Росіяни почали дистанційно мінувати Часів Яр: волонтер Євген Ткачов розповів про ситуацію

Валентина Твердохліб 16:20, 1 Жовтня 2024
часів яр
Наслідки обстрілу Часового Яру / фото 24 ОМБр імені короля Данила

У місті Часів Яр на Донеччині складна ситуація. Ворог щоденно обстрілює місто і не відкидає спроб його захопити. З евакуацією місцевих жителів допомагає волонтер Євген Ткачов.

Про ситуацію в місті та евакуацію людей Євген Ткачов розповів редації “Бахмут IN.UA”.

Часів Яр: ситуація в місті на 1 жовтня

Наразі в Часовому Яру зберігається стабільно важка ситуація. Обстріли в місті не вщухають, але ситуація контрольована.

Заїхати в Часів Яр ще можна, але робота волонтерів проходить у небезпечних умовах.

“У Часовому Яру я був минулого тижня. Ситуація там важка, але стабільна. Поки що в місто можна заїхати і евакуювати звідти людей. Хоча обстріли міста постійні, прилітає і артилерія, і КАБи. А ще вчора надіслали фото, на якому видно, що в місті йде дистанційне мінування вулиць. Тобто росіяни дистанційно розкидують протипіхотні “лепестки” (міни — ред.). Це небезпечно для волонтерських машин. Якщо наїхати на цей “лепесток”, то все, машина там і залишиться”, — каже Євген Ткачов.

За останньою інформацією від голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна, в Часову Яру зараз лишаються 441 людина. Переважно люди живуть у підвалах. Як розповідає Євген Ткачов, в місто люди виходять за гуманітарною допомогою або водою. Деякі з жителів навіть пересуваються велосипедами.

“Дякуючи адміністрації, в місті, попри небезпеку і складнощі, продовжують качати питну воду зі свердловини. Також іноді завозиться гуманітарка. Переважно місцеві живуть у підвалах і виходять лише за водою чи гуманітарною допомогою. Саме на таких точках вони зустрічаються і трохи спілкуються. Якщо ж не вдається качати воду і підвозити гуманітарку, то тоді натовпи людей зустрічаєш прямо посеред міста. Деякі їдуть і велосипедами по воду на ставки, або ж йдуть з візочками. Скільки разів я там був, стільки ж разів бачив, що цивільні пересуваються вільно, а не перебіжками”, — розповів волонтер.

Часів Яр: евакуація

За останні півтора тижні волонтер Євген Ткачов вивіз із громади близько 20 людей. Він каже, що евакуація проводиться майже кожного дня. Вивозом людей займаються волонтери та міська військова адміністрація.

Останнім часом люди стали активніше виїжджати з Часового Яру. Євген Ткачов пов’язує це з двома факторами: частіші обстріли КАБами і наближення зими.

“Люди активніше евакуюються. За два останні місяці, коли загострилася ситуація, виїхали, мабуть, стільки ж, скільки за останні пів року. Я це пов’язую, передусім, з тим, що росіяни стали гатити КАБами. Бо удари артилерією руйнують будинки, але їх витримують підвали. Влучання ж КАБа руйнує все — і будинок, і підвал разом з людьми. Плюс до цього люди розуміють, що йде зима і вона буде дуже важкою. Мабуть бачать, що цієї зими їм ніхто ні буржуйки не привезе, ні паливні брикети, ні дрова. Бачать, що гуманітарки все менше і менше возять. Люди розуміють, що цю зиму в Часовому Яру вони можуть не пережити”, — зазначив Євген Ткачов.

Разом з цим є й багато випадків, коли люди повертаються назад, попри нестабільну ситуацію та обстріли.

“Зараз таких випадків (повернення додому після евакуації — ред.) давно не було, але навесні — дуже багато. Повертаються навіть після отриманих поранень. Коли їх вивозять з міста, підлікували і вони знову хочуть повернутися назад у Часів Яр. Мені навіть телефонували люди, яких я евакуйовував, з проханнями повернути назад. Але ж ми так не працюємо, волонтери лише вивозять з небезпеки, а не повертають туди”, — розповів волонтер Євген Ткачов.

Контакти для евакуації

Волонтер Євген Ткачов вивозить людей у складі гуманітарної місії “Проліска”. Зробити заявку на евакуацію можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як виглядає Бахмут у липні: росіяни опублікували відео

Семаковська Тетяна 11:03, 3 Липня 2025
Росіянин у Бахмуті / фото з росджерел

У липні в мережі з’явилися нове відео з тимчасово окупованого Бахмута. На знімках видно центральні вулиці міста, пересування російських військових на мопедах, а також масштаби руйнувань у житлових кварталах.

Редакція публікує відеоролик.

Бахмут у липні: відео

Увага: у цьому відео присутній звуковий супровід у вигляді російської пропагандистської музики. Перед переглядом радимо врахувати це. З міркувань інформаційної гігієни рекомендуємо вимкнути звук або переглядати відео без аудіо.

У відео частково помітно центральні частини міста, росіяни пересуваються містом на мотоциклах.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Герані”, “Смерчі” і бомби: росія обстріляла 16 міст Донеччини. Є загиблі

Семаковська Тетяна 10:09, 3 Липня 2025
Наслідки обстрілів на Донеччині / фото Нацполіція України

За добу 2 липня росія здійснила понад 3 тисячі обстрілів по Донецькій області. Загинули щонайменше 6 цивільних, ще 12 отримали поранення. Під ударами опинилися 16 населених пунктів, зруйновано або пошкоджено понад 80 об’єктів цивільної інфраструктури.

Про це повідомляє головне управління Національної поліції в Донецькій області.

Обстріл, Донецька область

Серед атакованих міст — Краматорськ, Слов’янськ, Покровськ, Дружківка та Добропілля. По цивільних росіяни цілили з дрона “Герані”, скидали бомби “КАБ-250” та обстрілювали з “Смерчі”.

У Райському Дружківської громади росіяни вбили трьох людей дронами-камікадзе “Герань-2”, ще трьох поранили. У Покровську від атак дронів і бомб загинули двоє мешканців, також пошкоджено багатоповерхівку. У Костянтинівці росія застосувала FPV-дрон, “КАБ-250” і “Смерч”, в результаті обстрілів, поранено п’ятьох цивільних.

Атаки зафіксовано також у Слов’янську, Краматорську, Лимані, Святогірську, Добропіллі, Родинському, Озерному, Дружківці, Староварварівці та Веселому Полі. У низці населених пунктів зруйновано будинки, освітні заклади, магазини, пошту, транспорт і підприємства.

Поліція та СБУ відкрили кримінальні провадження за фактом воєнних злочинів рф.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відео

Як виглядає Бахмут у липні: росіяни опублікували відео

У липні в мережі з’явилися нове відео з тимчасово окупованого Бахмута. На знімках видно центральні вулиці міста, пересування російських військових на мопедах, а також масштаби […]

“Герані”, “Смерчі” і бомби: росія обстріляла 16 міст Донеччини. Є загиблі

За добу 2 липня росія здійснила понад 3 тисячі обстрілів по Донецькій області. Загинули щонайменше 6 цивільних, ще 12 отримали поранення. Під ударами опинилися 16 […]

Вночі Краматорськ обстріляли дронами “Герань-2”: що відомо

Уночі росіяни атакували промислову зону Краматорська дронами-камікадзе “Герань-2“. Обійшлося без постраждалих. Про це повідомили в Краматорській МВА. Атака на Краматорськ У ніч на 3 липня, […]

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне. Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль. […]

18:00, 02.07.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]