Атакують на мотоциклах та багі: як росіяни штурмують Покровський напрямок

Валентина Твердохліб 09:56, 21 Березня 2025
покровськ
Лінія фронту в Покровському районі / скриншот мапи DeepState

Російські окупанти мають незначні успіхи на Покровському напрямку. Хоч ворожа армія і зменшила кількість атак, ворог все одно має невеликі просування. Зокрема, до траси “Покровськ — Костянтинівка” і в районі окупованого села Запоріжжя.

Про ситуацію на Покровському напрямку розповідає Бахмут IN.UA.

Покровськ, актуальна ситуація на фронті

За даними аналітиків DeepState, протягом минулої доби, 20 березня, російська армія просунулась біля села Запоріжжя. Тут вони намагаються розвивати наступ у напрямку відтинку “Преображенка-Троїцьке-Горіхове”.

покровськ
Просування росіян в районі Запоріжжя / скриншот мапи DeepState

Про просування росіян повідомляє й Інститут вивчення війни (ISW). Геолокаційні кадри від 19 і 20 березня показують, що окупанти нещодавно просунулися до траси Т-0504 “Покровськ — Костянтинівка” на захід від Водяного Другого, а також до вулиці Нова на півночі селища Шевченко.

покровськ
Окупанти намагаються просуватися до траси “Покровськ — Костянтинівка” / скриншот мапи DeepState

ISW з посиланням на речника угруповання військ “Хортиця” Віктора Трегубова повідомляє, що Покровський напрямок залишається найактивнішим на східному фронті. Російські війська намагаються відновити інтенсивність і продовжити наступальні дії. При цьому російські солдати виснажені, а ворожа армія відчуває нестачу живої сили та техніки.

Загалом ситуація на Покровському напрямку дещо покращилася, оскільки російська піхота в основному атакує на мотоциклах і багі. Окупанти не використовують бронетехніку через успішні удари українських безпілотників.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВПО можуть отримати до 2 тисяч доларів на навчання – як подати заявку

Валентина Твердохліб 13:20, 3 Квітня 2025
навчання
Гроші на навчання / ілюстративне фото Pexels

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” оголосила конкурс мікрогрантів для людей, які хочуть пройти перекваліфікацію або хочуть розвивати власну справу. Взяти участь у конкурсі можуть і ВПО.

Про це повідомляє гуманітарна організація “Людина в біді”.

Де можна отримати мікрогранти

Конкурс мікрогрантів від гуманітарної організації “Людина в біді” проходитиме у таких регіонах:

  • Дніпропетровська область — Павлоградська, Зеленодольська, Покровська (Нікопольський район), П’ятихатська (Кам’янський район), Царичанська, Магдалинівська громади, міста Кривий Ріг і Дніпро;
  • Харківська область: Харківська, Чугуївська, Роганська, Златопільська, Берестинська (Красноградський район) громади;
  • Миколаївска область: Баштанська, Шевченківська, Снігурівська, Березнігуватська громади, Первомайське.

Грант на навчання

Люди з обмеженими економічними можливостями можуть отримати грант на навчання (перекваліфікацію). Розмір допомоги складає до 2 тисяч доларів.

Грант можуть отримати:

  • місцеві жителі або ВПО, які досягли 18 років і проживають у зазначених громадах;
  • люди, які втратили бізнес або роботу через війну; 
  • люди, які хочуть змінити професію. 

Пріоритет у виборі учасників надаватимуть:

  • людям з інвалідністю;
  • ВПО;
  • одиноким матерям/батькам/опікунам;
  • людям передпенсійного віку або які старші 60 років;
  • представникам етнічних меншин;
  • ветеранам.

Тривалість навчання складає до шести місяців. Формат навчання на вибір — офлайн або онлайн.  

Грант на бізнес

Люди з обмеженими економічними можливостямми, які планують вести підприємницьку діяльність, можуть отримати до 4 тисяч доларів. На грант можуть претендувати місцеві жителі або ВПО без реєстрації юридичної особи чи фізичної особи-підприємця (ФОП), які відповідають кожній з умов:

  • втратили бізнес, роботу або зазнали суттєвого зниження прибутків через війну;
  • готові вести підприємницьку діяльність у зазначених громадах;
  • готові офіційно зареєструвати юридичну особу або зареєструватися як ФОП. 

Як подати заявку на конкурс грантів

Прийом заявок триватиме до 13 квітня. Подати заявку можна за посиланням.

Зворотний зв’язок для запитань та відгуків: 

  • електронна пошта: [email protected]
  • телефон гарячої лінії: 0800 210 174 
  • Viber, Telegram, WhatsApp: +380 (99) 767 3706.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти з Бахмута можуть підтримати поранених військових книгами — як долучитися

Валентина Твердохліб 12:25, 3 Квітня 2025
книги
Хлопчик дарує книгу захиснику / фото Донецька ОВА

Бахмутські освітяни долучилися до акції “Подаруй книгу захиснику”, що ініційована Донецькою ОВА. Акція має на меті допомогти пораненим військовим, які перебувають у шпиталях. Педагоги, учні та їхні батьки можуть передати захисниками книги.

Про проведення акції “Подаруй книгу захиснику” редакції “Бахмут IN.UA” розповіла заступниця начальниці Управління освіти Бахмутської міської ради Анна Артюхіна.

Як подарувати книги пораненим військовим

Бахмутські заклади освіти долучились до акції “Подаруй книгу захиснику”, яку ініціювала Донецька ОВА. Її мета — допомогти урізноманітнити дозвілля поранених захисників, які перебувають у шпиталях.

До акції за власним бажанням можуть долучитися учні бахмутських закладів освіти та їхні батьки. Вони можуть подарувати захиснику нову книгу чи літературу з власної бібліотеки. Подаровану книгу також можна підписати і додати свої побажання військовому.

“Мета акції — допомогти військовим, які потрапляють з фронту до лікарень і шпиталів. Діти разом з педагогами збирають книги, які потім передають захисникам, щоб вони могли цікаво проводити свій вільний час. Бажано, щоб це не були якісь “важкі” книги чи книги про війну. Краще якісь радісні чи розважальні твори, щоб розрадити захисників і налаштувати їх на позитивний лад”, — розповідає Анна Артюхіна.

Збір книг для захисників проходить на освітніх локаціях, що працюють в осередках підтримки “З Бахмутом у серці” (адреси можна переглянути в нашому матеріалі). Якщо ж у вашому місті немає освітньої локації, звертайтесь до викладачів школи, які допоможуть передати книги.

Учень передає книгу / фото Донецька ОВА

“Можна або зустрітися з педагогом, який є в цьому місті, і передати книгу особисто. Або ж запитати в нього інформацію, яким чином можна передати книгу. Далі вже педагог знайде шляхи, як передати її далі. Якщо ж дитина проживає в місті, де є освітня локація або осередок підтримки бахмутян, то можна приносити туди. Там проходить централізований збір книг, звідки потім їх передають шпиталям, лікарням і реабілітаційним центрам”, — повідомляє Анна Артюхіна.

Діти можуть і особисто передати книги захисникам. Якщо це дозволяють батьки, учні разом з педагогом можуть прийти на особисту зустріч з військовими і передати їм подарунки.

Збір літератури для захисників триває. Акція проходитиме до кінця року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

навчання

ВПО можуть отримати до 2 тисяч доларів на навчання – як подати заявку

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” оголосила конкурс мікрогрантів для людей, які хочуть пройти перекваліфікацію або хочуть розвивати власну справу. Взяти участь у конкурсі можуть […]

книги

Діти з Бахмута можуть підтримати поранених військових книгами — як долучитися

Бахмутські освітяни долучилися до акції “Подаруй книгу захиснику”, що ініційована Донецькою ОВА. Акція має на меті допомогти пораненим військовим, які перебувають у шпиталях. Педагоги, учні […]

бахмута

Росіяни почали “благоустрій” Бахмута: що за цим стоїть

Російські окупанти на своїх пропагандистських каналах розповідають про початок “облагородження” Бахмута. Однак, заходи, які проводять росіяни, не означають відновлення чи прибирання міста. Перше, чим вони […]

Елеос-Донецьк видає гуманітарну допомогу у Дніпрі: умови для ВПО

Організація Елеос-Донецьк анонсувала реєстрацію на гуманітарну допомогу для переселенців у Дніпрі. Подати заявку можуть ВПО з Донецької області, які вимушено переїхали після 24 лютого 2022 […]

покровська

Росіяни стягують радянську техніку для нових штурмів під Покровськом

Російська армія активізувала спроби наступу на Покровському напрямку. Для проведення подальших атак під Покровськом окупанти накопичують техніку радянських часів. Наразі ж вони, в основному, штурмують […]