Родина “ждунів” із Бахмута звинуватила “Білих янголів” у полюванні на дітей

Микола Ситник 16:13, 20 Лютого 2024
Сім'я з Бахмута
Родина “ждунів” із Бахмута / скриншот

Багатодітна сім’я, яка виїхала з Бахмута в рф, розповіла російським ЗМІ про нібито викрадення дітей у батьків евакуаційними екіпажами поліції. Родина також заявляє, що після таких “звірств” “Білих янголів” не всі батьки змогли розшукати своїх дітей.

Відео поширив пропагандистський Telegram-канал “Артемовск”.

Що розповідають “ждуни” з Бахмута?

Прихильники росії, яка знищила Бахмут та перетворила його на руїни, відкрито стверджують, що хотіли “звільнення” міста від України. Багатодітна сім’я відчайдушно намагалася залишитися у рідному Бахмуті, аби дочекатися російських військ.

“Нас здала вчителька (ред. сина), де ми перебували. Поліція навідувалася, але я писала заяву, що беру відповідальність за дітей на себе. Потім “Білі янголи” змусили евакуюватися, вивезли під Київ”, — пригадує багатодітна мати.

Родина "ждунів" із Бахмута
Багатодітна бахмутянка, яка мріяла жити в росії / скриншот

Пропагандисти додають, що евакуаційні екіпажі вивозили неповнолітніх, часто розлучаючи з батьками. Доля цих дітей, за їхніми словами, “залишалася невідомою і ширилися чутки про те, що малечу відправляють за кордон на органи”.

Ми бачили таке в Артемівську. Батьки тікають від обстрілів, а дітей хапають та відвозять у невідомому напрямку. Іноді вдавалося возз’єднатись, а іноді — ні. Там (ред. у Бахмуті) сиділи ті, хто не збирався їхати на українську сторону,

бахмутянка // розповідає у пропагандистському відеосюжеті про розлуку родин

“Прийняли закон, що можна забирати дітей і позбавляти батьківських прав. Просто, без згоди батьків, забирали дітей та вивозили. У деяких виходило потім знайти, у інших не виходило. Їм казали, що немає такої дитини”, — додає мешканець Бахмута.

Родина "ждунів" із Бахмута
Голова родини з Бахмута, що чекав у місті росіян / скриншот

Пропагандисти заявляють, що бахмутяни жили в постійному страху за своїх дітей, побоюючись, що їх можуть забрати.

“Молода сім’я знайшла спосіб заробити необхідну суму грошей в Україні та одразу ж покинула країну. Дивом їм вдалося потрапити до росії через Європу та дістатися до сочі, де живуть їхні батьки. Тепер для занепокоєння та побоювань немає причин”, — завершують відеосюжет російські ЗМІ.

Нагадаємо, на початку лютого “Білі янголи” евакуювали з прифронтового Торецька багатодітну сім’ю. Правоохоронці вже давно вмовляли родину виїхати, проте дорослі відмовлялися. Нещодавно у сім’ї сталося поповнення — народився син. Аби не ризикувати життям малечі, батьки вирішили евакуюватися в безпечніше місце.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:49, 2 Грудня 2024
Витяг для ФОП / фото ілюстративне, Unsplash

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці зареєстрованого бізнесу. В ньому також міститься інформація про діяльність компанії.

Детальніше про те, що це за документ та як його отримати через портал “Дія”, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Витяг з ЄДР через “Дію”

Витяг з ЄДР — це один з найважливіших документів для підприємств на території України. Він містить важливу інформацію про юридичний стан підприємця чи підприємниці, а також про діяльність компанії протягом усього періоду її існування протягом всього його періоду діяльності. Документ часто є необхідним елементом в реалізації бізнесу, зокрема, під час підписання договорів чи для отримання послуг у банках.

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП онлайн

Документ наразі можна оформити не тільки через нотаріуси або ЦНАПи, але й через портал “Дія” за декілька хвилин. Вона платна та коштує 110 гривень. Для цього потрібно:

  • перейти на портал “Дія” та натиснути “Отримати витяг“;
  • авторизуватися за допомогою BankID, Дія.Підпис або електронного підпису;
  • перевірити вказані особисті дані, які автоматично підтягуються з реєстрів;
  • якщо вказані дані вірні, то потрібно оплатити послугу за допомогою банківської картки або Google Pay/Apple Pay/Privat Pay;
  • готовий витяг надійде в розділ з отриманими документами через декілька хвилин, про що прийде додаткове сповіщення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:50, 2 Грудня 2024
Як дізнатисязагальний страховий стаж / фото ілюстративне, Pexels

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. 

Детальніше про те, як саме розрахувати загальний страховий стаж онлайн, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як визначити загальний страховий стаж

Страховий стаж — період, протягом якого працівник та працівниця підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Від нього залежить соціальний захист працівника, зокрема, лікарняні чи майбутній розмір пенсійних виплат.

Для того, щоб дізнатися свій стаж, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати до нього скановані копії трудової книжки та інші документи про трудову діяльність для перевірки й зацифрування.

Після обробки звернення інформація про загальний стаж відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Крім того, в ньому же можна:

  • дізнатися про суму заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
  • переглядати дані про місця роботи;
  • отримувати інформацію про присвоєння спеціальної допомоги через втрату працездатності;
  • розрахувати розмір пенсійних виплат за допомогою спеціалізованого калькулятора.

Для того, щоб авторизуватися на вебпорталі ПФУ чи у спеціальному додатку “Пенсійний фонд”, існує три методи:

  • спеціальний кваліфікований електронний підпис (КЕП);
  • дані ID.GOV.UA;
  • логін і пароль ПФУ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]

16:49, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]

11:45, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Допомога по безробіттю у 2024 році: як почати отримувати виплати

В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]

12:00, 30.11.2024 Скопіч Дмитро

10 детективних серіалів, які вас точно здивують

Детективні серіали 2024 року — це спосіб відволіктись та відпочити Розгадуючи складні загадки та вишукані головоломки, ми не помічаємо як летить час.  Редакція Бахмут IN.UA […]