Росіяни поранили 9-річну дівчинку під час обстрілу Костянтинівки

Семаковська Тетяна 10:52, 9 Жовтня 2023

За 8 жовтня росіяни поранили 4 жителів Донеччини — у Костянтинівці, обстріл відбувався зранку. Серед постраждалих є 9-річна дитина.

Про це повідомляє Донецька прокуратура

За даними слідства, 8 жовтня 2023 року, о 06:25, російська армія обстріляла м. Костянтинівку. Ймовірно удару завдали з використанням крилатої ракети ОТРК «Іскандер».

Російські війська поцілили по багатоповерховому будинку. Від вибуху постраждали четверо мешканців: 9-річна дівчинка, її 44-річна матір, жінка 64 років та 41-річний син.

У поранених діагностовано забої, осколкові ураження та струс головного мозку. Під час обстрілу люди перебували у власних приватних будинках, неподалік яких влучила російська ракета. Парамедики на місці надали їм першу медичну допомогу та доставили до лікарні.

Росіяни загалом зруйнували та пошкодили 10 багатоповерхових житлових будинків, 19 приватних домоволодінь, легковий автомобіль, котельню, газопровід та лінію електромережі.

Прокуратура розпочала досудове розслідування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дівчинку, яку окупанти вивезли з Костянтинівки, можуть передати в сім’ю російського військового

Валентина Твердохліб 10:30, 20 Липня 2026
костянтинівки
Дівчинка Софія, яку вивезли з Костянтинівки, перебуває у соціальному закладі / фото росджерела

У липні російські військові прозвітували про нібито евакуацію людей з Костянтинівки. Серед вивезених були і діти. Одна з неповнолітніх — 10-річна дівчинка Софія, яка, нібито, жила в Костянтинівці сама. Її матір, бабуся та дідусь загинули внаслідок обстрілів. Дитину, ймовірно, вивезли на ТОТ Донеччини. Там їй вже шукають нову родину. Про намір удочерити дівчинку заявила родина окупанта, який брав участь у руйнуванні Костянтинівки.

Про це пише Бахмут IN.UA.

Дитину з Костянтинівки хочуть віддати родині окупанта

8 липня росіяни розповіли про вивезення 10-річної дівчинки з Костянтинівки. За словами пропагандистів, її мати, бабуся і дідусь загинули під час обстрілу. Дитина, нібито, мешкала сама у підвалі, а жити їй допомагали російські військові.

Куди саме вивезли дівчинку, не повідомляється. Ймовірно, на тимчасово окуповану територію Донеччини. Бо раніше так звана уповноважена з прав дітей в рф Марія Львова-Бєлова повідомляла, що дитина перебуває у соціальному закладі і її відвідала уповноважена з прав дитини в “днр”.

Дівчинка з посадовицею “днр” / фото росджерела

Для дитини вже підшукують нову родину. Сама Софія у відео пропагандистів говорила, що в неї є родичі в рф, оскільки звідти родом була її матір. Дитина хоче мешкати з ними.

“Перебуваємо на зв’язку із родичами, з якими Софія, ще живучи в Костянтинівці, підтримувала контакт. Вони регулярно телефонують, дівчинка хоче жити з ними. Родичі вже готують для неї кімнату”, — зазначала Марія Львова-Бєлова.

Та плани на дитину є і в окупантів. Про намір взяти опіку над дівчинкою і удочерити її в майбутньому заявила родина окупанта, який бере участь у боях за Костянтинівку і, нібито, врятував Софію. Бажання забрати дитину висловила його дружина.

Остаточне рішення про те, з ким житиме дитина, ще не ухвалене.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни просунулися у напрямок Краматорська — DeepState

Семаковська Тетяна 09:45, 20 Липня 2026
Просування росіян / фото DeepState

У Донецькій області тривають інтенсивні бойові дії. За інформацією DeepState, російська армія просунулася поблизу Міньківки та Новомаркового, що неподалік Краматорська.

Детальніше — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку українські військові зупинили 30 штурмових дій російської армії. Активність противника спостерігалася у районах населених пунктів Торецьке, Шахове, Удачне, Філія та Гришине. Також наступальні дії відбувалися у бік населених пунктів Кучерів Яр, Новий Донбас, Мирне, Білицьке, Світле, Новопавлівка, Шевченко та Новопідгородне.

Слов’янський напрямок

На Слов’янському напрямку противник штурмував 27 разів. Росіяни намагалися просунутися у районах населених пунктів Закітне, Крива Лука, Різниківка, а також у бік Пискунівки й Рай-Олександрівки.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку російська армія 26 разів намагалася вклинитися в оборону. Штурмові дії фіксувалися в районах Новомихайлівки, Дробишевого, Новоселівки, Греківки, а також у бік Шийківки, Ставків, Лиману й Озерного.

Костянтинівський напрямок

На Костянтинівському напрямку зафіксовано 24 атаки. Противник вів наступальні дії в районах населених пунктів Костянтинівка, Іллінівка, Іванопілля, Степанівка та у бік Павлівки.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку російська армія здійснила дві атаки в районі Никифорівки. Окрім цього, за даними проєкту DeepState, на цій ділянці фронту росіяни просунулися поблизу населених пунктів Міньківка та Новомаркове у напрямок Краматорська.

Втрати російської армії за добу

Протягом минулої доби українські військові знешкодили 1 600 російських військовослужбовців. Загальні втрати противника в особовому складі оцінюються у близько 1 430 530 осіб.

Також українські підрозділи ліквідували такий обсяг військової техніки російської армії:

  • 1 769 безпілотників оперативно-тактичного рівня;
  • 605 одиниць автомобільної техніки та автоцистерн;
  • 82 артилерійські системи;
  • 18 крилатих ракет;
  • 9 наземних робототехнічних комплексів;
  • 8 бойових броньованих машин;
  • 6 засобів протиповітряної оборони;
  • 3 реактивні системи залпового вогню;
  • 3 одиниці спеціальної техніки;
  • 2 танки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Лялька з Бахмута

«Лялечку ми відновимо», — майстриня з Бахмута поділилася зворушливою історією своєї роботи

Бахмутянка Наталя Ткаченко вже більше 10 років виготовляє унікальні в’язані іграшки. За цей час з’явилося чимало поціновувачів творчості жінки. Нещодавно одна з ляльок, яку вона […]

17:10, 05.10.2023 Микола Ситник
Зруйнований будинок

Авіабомба ФАБ та пошкоджені лінії електропередачі: фото сіл на Донеччині після обстрілів

Російська армія за минулу добу вбила двох людей на Донеччині, помер 33 річний чоловік з мамою. На село Торецьк росіяни скинули авіабомбу ФАБ, від влучання […]

Віталій Шишкін, захисник Бахмута

Врятувався від російської ракети та вийшов живим з 6-годинного бою на Леваневського: історія військового з Бахмута

Військовий Віталій Шишкін родом з міста Бахмута, але перші години повномасштабного вторгнення чоловік зустрів неподалік від Маріуполя, село Гранітне. Обстріли тут почалися раніше, 20 лютого […]