Росіяни поновили масовані “мʼясні” штурми на флангах Бахмута

Микола Ситник 09:10, 14 Січня 2024
Воїни ЗСУ
Українські захисники на бойових позиціях / фото Генштаб

На Бахмутському напрямку окупаційні війська рф намагаються прорвати оборону ЗСУ. Росіяни контратакують “мʼясними” хвилями біля Кліщіївки, Андріївки, Іванівського, Богданівки, Хромового та Яковлівки. На всіх напрямках тривають важкі зустрічні бої.

Про це повідомляє військовий журналіст Богдан Мірошников.

Бої під Бахмутом

За словами кореспондента, ворог поновив масовані “мʼясні” штурми на Богданівку та Кліщіївку. Поблизу Хромового тривають зустрічні бої. Ситуація на околицях міста залишається складною. 

Південний фланг Бахмута:

  • У районі Кліщіївки окупанти контратакують “мʼясними” хвилями. Є часткові успіхи, але бої тривають.
  • Східніше, північніше та південніше Андріївки ворог тисне, щоб повернути під контроль над селом. 
  • Східніше Іванівського просування рф склало 200 метрів.

Північний фланг Бахмута:

  • У районі Богданівки та у селі дуже важкі бої, проміжні висновки поки робити рано, адже бої не вщухають.
  • Західніше Хромового ворог просунувся до 200 метрів. Не закріпився. ЗСУ роблять спроби відбити втрачені позиції, поки невдало (станом на 00:16 14 січня).
  • Північніше Яковлівки окупанти також проводять штурмові дії. Успіхів загарбники не мали. На інших ділянках без змін.

13 січня на Бахмутському напрямку ЗСУ відбили атаки росіян поблизу Кліщіївки та Андріївки. Війська рф завдали авіаційного удару в районі Богданівки. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинилися понад 10 населених пунктів, зокрема, Богданівка, Іванівське, Кліщіївка й Андріївка Донецької області.

Мапа боїв біля Бахмута
Мапа боїв біля Бахмута станом на ранок 14 січня / фото DeepStateMapLive

Нагадаємо, що поблизу Бахмута окупаційні війська рф не полишають спроб прорвати оборону ЗСУ та повернути раніше втрачені позиції. Окрім того, загарбники планують підійти до Часів Яру, щоб розвивати успіх у напрямку Костянтинівки, Дружківки, Краматорська та Слов’янська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:45, 26 Березня 2025
Страховий стаж / фото ілюстративне, iStock

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні у 2025 році та як все працює.

Чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні

Страховий стаж – це період, протягом якого людина офіційно працювала та сплачувала внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Він враховується при призначенні пенсії та інших соціальних виплат.

До страхового стажу зараховується:

  • час офіційного працевлаштування у компанії;
  • періоди відпусток;
  • декретні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною тощо.

У ПФУ зазначають, що робота за кордоном визнається та зараховується до страхового стажу в Україні, якщо між з цими країнами укладено міжнародний договір у сфері пенсійного забезпечення. В кожному з таких договорів прописується порядок зарахування стажу. В більшості міжнародних договорів діє пропорційний принцип, тобто за напрацьовану кількість стажу платить пенсію та сторона, де цей стаж був набутий.

На сайті ПФУ також зазначається, що в червні 2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення”, відповідно до якого періоди трудової діяльності за межами України зараховують до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено цим Законом або міжнародними договорами України.

При цьому періоди трудової діяльності до 1 січня 1992 року за межами України у республіках колишнього радянського союзу зараховуються до страхового стажу за умови нездійснення іншою державою пенсійних виплат таким особам за зазначені періоди, а від 1 січня 1992 — якщо це передбачено міжнародними договорами.

Як підтвердити стаж роботи за кордоном у 2025 році

Для того, щоб українцям та українкам підтвердити факт роботи за кордоном та набутий стаж, потрібно звернутися до органів ПФУ та надати її представникам наступний перелік документів:

  • копію закордонного паспорта;
  • документи, що підтверджують факт роботи за кордоном;
  • підписану угоду з роботодавцем;
  • витяг із соціального реєстру;
  • реєстрацію в податкових органах;
  • свідоцтво про реєстрацію в соціальному реєстрі.

Зазначимо, що документи, які були складені будь-якою іноземною мовою, мають подаватися разом із копіями з перекладом українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 26 Березня 2025
Пенсіонери в України / фото ілюстративне, Depositphotos

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям ТОТ отримувати виплати на рахунок будь-якого українського банку, а не лише Ощадбанку, як було раніше.

Про це повідомили представники Мінсоцполітики.

Нові правила пенсійних виплат 2025

У Кабінеті Міністрів України зазначили, що раніше деякі категорії пенсіонерів мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання ними коштів. Наразі відомо, що мова йде про:

  • ВПО, які отримали відповідний статус до 24 лютого 2022 року;
  • громадян та громадянок, які виїхали за кордон після цієї дати;
  • осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Для врегулювання ситуації Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцеперебування в Україні, на ТОТ чи за кордоном. Це дозволить пенсіонерам отримувати виплати не тільки в Ощадбанку, але й на рахунки будь-якого банку України.

Також встановлено, що для отримання пенсійних виплат громадяни та громадянки, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають хоча б раз рік проходити ідентифікацію. Вона має відбуватись щороку до 31 грудня.

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців за умови, якщо в ці пів року пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро
часів яр

Псевдосуди на окупованих землях: рф набирає “суддів”для бахмутян та не тільки

Російська окупаційна влада набирає “суддів”, які будуть працювати на окупаційні адміністрації. Так відкриті вакансії для так званого Артемівського суду, а також для Вугледарського та Селидівського […]

Грошова допомога на оренду житла від УВКБ ООН у 5 областях: деталі програми

Благодійний фонд “Право на захист” за підтримки УВКБ ООН відкрив реєстрацію на отримання грошової допомоги на оренду житла у 2025 році. Скористуватися можливістю можуть жителі […]

15:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

У Росії засудили 23 бійців “Азову” до тривалих термінів ув’язнення

23 українських військовослужбовців, які в різни час несли службу в бригаді “Азов” засудили у південному окружному військовому суді у ростові-на-дону. Захисникам винесли вирок від 13 […]