Російські війська намагаються повернути Макарівку: що відбувається на лінії фронту

Валентина Твердохліб 09:45, 20 Листопада 2024
Лінія боєзіткнення біля села Макарівка / фото DeepState

Російські окупанти активізувалися у Волноваському районі. Тут вони намагаються наступати на раніше деокуповане село Макарівка. Бійцям ЗСУ вдалося стабілізувати лінію зіткнення.

Про це повідомляють аналітики DeepState.

Село Макарівка, російський наступ

З 10 листопада російські військові намагаються наступати на село Макарівка Волноваського району. Цей населений пункт був захоплений росіянами в березні 2022 року. 11 червня 2023 року ЗСУ його деокупували. Тепер біля села проходить лінія фронту.

10 листопада окупанти почали активно просуватися на півдні та південному заході від Макарівки. 12-13 листопада розпочалися бої на південних околицях села. Росіяни застосовували доволі якісну підготовлену піхоту, яка просочувалася крізь сіру зону. Крім того, вони відразу намагалися оголосити “перемогу” у своїх пропагандистських ресурсах, вивісивши російські прапори.

Також 12 листопада розпочалися мотоштурми. Ворог застосував 10 мотоциклів, на кожному з яких були по двоє військових. Паралельно зі Старомайорська висунулася колона з 15 солдатів. Колону вдалося знищити на підході, а мотоцикли все ж доїхали до села і розосередилися.

За наступні дні натиск послабився. В цей час піхота 48-го окремого штурмового батальйону поступово зачищала село. Втрати є і з нашого боку, і у ворога. За приблизними підрахунками, російська армія втратила понад 50 людей убитими і важкопораненими, а також 50 поранених. Орієнтовно ворог використав до двох рот особового складу.

18 листопада відбувся ще один накат на село силами дев’яти мотоциклів. Їх було ліквідовано.

Наразі в Макарівці виявляють поодиноких російських солдатів, які сховалися і не хочуть здаватися в полон.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відновлювальна енергетика та лабораторія 3D-моделювання: що цікавого в центрі від Бахмутського ЦПТО у Гощі

Валентина Твердохліб 17:00, 2 Травня 2025
центр
Студенти у новому навчально-практичному центрі / фото надане Людмилою Калініченко

Бахмутський центр професійно-технічної освіти 1 травня відкрив сучасний навчально-практичний центр. Тут опановуватимуть нові навички та відточуватимуть знання студенти, які навчаються на електромонтерів та електрослюсарів. Центр оснащений новітнім обладнанням, тож тут одночасно можуть працювати близько 150 студентів.

Про відкриття навчально-практичного центру редакції Бахмут IN.UA розповіла Людмила Калініченко — заступниця директора Бахмутського ЦПТО з навчально-виробничої роботи.

Бахмутський ЦПТО: навчально-практичний центр для електриків

1 травня в селищі Гоща Рівненської області відкрили навчально-практичний центр для студентів Бахмутського ЦПТО. Тут навчатимуться і практикуватимуться студенти спеціальності “Електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування”.

Центр має кілька локацій, які одночасно можуть вмістити 150 студентів. Для навчання і практики тут обладнали:

  • кабінет професійно-теоретичної підготовки з ноутбуками, мультимедійним центром і системою конференц-зв’язку;
  • слюсарну майстерню, де студенти опановують основи слюсарної справи, відпрацьовують операції з ремонту, складання та підгонки деталей;
  • електромонтажну майстерню — головний майданчик для відпрацювання практичних навичок електромонтерів;
  • лабораторію електротехніки, де студенти отримують професійні знання завдяки сучасному оснащенню.
У центрі встановили обладнання / фото Бахмутський ЦПТО

Є серед обладнання центру й унікальні локації, які оснащені за європейськими стандартами. Наприклад, це стенд гібридної сонячно-вітрової електростанції. Тут електромонтерів готуватимуть до роботи з об’єктами відновлюваної енергетики.

Також для навчання залучені різні сучасні прилади, так руйнують міф про те, що заклади професійно-технічної освіти можуть навчати лише погано підготовлених учнів.

“Майстерні оснащені сучасним обладнанням, дещо було закуплене у Німеччині. Унікальними є вітрогенератори та сонячна станція в повному комплекті — із сонячними панелями та накопичувальними батареями. Також дуже важливою є лабораторія 3D-моделювання. Ми на ній вже виготовляли деталі для електротехнічного напрямку.

Під час відкриття цієї майстерні червоною ниткою проходила думка про те, що це справді прорив у професійно-технічній освіті. Бо на цьому обладнанні ми зможемо навчати майбутніх кваліфікованих працівників, яких зараз потребує наша країна відповідно до стандартів Європи”, — каже Людмила Калініченко.

У центрі відточуватимуть роботу з вітрогенераторами / фото надане Людмилою Калініченко

Для відкриття навчально-практичного центру Бахмутський ЦПТО залучив кілька джерел фінансування. Приміщення для навчальної локації надав місцевий центр зайнятості.

“На початку 2024 року ми подали заявку до Міністерства освіти і науки для участі у програмі “100 майстерень”. Наш проєкт був погоджений, і нам надали допомогу в його реалізації. Коштував навчально-практичний центр 10 мільйонів 200 тисяч гривень. Фінансувався він, в основному, за рахунок коштів Європейського Союзу — близько 7 мільйонів гривень. 3,1 мільйони гривень — це кошти обласного бюджету. І ще одна частина — кошти з власного фонду, які ми маємо право заробляти відповідно до виробничо-економічної діяльності”, — розповіла Людмила Калініченко.

Чим важливий навчально-практичний центр Бахмутського ЦПТО

Заступниця директора навчального закладу стверджує, що відкриття локації допоможе підготувати кваліфіковані кадри, які необхідні українським підприємствам. Наразі на випускників Бахмутського ЦПТО є великий попит. Їх запрошують на роботу державні і приватні установи, зокрема і на Рівненщині, куди релокувався навчальний заклад.

“Підприємств-замовників кадрів у нас на теперішній час дуже багато, наших випускників беруть охоче. Зараз вони проходять виробничу практику, а далі будуть працевлаштовані на підприємства по всій Україні. Взагалі замовлення йдуть не тільки з Рівненської області, а й з інших прилеглих регіонів. Тому що такого актуального центру технічного напрямку, якого зараз дуже потребує наша країна, в цій місцевості немає. На відкритті нашого навчально-практичного центру були представники бізнесу, всі великі підприємства Рівненського району, зацікавлені особи з приватних підприємств та представники Рівненського РЕСу. Насправді професії електротехнічного напрямку дуже важливі, і ми намагаємось покривати цю потребу”, — зауважила Людмила Калініченко.

Студент ЦПТО за навчальним ноутбуком / фото Бахмутський ЦПТО

Станом на 1 січня 2025 року в Бахмутському ЦПТО налічувалось 619 студентів. У навчальному закладі сформовані 26 начальних груп, серед яких 7 — електротехнічного напрямку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: нові села в переліку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 2 Травня 2025
Евакуація дітей / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Донецькій ОВА ухвалили рішення про початок примусового вивезення громадян та громадянок з сіл Шахове і Торецьке, що розташовані за 15–20 кілометрів від лінії бойового зіткнення. Евакуація стосуватиметься родин з дітьми.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін у Telegram.

Примусова евакуація в Донецькій області

За словами голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна, керівництво області прийняло рішення про початок примусової евакуації батьків із дітьми у двох селах Шахівської громади — Шаховому та Торецькому.

Він уточнив, що таке рішення ухвалили 2 травня. Загалом у цих населених пунктах проживає близько 80 дітей.

Дав доручення місцевій владі та керівникам структурних підрозділів ОВА якомога швидше організувати належну евакуацію сімей, у яких перебувають ці діти, та забезпечити відповідні умови проживання на більш безпечній території України“, — заявив Філашкін.

Він також вкотре закликав усіх людей виїжджати з небезпечних регіонів, “поки це ще можливо”.

Евакуація з Покровської громади

Евакуація з Покровської громади є безплатною. Для цього потрібно звернутися до Покровської МВА. Там вам повідомлять про всі доступні способи евакуації та варіанти розміщення в новій громаді.

Для евакуації потягом зі станції Павлоград І необхідно звернутися до контактного центру Покровської міської військової адміністрації за номером: 0 800 300 101.

Зазначимо, що у Павлограді евакуйованим допомагають оформити виплати. Також у місті створено Фонд житла для ВПО, завдяки якому люди, які евакуювалися до Павлограда, можуть отримати тимчасовий прихисток.

Для переселенців, які мешкають у Павлограді, також створено Telegram-чат “Павлоград допомагає”.

Записатися на безплатну евакуацію з Покровська можна також через організацію “Схід SOS”. Для цього потрібно зателефонувати з понеділка по суботу до кол-центру за номером 0 800 332 614 з 8:00 до 18:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

центр

Відновлювальна енергетика та лабораторія 3D-моделювання: що цікавого в центрі від Бахмутського ЦПТО у Гощі

Бахмутський центр професійно-технічної освіти 1 травня відкрив сучасний навчально-практичний центр. Тут опановуватимуть нові навички та відточуватимуть знання студенти, які навчаються на електромонтерів та електрослюсарів. Центр […]

Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: нові села в переліку

У Донецькій ОВА ухвалили рішення про початок примусового вивезення громадян та громадянок з сіл Шахове і Торецьке, що розташовані за 15–20 кілометрів від лінії бойового […]

16:00, 02.05.2025 Скопіч Дмитро

Росіяни тестують нову тактику на Донеччині: що відомо

Російські війська почали тестувати у Донецькій області нову тактику, під час якої використовують мотоциклетні колони та наземні дрони. Про це повідомили в ДПСУ. Росіяни тестують […]

До 10 тисяч гривень: як ВПО в Києві можуть отримати грошову допомогу вже зараз

ВПО в Києві можуть отримати підтримку, це одноразова грошова допомога розміром від 500 до 10 тисяч гривень. Претендувати на допомогу можуть переселенці та переселенки, які […]

“Найважче — це приїздити на місця обстрілів, де є загиблі”: інспекторка групи “Білий Янгол” Валерія Білінець про свою роботу

Валерія Білінець з Краматорського управління поліції отримала міжнародну відзнаку від Асоціації жінок-поліцейських. Дівчина каже — не очікувала і була приємно вражена. На її думку, вона […]