“За 2 тижні росія не мала тактичних успіхів біля Бахмута”, — Федоренко

Микола Ситник 09:40, 19 Січня 2024
Боєць ЗСУ
Український захисник на позиції / фото Генштаб

Окупаційні війська російської федерації продовжують спроби просунутись на Бахмутському напрямку. Нещодавно росіяни штурмували позиції Сил оборони поблизу Кліщіївки. На південному фланзі Бахмута тривають важкі бої. Водночас за останні 2 тижні окупанти не мали тактичних успіхів у районі Бахмута.

Про це командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” 92-ої ОШБр імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко розповів у коментарі телеканалу Еспресо.

Бої в районі Бахмута

Військовий зазначив, що рф не відмовляється від ударно-штурмових дій, наполегливо й хвилями проводячи наступальні дії на окремих відтинках. Утім, дії ЗСУ дають можливість нищити легкоброньовану та броньовану техніку, артилерійські засоби та особовий склад загарбників.

За останні 2 тижні ворог не має тактичних успіхів на полі бою. Силам оборони вдається своєчасно виявляти противника й завдавати суттєвого ураження, що приводить до втрат значної кількості особового складу окупантів. Сили оборони тримають відтинок, ворог не матиме тактичних успіхів у майбутньому,

наголосив // Юрій Федоренко

Він розповів, що нещодавно окупанти активно штурмували позиції ЗСУ біля Кліщіївки. За словами військового, неабияку роль під час відбиття атак та знищення російської техніки мали ударні дрони-камікадзе.

“Ворог залучив БМП і танки, багато підготовлених штурмовиків, але тактичного успіху не мав. Силам оборони вдалося відбити атаку. Тільки нашому підрозділу вдалося знищити вщент 4 БМП, підбити танк, знищити БМД та ще 2 танки. FPV-дрони зіграли у відбитті атак суттєву роль”, — резюмував Юрій Федоренко.

Генеральний штаб повідомив, що 18 січня на Бахмутському напрямку ЗСУ відбили 2 атаки окупантів неподалік Богданівки.

Мапа боїв біля Бахмута
Ситуація на фронті біля Бахмута станом на 19 січня / фото DeepStateMapLive

Нагадаємо, що поблизу Бахмута окупаційні війська рф не полишають спроб прорвати оборону ЗСУ та повернути раніше втрачені позиції. Окрім того, загарбники планують підійти до Часів Яру, щоб розвивати успіх у напрямку Костянтинівки, Дружківки, Краматорська та Слов’янська.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр: огляд міжнародної преси за липень

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 09:00, 27 Липня 2024
Огляд міжнародних ЗМІ / ілюстрація Бахмут IN.UA

Ситуація навколо міста Часів Яр — це тема, яка цікавить не лише українців, але й іноземців. Про неї регулярно пишуть великі міжнародні ЗМІ, надаючи власним читачам інформацію щодо подій на фронті.

Редакція Бахмут IN.UA вирішила дослідити міжнародну пресу та проаналізувати те, як вона показує події в Часів Ярі.

Битва за Часів Яр: огляд міжнародної преси

Висвітлення ситуації в місті Часів Яр у липні 2024 року розпочалося майже з самого початку місяця, коли з’явилася інформація про відступ наших військ зі східних околиць, зокрема, мікрорайону Новий. Про це написали такі видання як The Guardian, Financial Times, France 24, Reuters, Al Jazeera та багато інших. 

Матеріал про Часів Яр / скриншот

Всі видання констатували факт стратегічної важливості міста як для України, так і для окупаційних військ. Часів Яр для українських захисників — це стратегічна висота та гарний оборонний пункт, а для росіян — це плацдарм для подальшого захоплення Краматорська та Слов’янська, перерізання логістики ЗСУ та наближення їх цілі по виходу на адміністративні кордони Донецької області. При цьому зазначається, що росіяни знищують місто. Наприклад, в Reuters написали, що мікрорайон “Новий” в Часовому Яру повністю стерто.

Варто зазначити, що міжнародні ЗМІ також посилалися на джерела з міністерства оборони рф, зокрема, на повідомлення про захоплення мікрорайону Новий та “покращення ситуації на передових позиціях”.

Досить регулярно новини про Часів Яр виходять на сайті американського журналу Newsweek, де журналісти розповідають про ситуацію в місті з посиланням на Інститут вивчення війни (IWS). Варто зазначити, під кожною новиною є коментарі російських ботів. Наприклад, вони намагаються розповсюджувати фейки про міжнародну допомогу та “величезні втрати” серед українців.

Авторські матеріали

Польовий медик та поранений / фото Reuters

За липень виходили й великі авторські матеріали, які присвячені ситуації в Часів Ярі. Одним з таких став репортаж агентства Reuters про роботу цілодобового польового госпіталю біля міста, куди спершу направляють поранених бійців для стабілізації їх стану з подальшим перевезенням якомога далі від лінії фронту. В матеріалі розповіли про специфіку роботи медиків, а також про їх ментальний стан.

Це хлопці, які приходять сюди та підживлюють вас своїм героїзмом і позитивними емоціями… Ви не маєте права дозволити собі здатися, похилити голову“, — сказав один з польових медиків репортеру Reuters.

Медик також додав, що можливості української армії при транспортуванні поранених трохи змінилися в кращу сторону з новою американською та європейською технікою. Утім, її не так багато, як хотілося б.

Які можна зробити висновки

Загалом же можна зробити висновок про те, що опис подій в місті Часів Яр в міжнародних ЗМІ має нерегулярний характер, який залежить від інтенсивності бойових дій та ключових їх подій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр: огляд міжнародної преси за липень

Ситуація навколо міста Часів Яр — це тема, яка цікавить не лише українців, але й іноземців. Про неї регулярно пишуть великі міжнародні ЗМІ, надаючи власним […]

09:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро
Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]