Сили оборони України продовжують наступальні операції на Бахмутському напрямку. Окупанти контратакують поблизу Кліщіївки та Андріївки. Водночас росіяни перекидають на північ від Бахмута війська з різних напрямків, аби призупинити український контрнаступ та завадити ЗСУ вийти на оперативний простір.
Про це начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ, капітан Ілля Євлаш розповів у етері телемарафону.
Звідки рф перекидає резерви
Ілля Євлаш повідомив, що військове командування рф посилює північний фланг Бахмута підрозділами «Шторм-Z», «Шторм-V», які складаються із в’язнів.
Це переважно підрозділи, які вже беруть активну участь у бойових діях на території України. Вони перекидаються із різних напрямків, зокрема із Лимана та Куп’янська, а також тимчасово окупованої території. Росія продовжує приховану мобілізацію. Вони поповнюють свої війська різними силами, зокрема “Шторм-Z”, “Шторм-V”, які вони використовують із зеків. Звичайно, ті підрозділи, які зазнали великих втрат, відходять на відновлення.
Ілля Євлаш // начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ
Обстановка на фронті поблизу Бахмута станом на 17 жовтня / фото DeepStateMapLive
Постійні контратаки загарбників на південь від Бахмута
Як наголосив капітан, Сили оборони щодня звільняють тимчасово окуповані території. Водночас росіяни намагаються відновити втрачене положення поблизу Кліщіївки та Андріївки.
На південь від Бахмута ми постійно продовжуємо наші наступальні дії. Щодня із важкими боями наші військові звільняють від десятків до сотень метрів на цьому напрямку. Нам вдається рухається вперед, попри перевагу противника в особовому складі, у кількості важкої техніки та авіації. Навіть в таких важких умовах ми відбиваємо атаки (ред. росіян) поблизу Кліщіївки та Андріївки. У цих населених пунктах противник намагається відновити втрачене положення. Він постійно продовжує вогонь по наших позиціях.
Ілля Євлаш // начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ
Коледж імені Сергія Бубки / фото Facebook-сторінка коледжу
У Донецькому обласному спеціалізованому коледжі спортивного профілю імені Сергія Бубки, який у 2022 році релокувався в Полтаву, стартує вступна кампанія. Паралельно ведеться набір дітей на шкільний та коледжний блок.
Про терміни вступної кампанії та умови для вступників розповіли у приймальній комісії коледжу.
Спортивний коледж імені Сергія Бубки: хто може вступити у 2026 році
Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю імені Сергія Бубки оголосив прийом вступників. Заклад паралельно проводить набір учнів у шкільний блок та коледжний блок.
“По ліцензії ми 50 дітей беремо на курс, але ми ще здійснюємо прийом до шкільного блоку. Тобто у нас діти навчаються з 7 по 11 класи — це шкільний блок, а на коледжний блок у нас ліцензія на 50 осіб. Це для тих дітей, які вступають на основі свідоцтва про базову середню освіту”, — зазначили в коледжі.
Шкільний блок передбачає навчання за державною програмою, яке поєднується з регулярними тренуваннями, спортивними зборами та змаганнями.
Вступивши до коледжного блоку, студенти можуть здобути фахову освіту за спеціальністю “Фізична культура і спорт” і кваліфікацію “Інструктор-методист із фізичної культури і спорту”. Диплом дає право працювати тренером-викладачем в ДЮСШ.
Для навчання доступні 15 видів спорту, серед яких вільна боротьба, бокс, тхеквондо, важка і легка атлетики, велосипедний спорт, плавання, веслування на байдарках і каное, волейбол, футбол, баскетбол та інші.
Які умови пропонують у коледжі імені Сергія Бубки
Навчання в коледжі відбувається за денною формою. Всім дітям, які потребують житло, надається місце в гуртожитку. Також передбачене чотириразове харчування.
Навчання та проживання безоплатні.
Студенти також можуть отримати стипендію. Їх є два види:
стипендія за результатами навчання;
соціальна стипендія для дітей пільгових категорій.
Терміни вступної кампанії у спортивному коледжі імені Сергія Бубки
Реєстрація кабінетів вступників стартує з 25 червня. Подати заяву на вступ можна з 1 по 20 липня.
Вступні іспити в коледжі імені Сергія Бубки заплановані на 21-28 липня.
Додаткову інформацію можна дізнатися за телефонами: +380 (95) 037 7962, +380 (50) 625 8964, +380 (93) 796 6145, +380 (50) 613 5320.
Історія із затриманням жителів Донецької області біля будівлі Адміністрації президента рф у Москві отримала продовження. Учасники подій опублікували повне відео інциденту, а постраждалий активіст зафіксував побої та готує позови до правоохоронних органів російської федерації..
Детальніше про це розповів В’ячеслав Лисаков, депутат російської госдуми.
Нові деталі конфлікту біля Адміністрації президента рф
Учасники мітингу передали повний відеозапис конфлікту від 20 червня 2026 року. На кадрах, які опублікував В’ячеслав Лисаков, зафіксований перебіг подій біля будівлі Адміністрації президента, а також відео з поліцейського відділку. Представники ініціативної групи зазначають, що російські пабліки навмисно виставили жителів Донецької області та потерпілого неадекватними особами.
Люди стверджують, що прийшли до будівлі виключно для того, щоб розповісти про критичну ситуацію з виплатами за втрачене під час бойових дій житло.
На відео зафіксовано, що жінка, яка назвалася “зоозахисницею”, керувала поліцейськими. Вона спілкувалася з правоохоронцями у панібратському форматі та вказувала їм, що потрібно робити. Після того як поліція забрала активіста до відділку, жінка також пішла туди, але назад до будівлі Адміністрації президента не повернулася.
В’ячеслав Лисаков проаналізував відеозапис та заявив, що метою жінки була “нейтралізація найбільш підготовленого заявника”. Постраждалий на ім’я Андрій навчається на юриста. Лисаков припускає, що поліцейські виконували вказівки жінки через те, що вона показала їм службове посвідчення. Дії правоохоронців, які закінчилися жорстким затриманням, названі незаконними.
Після виходу з відділку поліції затриманий житель Бахмута зафіксував отримані побої. Для притягнення винних до відповідальності чоловік планує подавати скарги. Він та інші учасники мітингу вимагає встановити жінки-провокаторки та покарати поліцейських за побиття.
Нагадаємо, що 20 червня біля будівлі Адміністрації президента рф у Москві стався конфлікт між переселенцями з Донеччини, які вимагали компенсацій за зруйноване житло, та місцевими зоозахисниками. За словами очевидців, суперечку в черзі до приймальні штучно спровокувала одна з жінок, що призвело до агресії та втручання поліції. Внаслідок інциденту правоохоронці силоміць затримали жителя Бахмута, побили його та відвезли до відділку. Згодом чоловіка відпустили з розбитою головою та слідами від наручників, а російський депутат назвав ініціаторку суперечки “підсадною качкою”.
У Донецькому обласному спеціалізованому коледжі спортивного профілю імені Сергія Бубки, який у 2022 році релокувався в Полтаву, стартує вступна кампанія. Паралельно ведеться набір дітей на шкільний та […]
Історія із затриманням жителів Донецької області біля будівлі Адміністрації президента рф у Москві отримала продовження. Учасники подій опублікували повне відео інциденту, а постраждалий активіст зафіксував […]
Для участі у вступній кампанії 2026 року абітурієнти повинні скласти національний мультипредметний тест (НМТ) та подолати встановлені мінімальні пороги. Базовий мінімум для вступу на більшість […]
На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Стан Бахмута […]
Благодійна організація “СОС Дитячі містечка” оголосила набір на проєкт для вразливих родин ВПО. Він передбачає гранти для відкриття або розвитку бізнесу. Скористатися можливістю можуть мешканці […]