Мешканці Часів Яру стали героями роспропаганди: що відомо

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:10, 8 Липня 2024
Жителі з репортажу / скриншот

Подружжя Галина та Станіслав, які за словами окупантів, все життя прожили в Часовому Ярі, нібито стверджують, що українські військові під час битви за місто “розграбували їхню квартиру та інші будинки. Вони також звинувачують військових у тому, що вони кинули гранату в підвал їхнього будинку”, де вони ховалися від обстрілів. Пропагандисти використовують жителів Часів Яру для дискредитації ЗСУ. Зазначимо, що саме російська армія цілеспрямовано вбиває цивільне населення та мародерить.

Часів Яр: кого “евакуювали” росіяни

Нещодавно, на одному з пропагандистських Telegram каналів було опубліковано відеорепортаж про “звільнення” мікрорайону в Часів Ярі. Головними персонажами цього пропагандистського ролика стало подружжя з міста.

Галина та Станіслав стверджують, що українські військові, які увійшли до Часів Яру після боїв, пограбували їхню квартиру та начебто “пограбували” інші будинки.

Пара розповіла, що вони ховалися в підвалі свого будинку, коли почули вибух гранати. На думку мешканців Часів Яру, гранату нібито кинули ЗСУ. Однак подружжя не пояснює, як саме вони зрозуміли, хто кинув гранату. Нагадаємо, що російська армія стерла мікрорайон “Канал” у Часів Ярі разом з цивільними будинками.

Відео супроводжується кадрами російських військових та кадрами зі зруйнованого Часів Яру.

Російський обстріл будинку / скриншот
Часів Яр / скриншот
Обстріл будинку росіянами / скриншот

Роспропаганда намагається всіма можливими способами дискредитувати ЗСУ, а мешканців, яких нібито “врятували” окупанти використовують виключно з ціллю демонізувати українських оборонців.

Додамо, що тривалий час в Часів Ярі тривала евакуація й мешканці мали змогу виїхати до безпечного регіону України, отримувати виплати, житло та медичну допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

З Покровська вивезли прах воїна УПА, дисидента Данила Шумука: де буде перепоховання

Валентина Твердохліб 17:40, 26 Грудня 2024
Поле почесних поховань на Личаківському цвинтарі / фото музей “Личаківський цвинтар”

У Львові перепоховають воїна УПА, дисидента, учасника руху опору Данила Шумука. Його прах перевезли з Покровська. Перепоховання Данила Шумука ініціювала його онука.

Про це повідомляє Львівська міськрада.

Перепоховання Данила Шумука

У Львові перепоховають воїна УПА, борця за незалежність Данила Шумука. Його прах перевезли до Львова з Покровська. Перепоховання Данила Шумука ініціювала його онука Ніна Калач.

Перевезення праху вдалося реалізувати завдяки військовослужбовцям 13-ї бригади НГУ “Хартія” та співробітникам СБУ.

Данила Шумука перепоховають на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря, поруч із його побратимами та посестрами з УПА і дисидентського руху.

Перепоховання відбудеться завтра, 27 грудня, за таким графіком:

  • 14:00 — чин похорону у Гарнізонному храмі святих Петра і Павла (вулиця Театральна, 11);
  • 15:00 — чин перепоховання на Личаківському цвинтарі;
  • 17:30 — лекція на тему: “Данило Шумук — в’язень трьох окупаційних режимів”. Лектори: сержанти 13-ї бригади НГУ “Хартія” Вахтанг Кіпіані та Володимир Бірчак (Львівська міська рада, площа Ринок, 1).

Хто такий Данило Шумук

Данило Шумук народився 28 грудня 1914 року на Волині. Відомий як громадський діяч, в’язень польських тюрем, нацистських і радянських таборів, дисидент, учасник руху опору, член Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.

Данило Шумук / фото Покровська МВА

У березні 1943 року — грудні 1944 року перебував в УПА, був політвиховником. У квітні 1945 року був засуджений до смертної кари за участь в УПА. Через півтора місяці вирок замінили на 20-річне ув’язнення.

Провів за ґратами понад 40 років життя.

З 2002 року Данило Шумук жив у своєї дочки Віри в місті Покровськ на Донеччині. Тут він і помер 21 травня 2004 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли розпочнуться зимові канікули у 2025 році: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:20, 26 Грудня 2024
Шкільне заняття / фото ілюстративне, iStock

Навчальний рік 2024-2025 в Україні продовжується. За плечима школярів один пройдений семестр та повноцінні зимові канікули. Утім, а коли саме вони розпочинаються у школах?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, коли саме починаються зимові канікули в школах 2024-2025 та скільки вони триватимуть. 

Зимові канікули у школах у 2025 році

З огляду на ризик блекаутів, заклади освіти отримали право самостійно регулювати навчальний процес та тривалість зимових канікул 2025. Це стосується встановлення канікул, часу початку та закінчення уроків.

Є певні рекомендації від Міністерства освіти та науки України (МОН). Згідно з рекомендацією, відпочинок для дітей розпочинатиметься 30 грудня 2024 року та триватимуть до 10 січня 2025 року включно. 

Відомо, що зимові канікули у Києві вже в розпалі. Вони розпочалися 23 грудня 2024 року та триватимуть до 11 січня 2025 року. Додаткові канікули надаватимуть учням перших класів із 17 до 22 лютого 2025 року.

Інша ситуація у більшості навчальних закладах Дніпропетровської області. Там відпочинок для дітей триватиме з 25 грудня 2024 року до 7 січня 2025 року.

Учні одеських шкіл підуть на зимові канікули з 30 грудня 2024 року по 10 січня 2025 року, як і було зазначено у рекомендаціях МОН.

Чи будуть додаткові канікули взимку

Навчання в Україні може відбуватися як в очній, так і в дистанційній формі. Утім, складна ситуація з енергопостачанням в зимовий період та невизначеність змусила деякі школи прийняти рішення щодо скасування осінні канікули, щоб, за необхідності, подовжити період зимового відпочинку для учнів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

упа

З Покровська вивезли прах воїна УПА, дисидента Данила Шумука: де буде перепоховання

У Львові перепоховають воїна УПА, дисидента, учасника руху опору Данила Шумука. Його прах перевезли з Покровська. Перепоховання Данила Шумука ініціювала його онука. Про це повідомляє […]

Коли розпочнуться зимові канікули у 2025 році: пояснення

Навчальний рік 2024-2025 в Україні продовжується. За плечима школярів один пройдений семестр та повноцінні зимові канікули. Утім, а коли саме вони розпочинаються у школах? Редакція […]

16:20, 26.12.2024 Скопіч Дмитро
Купе вагона

Укрзалізниця збільшила кількість квитків на поїзди: які напрямки

До новорічних свят Укрзалізниця додала вагони на найпопулярніші рейси. Завдяки цьому ще більше людей зможуть купити квитки на свята. Додаткові вагони зможуть перевезти близько 4 […]

Як повернутися із СЗЧ через “Армія+”: пояснення “Принципу”

В Україні запрацювала нова функція застосунку “Армія+”, яка дозволяє військовим, які здійснили СЗЧ, повернутися на службу. Про це повідомили представники громадської організації “Принцип” в Facebook. […]

годинник

Бахмутський годинник “до” та “після”: фотофакт

Росіяни показали, який вигляд має Палац культури в центрі Бахмута. На фото видно і головну башту будівлі, де був встановлений годинник, який сповіщав про час […]