Ворог просунувся до Ломоносової вулиці: яка ситуація у Покровську

Семаковська Тетяна 09:40, 27 Серпня 2024
Покровськ, росіяни тиснуть на місто з окупованих сіл та міст / фото Deep State

Російські війська просунулися на південний схід від Покровська. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 серпня, вказують на те, що окупанти просунулися до вулиці Ломоносової. Російські воєнкори стверджують, що їх війська просунулися на північ до центральної частини Новогродівки.

Про це передає Інститут вивчення війни.

Покровськ на карті бойових дій на сьогодні: які є зміни

Окупанти стверджують, що вони нібито просунулися до вулиці Шевченка на сході Гродівки, що на схід від Покровська і на північний схід від Новогродівки, а також у полях на північний схід від Гродівки.

Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 26 серпня, показують, що російські війська також просунулися далі на південний схід від Покровська в районі шахти “Котляревська” на північ від Михайлівки і в дачному масиві на північ від Карлівки.

Примітка. Шахта Котляревська — шахта розташована у місті Новогродівка, Донецької області. Шахта з лютого 2009 року віднесена до надкатегорійних за метаном.

Кілька російських блогерів стверджували, що окупанти захопили Калинове, але наразі візуальних підтверджень присутності російських військ ні в самому Калиновому, ні поблизу нього, немає.

Вугледар під атакою росіян

Окупанти здійснили незначне просування на захід від Донецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 серпня, вказують на те, що ворог просунувся в полях на північ від Мар’їнки та продовжують зачистку приватного сектору північної Красногорівки.

Український Генеральний штаб повідомив про наземні атаки російських військ на захід від Донецька біля Красногорівки, Гострого та Георгіївки. За повідомленнями, 26 серпня російські війська просунулися у напрямку Вугледара.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати виплати ВПО від держави: роз’яснення для нових переселенців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:40, 31 Жовтня 2024
Грошова виплата для ВПО / фото ілюстративне, Depositphotos

Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як отримати довідку ВПО та почати отримувати регулярні виплати від держави.

Як оформити статус ВПО

Внутрішньо переміщена особа — це спеціальний статус громадянина України, іноземців або людей без громадянства, які законно перебувають на території країни та мають право на постійне проживання, але змушена були покинути домівку через тимчасову окупацію території або ведення там активних бойових дій.

Отримати довідку внутрішньо переміщеної особи та розраховувати на регулярні виплати від держави можуть громадяни, які проживали в областях, які внесені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих. Цей список постійно оновлюється.

Як оформити довідку ВПО

Оформити довідку внутрішньо переміщеної особи можна двома способами:

  • онлайн — за допомогою мобільного застосунку “Дія”;
  • офлайн — за допомогою особистого звернення до представників Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу), виконавчого органу місцевої ради або департаменту соцзахисту населення місцевої держадміністрації.

Як отримати довідку ВПО у “Дії”

Для того, щоб подати заяву на отримання довідки ВПО через застосунок “Дія” потрібно:

  • зайти у застосунок та оновити його до останньої версії;
  • обрати “Сервіс”, “Отримати статус ВПО”;
  • вказати дані про своє фактичне місце проживання та підтвердити геолокацію;
  • внести відомості про членів сім’ї;
  • обрати картку єПідтримка, щоб отримувати фінансову допомогу;
  • вказати, яка допомога ще необхідна. Наприклад, чи є потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарій допомозі.

Довідка ВПО з’явиться в мобільному застосунку “Дія” одразу після обробки заявки.

Як отримати статус переселенця офлайн

Оформлення довідки ВПО / фото ілюстративне, Unsplash

Довідку внутрішньо переміщених осіб також можна оформити офлайн. Для цього потрібно звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу), виконавчого органу місцевої ради або департаменту соціального захисту населення місцевої держадміністрації.

Вже на місці необхідно подати заявку про взяття на облік ВПО, до якої треба додати паспорт. Якщо прописка не вказана в паспорті, варто ще й підтверджувальний документ. Це може бути військовий квиток, трудова книжка та інші документи, які можуть підтвердити фактичне проживання громадянина на певній території.

Довідку переселенця з підписом і печаткою видають у день звернення.

Виплати ВПО: розмір

Для внутрішньо переміщених осіб в Україні діє програма регулярної грошової допомоги від держави. Розмір виплати наразі становить 2 000 гривень на одну особу та 3 000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей.

Виплати допомоги переселенцям здійснюються 15 та 28 числа кожного місяця.

Умови отримання виплат

Головна умова для отримання виплат — це матеріальна спроможність домогосподарств на життя. ля нарахування допомоги береться до уваги сукупний дохід родини, який у розрахунку на одного члена сім’ї має становити не більше 9 444 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Центри підтримки ВПО з Селидового: де працюють і яку допомогу надають

Валентина Твердохліб 17:01, 31 Жовтня 2024
селидового
Видача гуманітарної допомоги для переселенців з Селидового / фото центр підтримки “Селидове.UA”

В Україні працюють центри підтримки переселенців з Селидового. Їх розгорнули за ініціативи керівництва Селидівської громади. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги.

Редакція дізналася, як працюють осередки підтримки “Селидове.UA”.

Допомога для ВПО з Селидового

Для підтримки переселенців з Селидового в Україні працюють два центри — у місті Кам’янське Дніпропетровської області та селі Петропавлівська Борщагівка Київської області. З понеділка, 4 листопада, запрацює ще один центр — у місті Нововолинськ Волинської області.

Допомогу в центрах “Селидове.UA” можуть отримати не лише переселенці з Селидового. Сюди також можуть звертатися переселенці з Комарської та Вугледарської громад.

“Ми уклали меморандуми з двома громадами — Комарською і Вугледарською. Це дало нам можливість взяти під свій супровід переселенців із цих громад. Це і в частині видачі гуманітарної допомоги, і фінансової тощо. Все, що доступно ВПО з Селидового, є доступним і для ВПО з Комарської і Вугледарської громад”, — розповіла заступниця міського голови Селидового з інформаційної комунікаційної роботи та внутрішньої політики Тетяна Брянцева.

Центри “Селидове.UA” працюють недовго — з серпня цього року. За цей час до них за допомогою звернулися близько 600 людей.

Консультація переселенців / фото центр підтримки “Селидове.UA”

Центри “Селидове.UA”: яку допомогу надають

За два місяці роботи в центрах вже напрацьована база людей. Якщо в осередках допомоги планується видача допомоги, то людей або інформують особисто телефоном, або запрошують через офіційні канали в соцмережах.

“Центри мають напрацьовану базу людей, які звертаються до нас. Ми вносимо їх контактні дані в базу і потім, коли в нас є якась допомога, то ми з ними контактуємо. Також ми публікуємо анонси про надання допомоги на офіційних сторінках військової адміністрації та цих центрів у Instagram та Telegram. Таким чином ми тримаємо зв’язок з мешканцями, які оселилися в Дніпропетровській і Київській областях”, — каже Тетяна Брянцева.

Основний вид допомоги переселенцям з Селидового — гуманітарний. Людям видають продуктові і гігієнічні набори та побутові речі.

“Звичайно, найбільша кількість — це продуктові набори. Також видавали засоби гігієни, постільну білизну, матраци, ковдри, подушки, посуд. Декому ще й розкладачки видавали, які залишилися з нашого резерву. Також у наших центрах проходила реєстрація на грошову допомогу. До нас приїжджали благодійники з “Право на захист” і “Карітас”, вони реєстрували людей на отримання фінансової допомоги”, — розповіла Тетяна Брянцева.

Переселенці з гуманітарною допомогою / фото центр підтримки “Селидове.UA”

У центрах “Селидове.UA” також проводять різноманітні заходи: тренінги, культурно-розважальні події. Є багато занять і для дітей.

“У Кам’янському працює спортивна секція і тренажерний зал, де з дітками безоплатно займається тренер. Також у цьому центрі надаються освітні послуги. Вчителі наших освітніх закладів, які переїхали до Кам’янського, проводять безоплатні заняття для школярів з різних предметів: математики, української, англійської мов”, — розповіла заступниця міського голови Селидового з інформаційної комунікаційної роботи та внутрішньої політики Тетяна Брянцева.

Заняття для дітей / фото центр підтримки “Селидове.UA”

“Селидове.UA”: як звернутися за допомогою

Для конультації з отримання допомоги в центрах “Селидове.UA” звертайтеся за міським контакт-центром Селидового: 0800 336 454. Дзвінки приймають з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00.

Анонси заходів і видачі гуманітарної допомоги можна знайти в Telegram-каналі центру “Селидове.UA”.

Також переселенці можуть особисто прийти в центри підтримки за адресами:

  • село Петропавлівська Борщагівка, вул. Волинська, 1. Графік роботи: з 09:00 до 17:15.
  • м. Камʼянське, вул. Василя Стуса, 15 б. Графік роботи: з 08:00 до 17:00 (обідня перерва з 12:00 до 13:00).

Новий центр “Селидове.UA” в Нововолинську працюватиме за графіком центру Петропавлівської Борщагівки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати виплати ВПО від держави: роз’яснення для нових переселенців

Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку. Редакція Бахмут […]

17:40, 31.10.2024 Скопіч Дмитро
селидового

Центри підтримки ВПО з Селидового: де працюють і яку допомогу надають

В Україні працюють центри підтримки переселенців з Селидового. Їх розгорнули за ініціативи керівництва Селидівської громади. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги. Редакція […]

Страшно захопливі: сім фільмів та мультфільмів для сімейного перегляду на Хелловін

Хелловін — це не тільки свято жахів, але й гарна можливість провести час із власною сім’єю. А що може бути краще за сімейний перегляд фільмів […]

16:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Підвищена стипендія 2024: що це та як отримати

Деякі категорії студентів, які навчаються коштом державного бюджету, мають право на отримання підвищених стипендій. Це стосується і майбутніх  бакалаврів, і майбутніх магістрів, і навіть тих, […]

15:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Як ВПО отримати 14 300 за місяць: умови програми для переселенців

У Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Одеській та Дніпропетровській областях стартував новий проєкт від “Карітас”, який отримав назву REMARKET “Відновлення та розширення можливостей через доступ до ринку […]

14:10, 31.10.2024 Скопіч Дмитро