Протягом 17 грудня російські війська намагалися штурмувати на північ від Бахмута, але не досягли жодного заявленого просування. Тим часом російське джерело стверджує, що 16 грудня російські війська просунулися вперед біля Веселого, Роздолівки та Сакко і Ванцетті.
МО рф заявило, що 17 грудня українські війська безуспішно атакували поблизу Бахмута в районі Іванівського, Кліщіївки та Північного. Відомо, що окупанти досягли просування під Бахмутом. Геолокаційні дані, опубліковані 17 грудня, вказують на те, що російські війська просунулися на північний захід від Хромового, також фіксують просування військ рф в Курдюмівці.
Російські джерела стверджують, що їхні війська просунулися на околиці Кліщіївки та в напрямку Іванівського 16 і 17 грудня.
На Бахмутському напрямку наші захисники відбили 5 атак противника в районах Богданівки, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. Росіяни намагалися витіснити ЗСУ з позицій на висотах на північний захід від Кліщіївки протягом останнього тижня, але безуспішно. Військовий з Бахмутського напрямку з позивним “Снайпер” повідомляє, що ситуація в Кліщіївці може бути небезпечною.
Підори трохи просунулись на північному “аппендициті” від Кліщів, якщо захоплять повністю, то село буде під серйозною загрозою,
Снайпер // військовий
Нагадаємо, що російська армія утримує на Бахмутському напрямку близько 80 тисяч військових. Окупанти концентрують увагу на цій ділянці фронту, яка є однією з пріоритетних для ворога.
Внутрішньо переміщені особи, які раніше отримували допомогу, потім виїхали за кордон, а тепер знову повернулися в Україну, можуть претендувати на виплати ВПО.
Процедуру їх отримання пояснює Юридичний порадник для ВПО.
Виплати ВПО після повернення з-за кордону
Отримати допомогу на проживання можуть наступні категорії:
особи, які мають право на виплату допомоги відповідно до постанови Кабміну від 11 липня 2023 року № 709 “Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб” (йдеться про тих ВПО, які мали право на виплати з 1 серпня 2023 року, або вони є отримувачами допомоги відповідно до цього Порядку;
особи, які перемістилися з територій, включених до Переліку територій бойових дій / тимчасової окупації;
особи, житлове приміщення яких знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання);
особи, які отримували допомогу та відмовилися від неї/ яким вона була припинена;
особи, яких було знято з обліку як ВПО, у разі повернення осіб до покинутого місця проживання, з якого здійснилося переміщення, та повторного взяття на облік як ВПО.
Тож, ВПО, які отримували виплати та повернулися з-за кордону знову можуть їх оформити. Зверніть увагу, що така виплата може бути продовжена на наступний шестимісячний період за умови їх відповідності критеріям.
Тобто, такі переселенці або переселенки мають відповідати або індивідуальним критеріям для продовження виплат (наприклад, бути отримувачами пенсії, особами з інвалідністю, вагітними жінками тощо), або критеріям для продовження виплат на сім’ю. Якщо ви звернулись за виплатами, але вам відмовили, вимагайте письмового пояснення причини відмови. За потреби, цей документ дозволить оскаржити рішення в суді.
Зміна прізвища нерідко потрібна після офіційного взяття шлюбу для жінки чи чоловіка. Або ж можна ініціювати зміну прізвища за власним бажанням тощо.
Куди потрібно звертатись, щоб змінити прізвище, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.
Зміна прізвища: коли можна це зробити
Є ряд причин, чому особа може змінювати прізвище, йдеться про:
реєстрацію шлюбу, його розірвання або визнання недійсним;
власне бажання;
усиновлення або його скасування, визнання недійсним;
батько особи (яка досягла 14 років і бажає змінити по батькові) змінив своє ім’я або відомості про нього, як про батька, вилучені з актового запису про народження.
Де міняти прізвище після одруження/розлучення?
Щоб змінити прізвище в паспорті вам потрібно звернутись до Державної міграційної служби України та надати наступний перелік документів:
довідка про реєстрацію місця проживання;
оригінал та копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу/розірвання шлюбу;
паспорт, що підлягає обміну;
оригінал та копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
квитанцію про сплату адмінзбору з мокрою печаткою банку, де Ви зазначені, як платник;
особи, які є батьками мають надати оригінал та копію документів про народження дітей;
довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
Протягом місяця вашу заяву розглянуть та видадуть новий паспорт.
Зміна прізвища або імені за власним бажанням
Щоб змінити ім’я або прізвище, необхідно звернутися до Державної міграційної служби України із заявою та документами. Процедура зміни прізвища за власним бажанням довша, вона може займати три місяці. Вам необхідно надати такі документи:
паспорт громадянина/ки України;
свідоцтво про народження;
свідоцтво про шлюб (якщо Ви перебуваєте в шлюбі);
свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано);
свідоцтва про народження дітей (якщо Ви маєте неповнолітніх дітей);
свідоцтва про зміну Вашого імені, імені батька чи матері, якщо вони були раніше змінені;
Ваша фотокартка;
квитанція про сплату державного мита.
Зміна прізвища, імені, по батькові у разі усиновлення або його скасування
Для того, щоб змінити прізвище дитині, усиновителі подають в суд заяву про усиновлення, в якій повинно міститися клопотання про зміну прізвища, імені та по батькові дитини. Далі суд видає рішення на підставі якого до актового запису про народження дитини або повнолітньої особи ДРАЦС вносить відповідні зміни. Суд видає нове свідоцтво про народження. Своєю чергою, свідоцтво про народження, видане раніше, вважається недійсним.
За умови, коли усиновлювачами є чоловік та жінка, змінюється прізвище та по батькові дитини. Можливо змінити й ім’я дитини, але потрібна згода дитини відповідно до її віку.
У випадку, якщо всиновителем є одна особа, то по батькові дитини змінюється. Якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім’я та по батькові можуть бути змінені за заявою усиновителя та усиновленої особи.
Окупаційна армія рф посилила наступальні дії на Бахмутському напрямку. Загарбники прагнуть повернути під свій контроль раніше втрачені позиції під Бахмутом. Про це начальник служби зв’язків […]
Окупаційні війська рф концентрують живу силу біля Горлівки та Авдіївки. Водночас росіяни розтягують резерви по всій лінії фронту на Сході України, щоб заплутати ЗСУ. Про […]
У проросійських Telegram-каналах поширюється відео про “гру в міста” російського військового з українським полоненим. Окупант запевняє, що міста Дніпро не існує, як і Бахмута, адже […]