям (майно яких розташоване на окупованих територіях) […]

Королева Евересту, Менендеси та Аферисти: топ-7 нових документальних фільмів, які не можна пропустити

Кінематограф багатий не тільки на художні фільми, але й документальні стрічки. Вони покликані надавати власним глядачам нову та цікаву інформацію про події й ситуації, які […]

14:00, 15.11.2024 Скопіч Дмитро

“Чорні дошки” та золото в обмін на хліб: як Донеччина переживала Голодомор

Голодомор забрав життя багатьох невинних людей в різні часи існування СРСР. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових […]

13:15, 15.11.2024 Безмен Микита

УВКБ ООН у Кіровоградській області: як ВПО отримати нову грошову допомогу

УВКБ ООН анонсували реєстрацію ВПО на отримання нової грошової допомоги у Кіровоградській області. Скористатися можливістю можуть жителі Світловодської громади, скориставшись послугами мобільної бригади. Про це […]

12:10, 15.11.2024 Скопіч Дмитро