Росіяни окупували два населених пункти на Донеччині: дані DeepState

Семаковська Тетяна 10:00, 3 Листопада 2024

Російські військові захопили два населених пункти на Донеччині, а саме біля міста Курахове. Мова йде про Курахівку та Шахтарське.

Про це повідомили представники аналітичного проєкту DeepState у неділю, 3 листопада.

Курахове, російський наступ

Наступальні дії на Курахівському напрямку росіяни активізували минулого тижня. Бої точаться на півдні та на сході від міста. Ворогу на другій ділянці вдалося захопити Курахівку та Шахтарське.

Відомо, що ворог також має певні успіхи в просуванні біля п’яти населених пунктів — біля Максимільянівки, Вербового, Новоселидівки, у Вовченці та Максимівці. Росіянам вдалося й відновити положення біля Шептуховки.

Пріоритети росіян біля міста Курахове

За словами директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express та військового експерта Сергія Згурця, які він озвучив в ефірі телеканалу “Еспресо”, наразі ворог поставив собі ціль на осінньо-зимових операції — захоплення міста Курахове для створення перспективи просування на Покровськ ще з одного шляху для наступу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

“Білі янголи”, які рятують з пекла війни: розповідаємо історію Павла Дяченка (Відео)

Семаковська Тетяна 18:20, 1 Листопада 2024

Їх називають “Білими Янголами”, бо цей поліцейський спецпідрозділ рятує людей від війни. Павло Дяченко — один із них, він евакуював донеччан із найгарячіших місць, зокрема й з Бахмута.

Наш відеооператор Роман Потапенко поспілкувався з героєм.

“Білі Янголи”

Павло Дяченко — відомий поліцейський з “Білих Янголів”, він допоміг евакуюватися десяткам родин з дітьми. Спершу Павло фіксував все те, що відбувалося в Бахмуті з приходом росіян, аби показати світу, що відбувається. Тоді він й побачив парамедиків, які вивозили людей під обстрілами. До них чоловік приєднався згодом, так команда з 4-5 людей працювала на евакуації.

“Білими янголами” спецпідрозділ називали люди, Павло пояснює, що вони приїздили на машинах швидкої, звідси й назва. Більше про роботу “Янголів” дивіться у відеосюжеті:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ностальгічний Покровськ: добірка місць, які полюбляли покровчани

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 1 Листопада 2024
Покровськ / фото Покровська МВА

Наразі місто Покровськ знаходиться майже на лінії фронту, що дозволяє ворогу вести майже постійні обстріли інфраструктурних об’єктів. Проте, до війни Покровськ був популярною туристичною локацією, яку часто називали “західними воротами Донбасу”. 

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про місця у Покровську, які любили відвідувати містяни та гості міста.

Цікаві місця у Покровську

До повномасштабного вторгнення Покровськ був затишним містом, яке мало власні “магніти” для містян та гостей. Тут можна було знайти й сучасні парки, й музеї давнини, й розважальні комплекси. А ще це місто стало важливим пунктом для тих, хто захоплюється творчістю Миколи Леонтовича, адже саме на Донеччині був написаний легендарний “Щедрик”.

Парк “Ювілейний”

Парк “Юбілейний” / фото Покровська МВА

Однією з ключових локацій для відпочинку в місті Покровськ вважався центральний парк “Ювілейний”, в якому кілька років тому завершили масштабну реконструкцію. До повномасштабної війни — це був справжній європейський комплекс, де містяни могли займатися різноманітними активностями. 

Наприклад, гуляти біля невеликого ставка, який покровчани називають “нулівка”, тут протягнулися дві алеї. Іншим місцем, яке захоплювало дух містян, вважалося спортивне містечко в парку. В ньому розмістили велику кількість безплатних тренажерів та два багатофункціональних сучасних поля зі штучним покриттям, де грали мініфутбол, баскетбол та навіть займалися тенісом.

ТЦ “Бульвар”

ТЦ “Бульвар” / фото ресторана “Гуру”

Ще одним місцем, де любили відпочивати мешканці Покровська, вважався торговий центр “Бульвар”. Це був сучасний розважальний комплекс для всієї сім’ї, де зручно розмістилися магазини, ресторани, величезний супермаркет та повноцінний кінотеатр.

Жителі Покровська згадували, що вони часто забували в цьому місці про те, що знаходяться у невеличкому Покровську. Натомість складалося враження, що вони гуляють по розважальному центрі у Києві чи Дніпрі.

Покровський історичний музей

Покровський історичний музей / фото з відкритих джерел

Покровськ має давню історію, яку об’єднали в одному культурному закладі — Покровському історичному музеї. Саме тут зберігалися понад 15 тисяч музейних предметів, кожен з них має свою історичну та краєзнавчу цінність.

Окремо варто зазначити те, що у музеї чільне місце відводили розповідям про українського композитора Миколу Леонтовича, який проживав у Покровську та створив тут перший в Україні робітничий хор.

Палац культури ПАТ “ШУ Покровське”

Палац культури у Покровську / фото ТРК “Орбіта”

Палац культури ПАТ “ШУ Покровське” — це культурний центр міста Покровськ, який розташований майже у самому центрі міста. Саме тут часто в минулому виступали з концертами не лише місцеві творчі колективи, але й українські виконавці. Тут же проводили комедійні шоу, театральні вистави та інші культурні активності.

На території палацу культури також діяли окремі студії та секції для дітей різного віку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

одяг

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”. Безоплатний […]

шахти

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже […]

Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]

кременчук

Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро