Часів Яр, карта бойових дій / фото мапа Deep State
Російські війська продовжили штурми в Часів Ярі та навколо нього 7 листопада, але не має даних, що вони просунулися вперед. Водночас росджерела пишуть, що нібито мають просування на 1, 5 кілометра в парковій зоні на південний схід від Часів Яру.
Даних про просування росіян не наводить ні Інститут вивчення війни, ні аналітики ресурсу Deep State.
Часів Яр, карта бойових дій
Російські війська атакували в Часів Ярі, на південь від Часів Яру біля Ступочок і Білої Гори та на південний схід від Часів Яру біля Кліщіївки 6 і 7 листопада. Російський війсковий оглядач стверджував, що їх війська нібито просунулися на 1,5 кілометра в парковій зоні на південний схід від Часів Яру, але Інститут вивчення війни не бачив візуальних доказів, які б підтверджували цю заяву.
Український військовий спостерігач Костянтин Машовець зазначив, що від одного до двох батальйонів 102-го мотострілецького полку діють на Краматорському напрямку, поблизу Часів Яру.
Машовець заявив, що дивно, що підрозділи 102-ї мотострілецької бригади воюють на Краматорському напрямку, враховуючи, що цей самий полк воював на Курахівському напрямку. За даними оглядача на Краматорському напрямку сконцентровано приблизно від 47 до 48 тисяч російських військовослужбовців, 210-212 танків і 832-834 бронемашини.
Зазначимо, що у ранковому зведенні Генштабу, немає даних про відбиті атаки чи російські штурми на Часів Яр. Натомість відомо, що на Краматорському напрямку окупанти сім разів атакували в районах Ступочок та Білої Гори. А на Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив сім атак.
За даними ресурсу Deep State росіяни мають просування не біля Часів Яру, як вони стверджують, а у бік Покровського, тут ворог окупував село Новоолексіївка.
Паркова зона та будинки в довоєнному Бахмуті / фото Олександр Сотніков
У місті Дніпро відбудеться виставка спогадів “Bakhmut Before”, де організатори покажуть фотографії, присвячені довоєнному місту Бахмут
Про це повідомляють організатори заходу на офіційній сторінці в Instagram.
Виставка у Дніпрі, присвячена Бахмуту
Фотовиставка спогадів “Bakhmut Before” — це подія, під час якої буде представлено близько 100 світлин довоєнного Бахмута. Крім того, під час виставки будуть розповідати про життя та долі бахмутян. Ініціатором заходу є бахмутянин Олексій Халтурін, волонтер громадської організації “ОСА”.
Виставка пройде 12 та 13 квітня 2025 року з 12:00 до 19:00 у просторі Fabrica L за адресою: місто Дніпро, вул. Генерала Пушкіна, 1.
Вхід на подію Bakhmut Before — платний. Вартість квитка для однієї особи становить 200 гривень.
Зазначимо, що цього року виставка є частиною більшого заходу під назвою Dniprospective — благодійного попап-івенту, на якому відвідувачі зможуть познайомитися з українськими брендами та стати учасниками культурного життя міста.
Українська спільнота розробників ігор дедалі частіше виходить на міжнародний рівень, надаючи гравцям унікальні історії, атмосферні світи і якісний ігровий досвід. Ми презентуємо добірку з п’яти українських відеоігор, які варто спробувати любителям комп’ютерних розваг. Особливе місце в ній займають довгоочікувана S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl та загадкова The Sinking City із містичним сюжетом у стилі Лавкрафта. Від незалежних проєктів до релізів світового масштабу — все це сучасний світ українських ігор.
Детальніше про ігри від українських розробників, які варто спробувати — в матеріалі Бахмут IN.UA.
Ігри від українських розробників: добірка
У сучасному світі ігри важливі як спосіб втекти від повсякденного стресу — вони допомагають відволіктися від проблем, емоційно перезавантажитися та поринути в інші світи, де кожен може стати героєм, дослідником або творцем власної реальності. Допомогти у цьому можуть й ті проєкти, які були створені українцями.
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
Ігровий процес гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl / скриншот
Довгоочікуваний реліз від українців з GSC Game World, який повертає гравців у загадковий світ Чорнобильської зони.
В основі гри лежать фантастичні події, які відбуваються на території ЧАЕС, де через радіацію почали з’являтися різноманітні аномалії та цінні артефакти. Цей факт змусив багатьох авантюристів вирушити туди та знайти себе.
В грі можна знайти небезпечних мутантів, жадібних вояк, невидимі радіаційні пастки та навіть коштовні артефакти, за якими й прибуває головний герой на ім’я Скіф.
Для запуску гри S.T.A.L.K.E.R. 2: HEART of CHORNOBYL в мінімумі потрібен комп’ютер з наступними характеристиками:
процесор: AMD Ryzen 5 1600X або Intel Core i5-7600K;
Рекомендованими системними параметрами вважаються наступні характеристики:
процесор: AMD Ryzen 7 3700X або Intel Core i7-9700K;
оперативна пам’ять: 16 GB ОЗП;
відеокарта: AMD Radeon RX 5700 XT 8GB, або NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB або NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB;
місце на диску: 150 GB.
Купити її можна в декількох цифрових магазинах, серед яких Steam і Microsoft Store. Ціни в обох магазинах однакові:
Ціна стандартного — 1399 гривень;
Deluxe Edition — 1899 гривень;
Ultimate Edition — 2549 гривень.
Corepunk
Один з героїв гри Corepunk / фото Artificial Core
Незвичайна онлайн-гра Corepunk — це ще один проєкт, який створили українці. Це ізометрична онлайн-гра з відкритим світом, яка поєднує ігрові механіки та елементи різних жанрів.
В основі сюжету знаходиться незвичайний фентезі світ, в який запровадили передові світлові технології для захисту процвітаючого королівства від різних монстрів з Долини гріхів.
У грі Corepunk представлено безліч класів з глибокими деревами навичок, що дозволяє кожному гравцеві виділитися та створити власного неповторного героя. В ній також є боси, які здатні кинути виклик навіть найвибагливішим гравцям.
Corepunk розповсюджується поки що лише з сайту самої гри й планує дотримуватися моделі Buy-to-Play (Купи та грай), але у грі буде і магазин косметичних предметів. Базова версія Corepunk: Light Bless the King Standard коштує 1 515 гривень, максимальна версія Corepunk: Light Bless the King Ultimate Plus — 2 892 гривень.
Sand
Космічна пригода на металевому гіганті / фото Hologryph
SAND — це велика гра з відкритим світом від українських розробників зі Львова, у якому гравець чи група будуть досліджувати закинуту планету Софія. Робити це потрібно за допомогою величезних роботів, які працюють на брухті.
Сюжет гри має власний колорит, який базується на альтернативній історії України. В ньому Австро-Угорська Імперія відкрила міжпланетні подорожі напередодні Першої світової війни. Її представники активно розпочали колонізацію, але не витримали викликів інших світів.
Герої гри — це сміттярі, які розшукують цінні знахідки на поверхні однієї з колонізованих планет. На своєму шляху вони зустрічатимуться з не тільки небезпечними потворами Софії, але з іншими гравцями, які посягають на видобуток. Допомагати в боротьбі будуть траплери — пересувні механічні гіганти, які виконуватимуть функцію бази.
Наразі гра в активній розробці та вже скоро вийде на платформі Steam у ранній доступ. Вже заявлено, що мінімальні системні параметри будуть наступними:
процесор: Intel Core i7-9700 або AMD Ryzen 5 3600;
Timeloop: Sink Again Beach — нелінійний пригодницький екшен-квест від першої особи про піратів і подорожі в часі, від українських розробників FangsLab. Гравцю потрібно буде переміщуватися в часі, щоб дізнатися таємницю загадкового острова та знайти спосіб вибратися з нього.
Гра невелика та розрахована на швидке проходження. Хронологія усіх подій при цьому залежить лише від гравця.
Гру можна купити на платформу Steam за 265 гривень. Системні вимоги наступні:
Українська студія Frogwares, відома власними іграми про детектива Шерлока Холмса, випустили власний експеримент, який отримав назву The Sinking City.
Сюжет гри базується на романах і оповіданнях Лавкрафта. Гравець бере на себе детектива та ветерана Першої світової війни Чарльза В. Ріда. Чоловік страждає від дивних снів, в яких він бачить загадкових істот. Згодом він отримує запрошення розслідувати одну справу в Окмонті, прибувши куди зустрічається з невідомою надприродною силою.
Гру можна купити на платформі Steam за 899 гривень. Системні характеристики для запуску гри наступні:
процесор: Intel Core i3-4350 або AMD Phenom X6;
оперативна пам’ять: 6 GB ОЗП;
відеокарта: NVIDIA GeForce 760 GTX (2GB), ATI R9 380X (2GB);
У місті Дніпро відбудеться виставка спогадів “Bakhmut Before”, де організатори покажуть фотографії, присвячені довоєнному місту Бахмут Про це повідомляють організатори заходу на офіційній сторінці в […]
Українська спільнота розробників ігор дедалі частіше виходить на міжнародний рівень, надаючи гравцям унікальні історії, атмосферні світи і якісний ігровий досвід. Ми презентуємо добірку з п’яти […]
Благодійна організація “Право на захист” повідомила анонсувала початок реєстрації на грошову допомогу для переселенців у місті Кролевець, що знаходиться в Сумській області. Сума виплат становитиме […]
Все більше українців та українок змінюють мобільного оператора, особливо на lifecell, не втрачаючи власного номера. Така процедура стала можливою завдяки Mobile Number Portability (MNP) — […]
Анна Яхонтова — бахмутянка, яка у 2022 році евакуювалась на Закарпаття разом з мамою і маленькою донькою. Після переїзду Анна не лише інтегрувалась у нову […]