Артилеристи працюють в районі міста Часів Яр / фото 24 ОМБр імені короля Данила
Російські окупанти намагаються захопити Часів Яр. Вони продовжують штурмувати місто у спробах прорвати українську оборону.
Чи мають росіяни просування біля Часового Яру, пише “Бахмут IN.UA”.
Часів Яр: просування росіян
За суботу-неділю окупанти не мають просувань у самому Часовому Яру. Натомість вони змогли пройти вперед біля міста. Окупанти обходять населений пункт з півдня. Про це свідчать дані аналітиків DeepState.
Мапа DeepState на 18 жовтня / скриншотМапа DeepState на 20 жовтня / скриншот
За інформацією Інституту вивчення війни (ISW), російська армія продовжує штурм Часового Яру. Також ворог намагається обійти місто з інших боків. Зокрема, окупанти атакують на південь від Часового Яру в напрямку Ступочок і Предтечиного та на південний схід у районі Андріївки.
Часів Яр: евакуація
За словами начальника Часовоярської міської військової адміністрації Сергія Чауса, евакуація людей триватиме допоки дозволятиме безпекова ситуація. Надавати людям гуманітарну допомогу вкрай важко, волонтери вже фактично не їздять у місто.
Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.
Що декларує Олексій Рева, який незмінно перебуває на посаді мера Бахмута вже 35 років. Зараз посадовець обіймає посаду начальника Бахмутської МВА. Аналізуємо статки та нерухомість посадовця у єдиному державному реєстрі декларацій за 2024 рік.
10 мільйонів на родину: грошові активи родини Реви
Олексій Рева у декларації за 2024 рік подає понад мільйон грошових активів, це кошти, що розміщені на банківських рахунках, а також готівка. Олена Рева, дружина голови Бахмутської МВА також вказується у декларації, її грошові активи становлять понад 9 мільйонів гривень.
Грошові активи родини Реви / скриншот деклараціїФінанси у декларації Олексія Реви / скриншот декларації
Заробітна плата й пенсія
Олексій Рева, начальник Бахмутської МВА за минулий рік задекларував понад 1,4 мільйона гривень заробітної плати, в середньому це близько 120 тисяч гривень на місяць.
Також посадовець вказує у декларації заробітну плату дружини Олени Реви у ТОВ “Деми”, це — 1,8 мільйона гривень. Засновником і кінцевим бенефіціаром товариства “Деми” є син Олексія Реви — Дмитро.
Власник і кінцевий бенефіціар ТОВ “Деми” / скриншот Юконтрол
Також Олексій Рева задекларував пенсію за 2024 рік — понад 204 тисячі гривень, на місяць це понад 17 тисяч гривень, також у декларації посадовця пенсія дружини — 251 тисяча гривень за рік, місячна пенсія Олени Реви складає майже 21 тисячу гривень.
Пенсія начальника Бахмутської МВА / скриншот
Нерухомість й авто
Всією нерухомістю, вказаною у декларації володіє дружина посадовця — Олена Рева. Це:
будинок у Бахмуті, площею 353 квадратних метрів;
гараж у Бахмуті 52,9, площею квадратних метрів;
земельна ділянка у Бахмуті на 52 квадратних метри;
земельна ділянка у Бахмуті площею 1000 квадратних метрів;
ще одна земельна ділянка на 1000 квадратних метрів у Бахмуті;
Також дружина посадовця орендує житловий будинок площею 49 квадратних метрів та земельну ділянку площею 1200 квадратних метрів у селі Обухівка Дніпропетровської області.
У декларації посадовець також вказує автівку Mercedes Benz s500 2010 року випуску.
Зір — одна з головних функцій, яка допомогає людині орієнтуватися в середовищі і жити повноцінне життя. Та гострота зору може впасти, якщо не займатися профілактикою хвороб і не звертатися до спеціалістів у разі незначних симптомів.
Як попередити захворювання очей та як часто потрібно проходити профілактичні огляди, редакції розповіла Валентина Кузнецова — лікарка-офтальмологиня Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.
Коли потрібно звертатись до офтальмолога
Для профілактики хвороб очей потрібно регулярно відвідувати лікаря-офтальмолога. Якщо в людини немає скарг, то це можна робити раз на рік — лікар оглядає передню поверхню ока та очне дно. Завдяки таким оглядам медики можуть виявити хворобу на початковій стадії, коли пацієнт ще не має скарг.
Якщо ж у людини є скарги, то огляди мають проходити щонайменше раз на рік. Потрібно перебувати на контролі у свого лікаря, щоб не допустити погіршення стану.
Серед симптомів, при яких потрібна консультація лікаря:
погіршення зору — відчуття, що стало гірше бачити на далеку чи близьку відстані;
сльозотеча, сухість, печіння, відчуття піску в очах;
відчуття “блискавок”, спалахів при рухах очей;
відчуття “мушок” перед очима, плаваючих помутнінь перед очима;
травма — потрапляння чогось в око, удар в око тощо.
Також є кілька діагнозів, при яких потрібен контроль у лікаря-офтальмолога навіть без наявності скарг.
“Це, наприклад, цукровий діабет. При такому діагнозі огляд потрібен щонайменше раз на рік, інколи частіше, якщо лікар виявляє проблеми через ускладення цукрового діабету. Також бажано звертатися при артеріальній гіпертензії, оскільки теж можливі ускладення, про які пацієт не знає”, — розповіла Валентина Кузнецова.
Профілактика захворювань очей
Лікарка виокремлює кілька причин, які можуть стати причиною захворювань очей. Щоб уникнути ризиків необхідно:
не терти очі. Виключте тертя очей брудними руками, хустинками тощо;
робити паузи при роботі з екранами. Якщо ви користуєтесь комп’ютером чи телефоном, періодично робіть паузи та уникайте роботи з ґаджетами у темряві;
контролювати вологість повітря. При кондиціонуванні чи опаленні приміщення зволожуйте повітря.
Вплив комп’ютера на зір
До проблем з очима може призвести неконтрольоване використання екранів ґаджетів — комп’ютерів, телефонів, планшетів. Для того, щоб зменшити навантаження на очі, лікарка радить робити перерви при роботі за комп’ютером.
Людина працює за ноутбуком / ілюстративне фото Pexels
“2-3 години за комп’ютером на добу не буде шкідливим. Але ж ми зараз живемо в такому світі, коли майже вся робота пов’язана з ґаджетами. І навіть робота лікарів, які рекомендують обмежити екранний час, теж пов’язана з роботою за комп’ютером. Тому в цьому випадку я б радила мати баланс між відпочинком і роботою. Наприклад, можна працювати годину за комп’ютером, а потім робити 10 хвилин перерви. Просто потрібно давати своїм очам відпочити”, — каже Валентина Кузнецова.
Також у якості зменшення навантаження на очі можуть підійти зволожувальні краплі. Але перед їх використанням варто проконсультуватися з лікарем.
“При роботі з екранами рекомендується використовувати зволожуючі краплі. Але обговорення того, які це саме краплі, бажано лишити на прийом лікаря. Тому що в людини можуть бути якісь супутні патології, які вимагатимуть того чи іншого препарату”, — зауважує офтальмологиня.
Вікова зміна зору: чи можлива профілактика
Профілактики вікових змін зору на сьогодні немає. Єдине, що може допомогти — вчасне звернення до лікаря, який допоможе зменшити навантаження на очі.
При вікових змінах зору треба правильно підібрати окуляри / ілюстративне фото Pexels
“На жаль, профілактики вікових змін немає. Єдине що, звісно, рекомендується для розвантаження очей — мати хороші окуляри, які підібрані офтальмологом. Тому що якщо людина має окуляри, підібрані оптимально під її око, то око при цьому не навантажене, воно має ту допомогу, яка необхідна йому для роботи. А якщо ж людина не носить окуляри, носить застарілі окуляри, які вже в її ситуації не працюють, то це часто спричиняє додаткове навантаження на очі. Очі можуть боліти, червоніти, швидко втомлюватися.
З інших вікових проблем, які можна виокремити, дуже часто це порушення сльозопродукції, зміни сльозопродукції або розвиток катаракти. Тут, на жаль, не можу сказати, що цього можна запобігти. Просто при виявленні цих хвороб треба спостерігатися в лікаря”, — каже офтальмологиня Валентина Кузнецова.
Чи є продукти, які можуть покращити зір?
Часто в інтернеті можна побачити публікації, де рекомендують ті чи інші продукти для покращення зору. Людям радять їсти моркву чи чорницю, кажучи, що це покращить зір. Однак насправді це міф.
Є рекомендації, коли при порушенні зору рекомендаують їсти моркву / істративне фото Pexels
“У популярних продуктах, таких як морква чи чорниця, насправді є вітаміни, що корисні для очей. Але вони не можуть покращити зір. Це, ніби, як збалансоване харчування, яке просто підтримує наш організм упорядку, і очі теж. Але не можна сказати, що за допомогою харчування можна покращити собі зір. Інколи ми призначаємо при деяких захворюваннях вітамінні комплекси, щоб додатково підтримати роботу ока. Але це все базується на міжнародних рекомендаціях, і це, зазвичай, не продукти харчування, а конкретні вітамінні комплекси в пігулках”, — розповідає лікарка.
Що декларує Олексій Рева, який незмінно перебуває на посаді мера Бахмута вже 35 років. Зараз посадовець обіймає посаду начальника Бахмутської МВА. Аналізуємо статки та нерухомість […]
Зір — одна з головних функцій, яка допомогає людині орієнтуватися в середовищі і жити повноцінне життя. Та гострота зору може впасти, якщо не займатися профілактикою […]
Сьогодні 2 квітня відкривають реєстрацію для запису на грошову допомогу в пункт даних збору у місті Київ. Після реєстрації, ті, хто підпадає під умови програми, […]
Росіяни намагаються прорвати оборону на Покровському напрямку, проте їхні атаки не дають значних результатів. Через провали на фронті ворог коригує дії та відмовляється від планів […]
Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]