Росіяни хочуть захопити трасу на Покровськ, щоб блокувати місто — військовий

Валентина Твердохліб 10:00, 1 Лютого 2025
росіяни Покровськ
Вулиці Покровська / фото Костянтин і Влада Ліберови

Росіяни безуспішно намагаються захопити Покровськ. Місто обороняють українські військові, окупантам не вдається зайти в нього. Розуміючи, що атакувати “в лоб” не вдається, ворожа армія намагається обійти місто і блокувати логістичні шляхи.

Про ситуацію на Покровському напрямку розповідає Бахмут IN.UA.

Покровський напрямок, актуальна ситуація

За даними аналітиків DeepState, окупанти сповільнили просування на Покровському напрямку. Минулої доби, 31 січня, ворожа армія пройшла вперед у селищі Удачне.

Військовий на позивний “Бахмутський Балу” припускає, що наразі росіяни хочуть захопити трасу на Покровськ, щоб блокувати місто.

“Зі сторони Котлиного взяли курс на Гришине, ймовірно ціль взяти під контроль трасу на Покровськ і повністю блокувати місто. Зрозуміли, що в лоб не візьмуть. Тримаємо оборону до останнього. Накосили їх просто незліченно, але їх людський ресурс переважає наш в рази”, — повідомляє військовий.

Інститут вивчення війни (ISW) з посиланням на заступника командира української бригади, яка діє на Покровському напрямку, зазначає, що російські війська мають набагато більшу кількість піхоти й атакують невеликими групами, які готові нести великі втрати. Також росіяни вміло використовують місцевість і погану видимість погоди, щоб сховатися від українських безпілотників.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ситуація в Мирнограді: скільки лишаються людей і як проходить евакуація

Валентина Твердохліб 13:05, 1 Лютого 2025
Поліцейські в Мирнограді / скриншот із відео Нацполіції України

У місті Мирноград Покровського району зберігається важка ситуація. Місто постійно обстрілюють росіяни, використовуючи при цьому весь наявний арсенал озброєння. Попри це в місті продовжують лишатися близько 3 тисяч людей.

Про ситуацію в Мирнограді розповіли в Нацполіції України.

Мирноград, ситуація на початку 2025 року

Росіяни наступають на Мирноград. На сьогодні їм залишається два кілометри до околиць міста. При цьому населений пункт щоденно потерпає від обстрілів. Мікрорайони на околицях розбиті вщент. Також росіяни знищили місцеві підприємства і зруйнували авіабомбами лікарню.

Наразі в Мирнограді залишаються близько 3 тисячі людей. Вони живуть без комунальних послуг і зв’язку. Електрики, питної води та газу в місті немає. Люди ходять за водою до криниці. Також у Мирнограді майже не працює мобільний зв’язок — зателефонувати можна тільки з окремих локацій.

Місцевий житель Мирнограда / скриншот із відео Нацполіції України

Людей, які лишаються в місті, закликають евакуюватися. Щоб повідомити про евакуацію, поліцейські обходять домівки та об’їжджають вулиці з гучномовцями. Втім, виїжджають одиниці — ті, кого черговий обстріл залишив без житла.

Допомогу мешканцям міста надають поліцейські. Вони доставляють поранених у лікарні, привозять гуманітарну допомогу і підгодовують покинутих тварин. Також слідчо-оперативні групи фіксують наслідки ворожих атак. Вони обходять квартири і розшукують власників, щоб потім люди могли оформити допомогу за зруйноване житло.

За попередніми даними, дітей у Мирнограді немає. Втім, правоохоронці перевіряють, чи не повернулись родини з дітьми в небезпеку. Подібні випадки вже неодноразово фіксували.

Евакуація з Донецької області: контакти

Звернення про евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ветерани разом з дружинами можуть пройти безоплатну реабілітацію: як взяти участь

Валентина Твердохліб 12:05, 1 Лютого 2025
реабілітація
Реабілітація ветеранів у горах / фото Ukrainian Action

Ветеранам пропонують безоплатну 14-денну реабілітацію разом зі своїми дружинами. Вона спрямована на поліпшення психоемоційного стану подружжя й інтеграцію ветерана у цивільне життя. Участь у програмі безоплатна.

Про це повідомляє Управління з питань ветеранської політики Донецької ОВА.

Програма реабілітації ветеранів і їх дружин

Програма реабілітації ветеранів з дружинами реалізується американсько-британською благодійною організацією Ukrainian Action. Її мета — надати всебічну підтримку та психологічну реабілітацію ветеранам, які зіткнулися з викликами бойового досвіду.

У програмі передбачені різні терапевтичні, фізичні та соціальні активності, спрямовані на поліпшення психоемоційного стану, фізичного здоров’я і родинних зв’язків. У комплексі це має допомогти ветеранам інтегруватися в цивільне життя.

Програма реабілітації ветеранів з дружинами може включати:

  • щоденну групову психологічну терапію та індивідуальні сесії;
  • щоденне навчання гірськолижному спорту;
  • арт-терапію;
  • музичну терапію і саундхілінг (ред. звуковібраційна терапія);
  • чайні церемонії;
  • техніки усвідомлення (майндфулнес), медитації;
  • відвідування саун, чанів, басейнів, купання в ополонці;
  • йогу, фізичні заняття;
  • активності на свіжому повітрі.

Всі витрати на проїзд, проживання, харчування й участь заходах оплачують організатори.

Реабілітація ветеранів і їх дружин: умови

Критерії для кандидатів на програму реабілітації ветеранів з дружинами:

  • родини українських ветеранів бойових дій з 2014 та/або 2022 року;
  • ветерани, які завершили військову службу і повертаються до цивільного життя;
  • вік ветерана — 25-45 років;
  • здатність витримувати фізичне навантаження, наприклад катання на лижах до двох годин поспіль;
  • наявність психічної травми, отриманої під час служби, включаючи посттравматичний стресовий розлад;
  • ветерани, яким було рекомендовано психічну реабілітацію після військової служби для реінтеграції в суспільство та/або повернення на робоче місце;
  • ветерани, яким ніколи не було призначено та які не приймають психотропні медичні препарати на даний момент;
  • готовність протягом 10 днів інтенсивно працювати над своїм психологічним та фізичним станом;

Програма не може приймати кандидатів з досвідом вживання наркотиків, серйозного зловживання алкоголем, будь-якими судимостями чи незавершеними судовими справами.

Як зареєструватися на програму реабілітації ветеранів

Для реєстрації необхідно заповнити форму за посиланням.

Телефон для довідок: +380 (67) 350 5355 (Наталія). Електронна пошта: [email protected]

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

мирноград

Ситуація в Мирнограді: скільки лишаються людей і як проходить евакуація

У місті Мирноград Покровського району зберігається важка ситуація. Місто постійно обстрілюють росіяни, використовуючи при цьому весь наявний арсенал озброєння. Попри це в місті продовжують лишатися […]

Ветерани разом з дружинами можуть пройти безоплатну реабілітацію: як взяти участь

Ветеранам пропонують безоплатну 14-денну реабілітацію разом зі своїми дружинами. Вона спрямована на поліпшення психоемоційного стану подружжя й інтеграцію ветерана у цивільне життя. Участь у програмі […]

В Одесі відкрили центр підтримки ВПО з Торецька: які послуги доступні

В Одесі відкрили центр підтримки мешканців Торецької громади. Він складається із двох основних локацій — освітньої та медичної. Про роботу центру розповіли в Донецькій ОВА. […]

“Невідомо, що нас чекає завтра”: жителі Краматорська розповіли про життя у прифронтовому місті

Краматорськ — одне з найбільших міст Донецької області, зараз тут неспокійно. У місті чутно вибухи, проте місцеві реагують на них вже інакше. Детальніше про те, […]

18:26, 31.01.2025 Скопіч Дмитро

В Україні змінили порядок обчислення середньомісячного доходу: що зміниться для ВПО

В Україні ухвалили постанову, яка внесла зміни до Порядку обчислення середньомісячного доходу сім’ї для подальшого отримання соціальної допомоги. Відтепер деякі витрати не будуть йти до […]

16:00, 31.01.2025 Скопіч Дмитро