Часів Яр під загрозою? Армія рф заявляє про просування в парковій зоні

Семаковська Тетяна 09:34, 8 Листопада 2024
Часів Яр, карта бойових дій / фото мапа Deep State

Російські війська продовжили штурми в Часів Ярі та навколо нього 7 листопада, але не має даних, що вони просунулися вперед. Водночас росджерела пишуть, що нібито мають просування на 1, 5 кілометра в парковій зоні на південний схід від Часів Яру.

Даних про просування росіян не наводить ні Інститут вивчення війни, ні аналітики ресурсу Deep State.

Часів Яр, карта бойових дій

Російські війська атакували в Часів Ярі, на південь від Часів Яру біля Ступочок і Білої Гори та на південний схід від Часів Яру біля Кліщіївки 6 і 7 листопада. Російський війсковий оглядач стверджував, що їх війська нібито просунулися на 1,5 кілометра в парковій зоні на південний схід від Часів Яру, але Інститут вивчення війни не бачив візуальних доказів, які б підтверджували цю заяву.

Український військовий спостерігач Костянтин Машовець зазначив, що від одного до двох батальйонів 102-го мотострілецького полку діють на Краматорському напрямку, поблизу Часів Яру.

Машовець заявив, що дивно, що підрозділи 102-ї мотострілецької бригади воюють на Краматорському напрямку, враховуючи, що цей самий полк воював на Курахівському напрямку. За даними оглядача на Краматорському напрямку сконцентровано приблизно від 47 до 48 тисяч російських військовослужбовців, 210-212 танків і 832-834 бронемашини.

Зазначимо, що у ранковому зведенні Генштабу, немає даних про відбиті атаки чи російські штурми на Часів Яр. Натомість відомо, що на Краматорському напрямку окупанти сім разів атакували в районах Ступочок та Білої Гори. А на Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив сім атак.

За даними ресурсу Deep State росіяни мають просування не біля Часів Яру, як вони стверджують, а у бік Покровського, тут ворог окупував село Новоолексіївка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

Семаковська Тетяна 15:05, 8 Листопада 2024
Військовий ЗСУ
Шеврон ЗСУ / фото з відкритих джерел

Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Пільги для військових

Пільги охоплюють оплату послуг з управління багатоквартирними будинками, постачання газу, електрики, гарячої води та опалення, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення сміття, а також придбання твердого палива і скрапленого газу.

Зокрема, пільги можуть отримати:

  • учасники бойових дій — 75% знижки;
  • учасники війни — 50% знижки;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни — 100% знижки;
  • члени родин загиблих — 50% знижки.

Щоб оформити пільги, потрібно звернутися до Пенсійного фонду України або до виконавчих органів місцевих рад. Заявки приймають особисто, поштою або онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

У цьому році процедура спростилася, тепер для оформлення пільги необхідні паспорт, документ, що підтверджує право на пільгу, а також обліковий номер платника податків.

Подати заявку онлайн можливо таким чином:

  • через вебпортал електронних послуг ПФУ авторизуватися за електронним підписом, обрати розділ “Всі послуги” і знайти “Заява на житлову субсидію чи пільгу” та заповнити запропоновані форми;
  • через мобільний додаток Пенсійного фонду.

    Якщо військовослужбовець не може подати заяву особисто, близькі родичі можуть зробити це за нього, маючи при собі документ, що підтверджує родинний зв’язок. Пенсійний фонд розгляне заяву протягом 10 днів і повідомить про рішення протягом 3 днів.

    Пільги на оплату комунальних послуг надають у грошовій формі, що означає, що військові сплачують повну суму послуг, а Пенсійний фонд компенсує витрати через банківський рахунок або поштові відділення.

    Примітка. Матеріал підготувала практикантка Катерина Палій

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    У два села на Донеччині вдалося повернути газ

    Семаковська Тетяна 14:00, 8 Листопада 2024
    Газовики Донеччини повернули газ для двох сіл / фото Донецькоблгаз

    Села Нова Полтавка та Олександро-Калинове тепер мають газ, це близько 120 осель. У обох населених пунктах газу не було через російські атаки.

    Про це повідомляє Донецькоблгаз.

    Газ на Донеччині

    Газовикам Донеччини вдалося повернути газопостачання до понад 120 осель Іллінівської громади. Тепло повернули до села Нова Полтавка, яке росіяни залишили без газу у серпні 2024 року. Через російський удар понад 30 метрів газопроводу було деформовано.

    Село Олександро-Калинове майже місяць було без газу, тут окупанти пошкодили близько 100 метрів газопроводу.

    “Від цих сіл до лінії фронту — лічені кілометри. Попри небезпеку, там продовжують жити цивільні, які потребують тепла у вигляді блакитного палива. Доклавши максимальних зусиль, фахівцям Костянтинівського УГГ вдалося відновити газові мережі та повернути людям газ. Це без перебільшень героїчна робота!”, — повідомив Вадим Батій, голова правління АТ “Донецькоблгаз”.

    Нагадаємо, що через безпекову ситуацію в сімох населених пунктах Донеччини оголосили примусову евакуацію дітей.

    Загалом на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей з 17 населених пунктів. Наразі в них проживають 234 дитини, це 177 родин. Із них:

    • 76 дітей у Костянтинівській громаді;
    • 99 дітей у Покровській громаді;
    • 39 дітей у Великоновосілківській громаді;
    • 19 дітей в Іллінівській громаді;
    • 1 дитина у Лиманській громаді.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Військовий ЗСУ

    Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

    Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг. Про це повідомляє […]

    У два села на Донеччині вдалося повернути газ

    Села Нова Полтавка та Олександро-Калинове тепер мають газ, це близько 120 осель. У обох населених пунктах газу не було через російські атаки. Про це повідомляє […]

    Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак

    Морква — унікальний овоч, який регулярно використовують майже в кожній сім’ї. Утім, він настільки універсальний, що може стати гарною основою у багатьох рецептах. До того […]

    13:00, 08.11.2024 Скопіч Дмитро

    У Дніпрі відбудеться виставка “Bahmut Before”: дата

    У місті Дніпро відбудеться остання виставка спогадів “Bakhmut Before” цього року. На захід запрошують бахмутян та усіх охочих. Про це повідомляють організатори заходу. Виставка у […]

    “Вигляд засмучує”: росіяни поскаржились на “сумний” Бахмут

    Російські окупанти опублікували нове відео Бахмута, де у кадр потрапили кілька впізнаваних будівель, серед них два храми, зокрема це Свято-Іоанно-Предтеченська церква. Редакція публікує обрані кадри. […]