“Кліщі під загрозою”: російські війська просуваються під Бахмутом

Семаковська Тетяна 09:40, 18 Грудня 2023
військовий зсу
Військовий ЗСУ / Генштаб

Протягом 17 грудня російські війська намагалися штурмувати на північ від Бахмута, але не досягли жодного заявленого просування. Тим часом російське джерело стверджує, що 16 грудня російські війська просунулися вперед біля Веселого, Роздолівки та Сакко і Ванцетті.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Ситуація в Бахмуті та навколишніх селах

карта бойових дій
Карта бойових дій / Інститут вивчення війни

МО рф заявило, що 17 грудня українські війська безуспішно атакували поблизу Бахмута в районі Іванівського, Кліщіївки та Північного. Відомо, що окупанти досягли просування під Бахмутом. Геолокаційні дані, опубліковані 17 грудня, вказують на те, що російські війська просунулися на північний захід від Хромового, також фіксують просування військ рф в Курдюмівці.

Російські джерела стверджують, що їхні війська просунулися на околиці Кліщіївки та в напрямку Іванівського 16 і 17 грудня.

На Бахмутському напрямку наші захисники відбили 5 атак противника в районах Богданівки, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Росіяни намагалися витіснити ЗСУ з позицій на висотах на північний захід від Кліщіївки протягом останнього тижня, але безуспішно. Військовий з Бахмутського напрямку з позивним “Снайпер” повідомляє, що ситуація в Кліщіївці може бути небезпечною.

Карта бойових дій / Deep State
Карта бойових дій / Deep State

Підори трохи просунулись на північному “аппендициті” від Кліщів, якщо захоплять повністю, то село буде під серйозною загрозою,

Снайпер // військовий

Нагадаємо, що російська армія утримує на Бахмутському напрямку близько 80 тисяч військових. Окупанти концентрують увагу на цій ділянці фронту, яка є однією з пріоритетних для ворога.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Карітас у Краматорську: як отримати грошову допомогу

Семаковська Тетяна 18:00, 22 Липня 2024
Містяни, які отримали допомогу / фото Карітас Краматорськ

Мешканці міста Краматорськ можуть отримати грошову допомогу в межах проєкту “Підтримка та забезпечення базових потреб осіб, що постраждали від війни, у зоні 0-50 км від лінії зіткнення на Півдні та Сході України”. Наразі краматорці вже отримали 21,9 мільйона гривень, зокрема 1 401 особа отримала медичну допомогу на суму понад 9 мільйонів гривень.

Краматорськ допомога

Якщо вам необхідна допомога, детальні умови отримання фінансової підтримки можна дізнатися за телефоном гарячої лінії Карітас Україна 0 800 33 6734 з 9:30 до 16:30 в робочі дні.

Команда проєкту консультує, дистанційно реєструє і надає фінансову допомогу найбільш потребуючим мешканцям населених пунктів чисельністю до 5 000 осіб Краматорського та Бахмутського районів Донецької області.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки витратило за червень КП “Бахмут-Вода”

Семаковська Тетяна 17:01, 22 Липня 2024
Номінали купюри у розмірі 1000 гривень / фото НБУ

Комунальне підприємство “Бахмут-Вода” за червень 2024 року витратило понад 162 тисячі гривень.

Про це свідчать дані Прозорро.

Бахмут-Вода

У червні 2024 року “Бахмут-Вода” оголосило кілька тендерів на порталі Прозорро, загальна сума понад 162 тисячі гривень. Зокрема, це:

  • запасні частини до вантажних транспортних засобів, фургонів та легкових автомобілів на 21 тисячу гривень;
  • електричні акумулятори 2 одиниці на близько 15 тисяч гривень;
  • запасні частини до вантажних транспортних засобів, фургонів та легкових автомобілів на близько 15 тисяч гривень;
  • газове паливо (740 літрів) на близько 19 тисяч гривень;
  • нафта і дистиляти на близько 75 тисяч гривень;
  • автомобільні шини на близько 15 тисяч гривень.

Усі вище перелічені товари мають доставити у місто Дніпро. Нагадаємо, що у межах Програми комунальники “Бахмут — вода”  планують придбати техніку для резервного водопостачання та живлення. Також влада розглядає можливість  забезпечення безперебійного функціонування підприємства та заробітної плати працівникам у сумі 7 мільйонів гривень.

Додамо, що станом на листопад 2023 року керівником КП “Бахмут-Вода” був Роман Спічкін, він вже кілька років працює на цій посаді. За 2022 рік директор отримав понад 947 тисяч гривень заробітної плати, а за 2023 рік близько 932 тисяч гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЗСУ

“Під Бахмутом армія рф перейшла з глухої оборони в активну”, — Фітьо

Окупаційна армія рф посилила наступальні дії на Бахмутському напрямку. Загарбники прагнуть повернути під свій контроль раніше втрачені позиції під Бахмутом. Про це начальник служби зв’язків […]

09:45, 12.11.2023 Микола Ситник
ЗСУ

“Окупанти намагаються створити точкові проблеми для ЗСУ”, — військовий про ситуацію на Сході

Окупаційні війська рф концентрують живу силу біля Горлівки та Авдіївки. Водночас росіяни розтягують резерви по всій лінії фронту на Сході України, щоб заплутати ЗСУ. Про […]

10:13, 09.12.2023 Микола Ситник
Радянські назви Артемівськ

“Не Бахмут, а Артемовск”: росіяни намагаються повернути радянські назви

У проросійських Telegram-каналах поширюється відео про “гру в міста” російського військового з українським полоненим. Окупант запевняє, що міста Дніпро не існує, як і Бахмута, адже […]