“Ми дуже вдячні росії”: з’явилося нове відео евакуйованих із Бахмута цивільних

Микола Ситник 16:46, 28 Листопада 2023
Бахмутяни
Вивезені з Бахмута Тетяна Покатіс із матір’ю / скриншот

У мережі з’явилося нове відео евакуйованих з Бахмута мирних мешканців. У березні 2023 року війська рф вивезли цивільних до пункту розміщення у тимчасово окупованому Світлодарську. У ролику бахмутяни подякували своїм “спасителям” за порятунок.

Про це повідомляє один із проросійських Telegram-каналів.

За що бахмутяни дякують народу росії?

Минулої весни Тетяна Покатіс залишила Бахмут разом із матір’ю. У ролику, який оприлюднили лише зараз, вона дякує росії та народу за “порятунок”. Жінка, дім і місто якої знищили війська рф, пишається, що має тепер російські культуру та мову.

“Евакуювали нас 3 березня. Ми дуже вдячні росії, Богу… Хоча багато хто каже, що “все пропало, будинків немає”. Я кажу, що у кожної медалі є 2 сторони: духовна та фізична. У нас будинків немає, але у нас є православ’я наше, у нас є культура російська та російська мова. А все інше прибуде. Ви подивіться, скільки нам зараз всього привезли, нам навіть складати нема куди. Дякую росії велике, російському народу”, — говорить у ролику Тетяна Покатіс.

Бахмутянка вірить у те, що Бог допоможе їй подолати всі складнощі та проблеми. Жінка сподівається, що російська армія переможе (окупує Україну).

Ось це все тимчасово. Незручності, які ми з Божою допомогою (ред. переживемо)…Якби без Бога, то однозначно “дах міг би поїхати”. Ми знаємо, за що ми терпимо, за що стоїмо. Дай Боже, щоб російська армія перемогла,

розповіла на відео // Тетяна Покатіс

До слова, влітку бахмутянку Тетяну Покатіс шукали на одному з проросійських каналів. Коментатори тоді писали, що жінка мешкала в окупованому рф Дебальцевому.

Пошук
Допис про пошук бахмутянки / скриншот

Нагадаємо, в одному з тимчасово окупованих сіл поблизу Бахмута залишилися мирні мешканці похилого віку. Окупанти показали, як живуть цивільні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Краматорськ планує витратити понад 1 млн грн на розробку документації для котельні

Семаковська Тетяна 15:30, 4 Березня 2024
Краматорськ
Краматорськ / фото з відкритих джерел

Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради планує витратити понад 1 мільйон гривень на розробку проєктно-кошторисної документації по будівництву модульної газової котельні.

Про це свідчать дані з платформи Прозорро.

Газові котельні у Краматорську

У прифронтовому Краматорську планують за 1 157 445,74 гривні розробити документацію на будівництво модульної газової котельні на території КНП “Міська лікарня №3”. У договорі повідомляють, що строк виконання робіт — 15 травня 2024 року. Попередньо, будівництво модульної твердопаливної котельної обійдеться у понад 9 мільйонів гривень.

Відомо, що крім цієї котельні місто планує побудувати ще три котельні для трьох шкіл, кожна з них обійдеться у щонайменше 7 мільйонів гривень.

Зазначимо, що через російські обстріли тогоріч у Краматорську були проблеми із газопостаченням, наприклад лікарні опалювали за допомогою твердопаливних котелень, а окремі багатоповерхівки були без центрального опалення. Щоб відновити газопостачання фахівці Облгазу виїжджають на місця прильотів після обстрілів, але через сильні пошкодження не всі будинки вдається повернути до газопостачання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО отримати доступний кредит на власне житло: покрокова інструкція

Семаковська Тетяна 14:25, 4 Березня 2024
Житло доступне для кредитування / фото ілюстративне

В Україні діє програма пільгового іпотечного кредитування для переселенців, кошти для якої надала Німеччини. В межах цієї програми сім’ї ВПО мають змогу придбати житло за ставкою 3% на рік і строком кредитування до 20 років. Завдяки цій програмі житло отримали 1,5 тисячі переселенців. Наразі завершується підготовка до старту другої фази цього проєкту.

Як подати заявку на кредит покроково пояснюють фахівці БФ Право на Захист.

Кредит під 3%: хто має право

Кредит під 3% доступний для переселенців, на яких поширюється дія Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”. Йдеться про осіб, які перебувають на території України на законних підставах та мають право на постійне проживання в Україні, але яких змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації.

Кредит здійснюється у межах наявних коштів гранту та надається лише один раз. Кредит надається на строк до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.

Примітка. Кредит надається виходячи: (і) з нормативної площі житла, яка становить 21 м2 загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 м2 на сім’ю, та (іі) з договірної вартості 1 мзагальної площі житла для населеного пункту за місцем розташування об’єкта, на придбання якого надається кредит, але не більше граничної вартості 1 м2. Гранична сума кредиту не може перевищувати суму, отриману шляхом множення:  нормативна площа житла множиться на граничну вартість 1 м2

Як подати заявку на кредит?

Дія
Послуги в Дії / фото Дія

Кредит на житло можна отримати виконавши наступні кроки:

 • подати заяву про намір отримати кредит до регіонального управління фінансової установи або в електронній формі через Дію;
 • під час особистого звернення заявника заява має подаватись в паперовому вигляді.

Після подання заяву вас внесуть до реєстру кандидатів, що зареєструвалися для отримання кредиту. В реєстрі кожному кандидату присвоюється індивідуальний номер, далі вас будуть перевіряти (Держмолодьжитла) на релевантність отримання житла.

Після цього заявнику повідомляють про включення до реєстру чи відмову у включенні. Інформація про включення заявника до реєстру також розміщується наступного робочого дня на веб-сайті фінансової установи.

Після цього відбувається процедура відбору переможців з числа кандидатів на отримання кредиту. Відбір переможців здійснюється за допомогою генератора випадкових чисел.

Процедура відбору відбуватиметься за потреби, але не рідше, ніж один раз на 4 місяці, починаючи з дня набрання чинності Порядком (тобто 13.05.2021 р.) за умови фактичного надходження коштів гранту на рахунок фінансової установи.

Якщо вас оберуть переможцем, то ви отримаєте повідомлення про необхідність подання документів. Зверніть увагу, що перелік переможців проведеного відбору публікується на офіційному веб-сайті фінансової установи.

Аби отримати кредит потрібно надати такі документи:

 • заяву про надання кредиту;
 • копії паспортів громадянина України переможця та повнолітніх членів його сім’ї, за технічної можливості е-паспорт, документів (відомостей, даних) про реєстрацію через Дію;
 • якщо ви не маєте зареєстрованого місце проживання, надайте довідку про реєстрацію місця проживання, видану органом реєстрації відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” (крім осіб, місце проживання яких зареєстроване на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя);
 • копії реєстраційного номера облікової картки платника податків або, за наявності технічної можливості, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про наявність або відсутність у власності житла;
 • документи, необхідні для визначення платоспроможності;
 • письмову згоду кожного повнолітнього члена сім’ї, на якого розраховується розмір кредиту, щодо включення його у розрахунок розміру кредиту (в довільній формі);
 • документи, що підтверджують родинні стосунки між особами, на яких розраховується розмір кредиту, які проживають або зареєстровані разом з переможцем, за наявності технічної можливості: е-свідоцтво про народження;
 • попередній договір про придбання житла;
 • копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи переможця та відповідних довідок членів його сім’ї.

Ці документи подаються протягом 20 календарних днів з моменту обрання переможцем. Упродовж місяця з дня подання переможцем документів для отримання кредиту ухвалюють рішення.

Втім бувають випадки, коли грантові кошти не надходять на рахунок, а відтак заявник, який подав усі документи, не отримає пільговий кредит. Якщо кошти є на рахунку установи, то переможця чекає останній крок — укладання кредитного договору.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Опалення Краматорськ

Краматорськ планує витратити понад 1 млн грн на розробку документації для котельні

Управління капітального будівництва та перспективного розвитку міста Краматорської міської ради планує витратити понад 1 мільйон гривень на розробку проєктно-кошторисної документації по будівництву модульної газової котельні. […]

Кредит під 3 відсотки

Як ВПО отримати доступний кредит на власне житло: покрокова інструкція

В Україні діє програма пільгового іпотечного кредитування для переселенців, кошти для якої надала Німеччини. В межах цієї програми сім’ї ВПО мають змогу придбати житло за […]

Допомога ВПО у Дніпрі

Ліки та іграшки для дітей: де ВПО видадуть допомогу

Переселенці, які проживають у місті Дніпро, а також прилеглих населених пунктах: Таромське, Підгородне і Сурсько-Литовське, зможуть отримати гуманітарну допомогу. Йдеться про лікарські препарати, засоби гігієни, […]

Жінки безплатне навчання

Академія дипломатії для дівчат: як потрапити на навчання

Можливості для дівчат в Україні зростають з кожним роком. Якщо ви мріяли працювати у сфері дипломатії, то для вас є унікальна можливість доєднатися до навчання […]

Забахмутка 2022 рік

У мережу виклали кадри із Забахмутки: нові фото

Російська окупаційна армія опублікувала відео, у якому продемонструвала кадри з району Забахмутки. Редакція публікує світлини з Бахмута 2024. Забахмутка, фото Район Забахмутки постраждав одним із […]