“Росіяни почали нову хвилю штурмів на Бахмутському напрямку”, — комбат 92-ї ОШБр

Микола Ситник 11:50, 6 Квітня 2024
ЗРК "Стріла-10"
ЗРК “Стріла-10” ЗСУ на фронті / фото 92-га ОШБр

На поточний момент Бахмутський відтинок є достатньо інтенсивним та складним напрямком. Окупанти почали нову хвилю масованих ударно-штурмових дій у напрямку Часів Яру, Іванівського та Андріївки. На цих ділянках війська рф активно застосовують велику кількість штурмових груп та броньованої техніки.

Про це командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко розповів у етері Суспільного.

Бої за Часів Яр: мапа

Командир батальйону повідомив, що напередодні поблизу Часів Яру лише за один ранок росіяни задіяли понад 20 одиниць бронетехніки та свої штурмові підрозділи.

Основні зусилля противник проводить у бік Часів Яру, але водночас штурмує в напрямку Іванівського. Таким чином ворог намагається покращити своє положення, вирівняти лінію і зайти у фланг. Тактичних успіхів суттєвих противник не мав,

Юрій Федоренко // комбат УБАК “Ахіллес” 92-ї ОШБр

Військовий зауважив, що від Іванівського вже нічого не залишилося — тепер це географічна територія. Він пояснив, що для росіян село є лівим флангом, який треба закривати при вчиненні ударно-штурмових на Часів Яр.

“Противник там просунувся, зайняв декілька вулиць в Іванівському. Силам оборони вогневим впливом, штурмовими діяли вдалось вибити противника від цих 2 вулиць. Ми зайняли, попрацювала ворожа авіація, знову відкинули Сили оборони. Ось такі ці 2 вулиці є постійно мігруючими. Умовна окупація: то противник займає 60% села, то знижується до 40%. Така ситуація спостерігається протягом останніх 3 тижнів”, — резюмував Юрій Федоренко.

Речник Генерального штабу Збройних Сил України Олександр Штупун повідомив, що минулої доби українські захисники відбили понад 16 атак окупантів у районах населених пунктів: Андріївка, Зеленопілля, Кліщіївка, Новий, Спірне та Іванівське. Ворог на цих ділянках фронту, за підтримки авіації, намагався покращити тактичне положення.

Мапа бойових дій під Бахмутом
Ситуація поблизу Бахмута, 6 квітня 2024 / фото DeepStateMapLive

Нагадаємо, нещодавно Сили оборони знищили колону російської техніки в західній частині Іванівського. Окупанти намагалися проскочити через річку далі по трасі, але ЗСУ розбили їхні штурмові групи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]

часів ярі

Рф активізувала штурми в Часів Ярі: проводять до 7-9 атак щодня

У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]