Росіяни намагаються закріпитися у районі Жовтневий: яка ситуація у Часів Ярі та Торецьку

Семаковська Тетяна 09:34, 19 Вересня 2024
стела Часів Яр
Стела на в’їзді до міста Часів Яр / фото з відкритих джерел

Російські війська продовжували штурми в районі Часів Яру, Ступочок і Білої Гори та на південний схід від Часів Яру в районі Кліщіївки. Ворог не здобув жодних підтверджених просувань. Інша ситуація у Торецьку, тут росіяни просунулися.

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни та карта Deep State.

Часів Яр та Торецьк: що відомо

На росджерелах стверджують, що 17 вересня підрозділи 4-ї російської мотострілецької бригади та сили чеченського “ахмата” нібито перетнули канал Сіверський Донець-Донбас у напрямку Ступочок. Ще одне джерело стверджує, що російські війська намагаються закріпитися в мікрорайоні “Жовтневий”.

Щодо Торецька, то нещодавно росіяни досягли незначних успіхів у межах населеного пункту на тлі продовження російських атак у цьому районі 18 вересня. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 вересня, вказують на те, що російські війська ймовірно просунулися вздовж вулиці Центральної на сході Торецька, а російські блогери стверджують, що російські війська просунулися далі на північ і захід у межах східного Торецька.

Ворог наступає у районі Дачного, Неліпівки та Нью-Йорка, Олександрополя та в напрямку Щербинівки 17 і 18 вересня.

Торецьк, бойові дії

Днями раніше Костянтин Машовець повідомив, що на Торецькому напрямку, передові підрозділи ЗСУ після своїх успішних контратак напрямку Неліпівка-Нью-Йорк у бік вулиці Спортивної, відійшли у північну частину Нью-Йорка й продовжують утримувати невелику частину селища по обох боках. Водночас більша частина Нью-Йорка знаходиться під контролем противника.

Ворог докладає максимальних зусиль, аби просунутись вздовж вулиці Дзержинського, діючи з боку окупованого села Північне. Бої тривали у районі хлібокомбінату та виправної колонії. Метою росіян є прорватися у центральну частину Торецька.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян в Одесі запрошують взяти участь в акції до Дня пам’яті жертв голодоморів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 22 Листопада 2024
Монумент пам’яті в Одесі / фото Центру підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області

У суботу, 23 листопада, в місті Одеса відбудеться акція “Запалимо свічку памʼяті”. Її присвятять національному Дню пам’яті жертв голодоморів, що припадає на четверту суботу листопада. Бахмутян запрошують долучитися.

Про це повідомили представники Центру підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області.

День пам’яті жертв голодоморів 2024

День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день проводять різні заходи в честь загиблих, які зосереджуються біля пам’ятних знаків.

Центр підтримки бахмутян у місті Одеса та Одеській області запрошує відвідати захід “Запалимо свічку памʼяті”. Він відбудеться в суботу, 23 листопада, на Лідерсівському бульварі, 19. Старт — о 13:00.

Організатори зазначають, що при собі бажано мати свічку та сірники.

Грошова допомога ВПО в Одесі

Представники благодійного фонду “Спадщина” надаватимуть грошову допомогу для ВПО, які:

  • виїхали з територій бойових дій;
  • мають довідку, що зареєстрована в Одесі не раніше 1 листопада 2024 року.

Пріоритет єдиноразової виплати надаватиметься представникам вразливих категорій, серед яких:

пенсіонери;

  • люди з інвалідністю;
  • неповні сім’ї з дітьми.

Точна сума допомоги невідома.

Зареєструватися на отримання грошової допомоги можна лише у вівторок та четвер, з 10:00 до 13:00, за номером телефону: +380 (98) 368 6513. В інші дні, як зазначають представники фонду, реєстрація неможлива.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи є робота для бахмутян в Гощі. Дізнавалась редакція

Семаковська Тетяна 14:00, 22 Листопада 2024
Гоща / фото Inclusive Travels in Ukraine

У Гощі цими днями презентують проєкт будівництва кварталу для ВПО “Бахмут-Гоща”. Своєю чергою, бахмутяни цікавились, чи є у Гощі робота для них. Як з’ясувалося, вакансій тут багато на різні посади. Крім того, можна опанувати новий фах, наприклад ковальство, а ще є можливості для ветеранів.

Редакція розпитала про це в Олега Нерода, начальника Гощанського управління Рівненської філії Рівненського обласного центру зайнятості.

Робота в Гощі

В Гощанській громаді презентують проєкт “Бахмут-Гоща”, який можуть реалізувати на території Рівненщини. Бахмутяни цікавляться, яка ситуація в громаді з роботою та чи зможуть вони знайти там вакансії.

За словами очільника Гощанського центру зайнятості, вакансій є багато, а середня зарплата в громаді складає близько 20 тисяч гривень.

У Гощі працює кондитерська фабрика “Пригощайся”, де також шукають працівників / фото Facebook

“Вакансій вистачає. Наприклад, зараз триває реконструкція в Гощанському цегельному заводі, будують новий цех — лише там маємо 20 вакансій різних видів. Також у нас є робота на сільськогосподарських підприємствах, на молокопереробних. Є вакансії й на заводі “Пригощайся” (ред. завод, де виготовляють цукерки, пастилу тощо). Є два ковбасні заводи, де також треба працівників. Можливості працевлаштуватися є”, — каже Олег Нерода.

Робота в Гощі знайдеться й для ветеранів та людей з інвалідністю, пояснює співрозмовник. Він додає, що в місцевому центрі зайнятості допомагають підібрати вакансії для людей, опираючись на їх можливості та досвід. Якщо ж досвіду немає, але бажання працювати є, то для таких людей існує можливість безоплатного навчання, наприклад ковальській справі. Воно триває 5 місяців.

Жінки, які прагнуть опанувати водійську професію, можуть отримати підтримку через центр зайнятості. У громаді вже є приклад жінки, яку направили на навчання для роботи трактористкою.

Примітка. Щоб пройти навчання безоплатно, ви маєте стояти на обліку в центрі зайнятості.

У Гощі є можливість опанувати ковальську справу / фото Рівненський ЦПТО

“У нас є база для навчання в Центрі професійно-технічної освіти, а безпосередньо біля центру зайнятості навчають ковалів. Тобто, хто хоче навчитися робити чудові речі за допомогою одної болгарки — то є майстер, який допоможе в цьому питанні”, — пояснює Олег Нерода.

В громаді вже майже рік діє експериментальний проєкт для ветеранів — це також безплатне навчання ковальській справі, курси водіїв тощо. Ветеран може навчатись тут, навіть якщо він не перебуває на обліку в центрі зайнятості, а, наприклад, на реабілітації.

Також для ветеранів в Гощі працює “Центр інтеграції ветеранів”, його програму роботи можна переглянути за посиланням.

За словами Олега Нерода, Гощанська громада пропонує багато можливостей для працевлаштування та навчання. За потреби тут допоможуть відкрити ФОП для тих, хто після курсів ковальства вирішить розпочати власну справу.

“Бахмут-Гоща”

Проєкт “Бахмут-Гоща” передбачає будівництво на території Гощанської громади кварталу для ВПО, тут планують звести:

  • чотириповерхові будинки площею від 2 210 метрів квадратних за 5 місяців;
  • двоповерхові будівлі зведуть за 4 місяці, їх площа сягатиме від 630 метрів квадратних;
  • освітній комплекс, де зможуть здобувати освіту 400 дітей. Школу планують звести за 12 місяців;
  •  амбулаторія площею від 235 метрів квадратних, яку можуть звести терміном від 2 місяців.

Примітка. На території Гощанської громади планують дати житло для 3 тисяч бахмутян. Це стане можливим лише за варіанту, що знайдуться донори, які забезпечать фінансування проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян в Одесі запрошують взяти участь в акції до Дня пам’яті жертв голодоморів

У суботу, 23 листопада, в місті Одеса відбудеться акція “Запалимо свічку памʼяті”. Її присвятять національному Дню пам’яті жертв голодоморів, що припадає на четверту суботу листопада. […]

15:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Чи є робота для бахмутян в Гощі. Дізнавалась редакція

У Гощі цими днями презентують проєкт будівництва кварталу для ВПО “Бахмут-Гоща”. Своєю чергою, бахмутяни цікавились, чи є у Гощі робота для них. Як з’ясувалося, вакансій […]

Сайти-двійники виманюють гроші українців. Як не потрапити на гачок та зберегти гроші

Допельгенгер — це літературний прийом, який у перекладі з німецької означає “двійник”. Шахраї створюють сайти-допельгенгери, аби виманити у довірливих людей кошти. В межах проєкту з […]

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]

12:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити

В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]

11:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро