Роботи, друк на 3D-принтері та веб-дизайн: як проходить профорієнтація для дітей ВПО

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Квітня 2024
Діти після зустрічі з викладачами “Львівської політехніки” / фото зі сторінки Safe Place

У Львові для дітей внутрішньо переміщених осіб створили табір IT-професій, на якому можна здобути базові навички з програмування, а також відвідати й познайомитись з багатьма напрямками, отримати сертифікат з навчання та почати свою кар’єру.

Редакція Бахмут.IN.UA поспілкувалась з Аллою Репай, SMM-ницею проекту “Безпечне місце” та дізналась деталі проєкту та як доєднатись.

Профорієнтація для дітей ВПО

Безпечне місце (“Safe Place”) — це мультипростір для ВПО, який надає багато послуг у Львові. Проєкт фінансується Міжнародним благодійним фондом “Альянс громадського здоров’я”. Понад рік організація працювала як прихисток для людей, проводила консультації з психологами, юристами та менеджерами з соціальних питань.

Тепер центр працює, як простір з консультаціями та профорієнтаційний табір для дітей. Влітку 2023 року табір проводився у співпраці з Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності ДСНС України.

"Безпечний табір" у Львові, 2023 рік / фото з соціальних мереж Safe Place
“Безпечний табір” у Львові, 2023 рік / фото з соціальних мереж Safe Place

“Зараз це табір видозмінений і називається “Creative IT Professions”. Якщо ми проводимо курс з дизайну, то ведемо дітей до мистецької бібліотеки, щоб показати як виникали такі професії, показуємо різні офіси ІТ-компаній та коворкінгів. Намагаємося їм дати максимально можливість відпочити і чогось навчитись”, — розповідає Алла.


Курс “Основи UX/UI, веб-дизайну” / фото зі сторінки Safe Place

На початку проходження табору діти проходять профорієнтаційне тестування та отримує розгорнутий результат, де вона може більше дізнатися про свої сильні сторони та список рекомендованих професій.

Наприклад, підлітки після проходження курсу веб-дизайну розуміють, як працює емоційний дизайн, які існують шрифти та де їх брати, і розуміють, як правильно розміщувати інформацію, щоб вона спрацювала та була помітною. Також діти покращують власні навички — комунікабельність, лідерство, роботу у команді, ініціативність та відповідальність.

Тренінг з розвитку soft skills /фото зі сторінки Safe Place

“У табори також приїздять діти з прифронтових територій або областей, де ведуться активні бойові дії. Є серед учасників і діти з родин захисників України. Зараз організація працює з дітьми з окупованого Мелітополя, які проживають в різних містах України. Це підлітки 10-14 років, вони приїжджають до нас на зміну, яка триває 7-10 днів і вивчають нові креативні професії: основи графічного дизайну, розробка ігор”, — повідомили в таборі.

Підлітки з Мелітополя на екскурсії коворкінгом Startup Depot / фото зі сторінки Safe Place

За час проведення табір креативних професій відвідало понад 120 дітей на 8 змінах. Доєднатися до нього можна за контактами в фейсбуці та інстаграмі, за номером телефону: +380 (93) 6427 962. Простір знаходиться за адресою: вулиця Соломії Крушельницької, 3, місто Львів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обвал на шахті “Алмазна” в Добропіллі: загинув гірничий

Семаковська Тетяна 18:39, 11 Липня 2025

11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер.

Про це повідомив Михайло Волинець, народний депутат України, Голова Конфедерації Вільних профспілок України.

Обвал на шахті “Алмазна”

11 липня близько 11:00 диспетчер повідомив про обвал у третій північній лаві, на місце події оперативно були викликані гірничорятувальники. У момент трагедії у вибої перебували 134 гірники, з яких 26 знаходились безпосередньо в аварійній дільниці.

Від отриманих травм загинув гірничий майстер підземної дільниці, 1978 року народження.

На цей момент керівництво шахти “Алмазна” та ДП «Добропіллявугілля-видобуток» офіційних коментарів щодо обвалу не надало.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Стипендія 8000 грн та нова професія: на Київщині анонсували навчання на будівельників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 11 Липня 2025
Анонс курсів / фото World Vision UCR

У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс опанувати одну з затребуваних спеціальностей — маляра, штукатура чи плиточника, а також отримувати стипендію близько 8000 грн щомісяця.

Детальніше про те, як долучитися до курсів — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатні курси за будівельними спеціальностями у Київській області

Нова навчальна програма за будівельними спеціальностями реалізується в Київській області за підтримки міжнародних організацій World Vision UCR та Aktion Deutschland Hilft (ADH). Вона створена для громадян і громадянок, які постраждали від війни та хочуть покращити свої шанси на працевлаштування.

Місцеві жителі та ВПО у Києві та області протягом трьох місяців зможуть опанувати спеціальності:

  • маляр;
  • штукатур;
  • лицювальник-плиточник.

Організатори навчальних курсів обіцяють щомісячну стипендію в розмірі 8 200 гривень для покриття витрат на проїзд, соціальну підтримку та набуття не лише теоретичних знань, а й практичних навичок.

Критерії відбору

Долучитися до курсів можуть громадяни і громадянки, які відповідають таким критеріям:

  • вік — від 18 до 60 років;
  • проживають у регіоні реалізації проєкту;
  • мають інтерес до будівельної справи та готові навчатися;
  • мають змогу відвідувати курси протягом трьох місяців.

Як долучитися

Записатися на курси можна двома способами.

Перший — запис безпосередньо в місцях реалізації проєкту:

  • Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний”, місто Київ, вулиця Старосільська, 2;
  • Київський професійний коледж будівництва та архітектури, місто Київ, вулиця Клавдіївська, 22;
  • Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу, місто Біла Церква, вулиця Волонтерська, 33/35.

Другий — заповнення спеціальних пре-реєстраційних форм за посиланням, які відповідають місцю проходження курсів:

  • Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти Київський професійний коледж “Лівобережний” — посилання;
  • Київський професійний коледж будівництва та архітектури — посилання;
  • Державний навчальний заклад Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу — посилання.

Форма буде відкрита до моменту набору необхідної кількості учасників, які відповідають умовам програми.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обвал на шахті “Алмазна” в Добропіллі: загинув гірничий

11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер. Про це повідомив […]

Стипендія 8000 грн та нова професія: на Київщині анонсували навчання на будівельників

У Київській області стартувала реєстрація на безплатні будівельні курси. Запрошують усіх охочих — як місцевих жителів, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Навчання дає шанс […]

16:20, 11.07.2025 Скопіч Дмитро

Росвоєнкорка пояснила, навіщо Бахмут завішували агітаційними плакатами до 9 травня

Російська воєнкорка ольга колесник, яка підтримує вторгнення росіян, опублікувала допис, де пояснила, навіщо зруйнований Бахмут завішували агітаційними плакатами до 9 травня. Більше читайте в матеріалі […]

Важливо

Конкуренція за майбутнє: чим бахмутські коледжі приваблюють вступників

Менше ніж за два місяці — старт нового навчального року. Вчорашні випускники та випускниці шкіл активно готують документи для вступу, а заклади фахової передвищої та […]

продуктові набори

У Дружківці видаватимуть гуманітарну допомогу людям з інвалідністю: графік видачі

У місті Дружківка видаватимуть гуманітарну допомогу. Вона буде доступна мешканцям громади, які мають статус особи з інвалідністю. Видача стартує 14 липня. Про це повідомляє Дружківська […]