Прогнози на місцеві бюджети будуть планувати на 3 роки: ВР підтримала перше читання

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:00, 18 Липня 2024
ВРУ
Засідання Парламенту України / фото сайт ВРУ

Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про відновлення середньострокового бюджетного планування для місцевих громад. Це дозволить прогнозувати бюджети на 3 роки вперед та розширить можливості фінансування.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Деталі законопроєкту

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №11131 про відновлення середньострокового бюджетного планування для місцевих громад. За основу проголосували 257 народних депутатів.

Законопроєкт передбачає ряд важливих змін у бюджетному плануванні на місцевому рівні. Зокрема, відновлюється практика складання прогнозів місцевих бюджетів на трирічний період. 

Також розширюються можливості використання залишків коштів місцевих бюджетів. Місцеві ради отримають право надавати гарантії на кредити-рефінансування, що може полегшити залучення додаткових коштів. 

Важливо зазначити, що законопроєкт враховує особливості постраждалих територій, передбачаючи винятки для тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. 

Для остаточного ухвалення законопроєкт має пройти друге читання та бути підписаним президентом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога для дітей до Дня Святого Миколая у Вінниці: деталі нової ініціативи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 25 Листопада 2024
Грошова допомога дітям / фото ілюстративне, pexels

Департамент соціальної політики міста Вінниця розпочав прийом заявок та документів на видачу грошової допомоги до Дня Святого Миколая. Отримати кошти можуть діти полеглих чи зниклих безвісти військовослужбовців.

Про це йдеться на офіційному сайті Вінницької міської ради.

Грошова допомога для дітей військовослужбовців

Нова грошова допомога, яку надаватиме Вінницька міська рада, становить 3 000 гривень на кожну дитину до 18 років. Отримати таку виплату можуть діти, які є членами сім’ї загиблих чи зниклих безвісти військовослужбовців. 

Зазначається, що діти та їх сім’ї, які отримуватимуть допомогу, мають бути членами Вінницької громади або ВПО, зареєстрованими у Вінниці. Вони також повинні перебувати в Єдиному муніципальному реєстрі.

Як отримати грошову допомогу 

Для того, щоб отримати грошову допомогу для дітей у місті Вінниця, матір/батько/інший уповноважений представник дитини повинні звернутися до одного з двох наступних Управлінь соціального захисту населення:

  • Управління соціального захисту населення (Лівобережне): м. Вінниця, вулиця Замостянська, 7. Телефон: +380 (68) 983 8340, 380 (93) 190 8393, (0432) 50 8670, (0432) 50 8677;
  • Управління соціального захисту населення (Правобережне): м. Вінниця, проспект, Космонавтів, 30. Телефон: +380 (97) 101 5840, +380 (63) 856 6272, (0432) 50 8388, (0432) 50 9133.

При зверненні потрібно надати наступні документи:

  • паспорт або ID картка та довідка про реєстрацію місяця проживання;
  • довідка про присвоєння РНОКПП;
  • свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • довідка про місце реєстрації дитини (дітей);
  • довідка про взяття на облік ВПО (у разі необхідності);
  • рішення про встановлення опіки чи піклування (у разі необхідності);
  • посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби (або посвідчення дитини військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби), з пред’явленням оригіналу, а для дітей віком до 7 років — відповідної довідки;
  • документ ВЛК із зазначеною причиною смерті загиблої особи, з пред’явленням оригіналу;
  • витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
  • або сповіщення, видане військовою частиною;
  • довідка про відкриття особового банківського рахунку заявника;
  • інформація щодо перебування дитини (дітей) на обліку в Реєстрі пільговиків.

Подати заявку на грошову допомогу можна до 10 грудня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“До Покровська залишається близько 5,5 кілометрів”: яка ситуація на фронті

Валентина Твердохліб 09:54, 25 Листопада 2024
Покровськ на мапі DeepState / скриншот

Росіяни продовжують наступ на Донеччині. Найгарячіша ситуація наразі на Покровському і Курахівському напрямках. Тут сконцентровано найбільше сил окупантів.

Яка ситуація на Покровському і Курахівському напрямках станом на 25 листопада, розповідає “Бахмут IN.UA”.

Покровський напрямок: де просунулися росіяни

За минулу добу, 24 листопада, на Покровському напрямку окупанти просунулися біля села Жовте, що на на південь від Покровська, а також окупували село Юр’ївка.

За інформацією військового “Айдару” Станіслава Бунятова, росіяни проводять штурми на південь і на південний захід від Покровська. До міста їм залишається близько 5,5 кілометрів.

“На Покровському напрямку ворог поступово просувається, тримається здебільшого залізної дороги, орієнтуючись на захоплення оточуючих її населених пунктів. Але штурмові дії не припиняються в напрямку майже всіх населених пунктів, як на півдні від Покровська так і на південному заході. До міста залишається приблизно 5,5 кілометрів”, — пише Станіслав Бунятов.

Як повідомляє Генштаб, на Покровському напрямку від початку цієї доби росіяни провели 46 атак у районах Миролюбівки, Променя, Лисівки, Григорівки, Даченського, Пустинки та Чумацького.

Курахове, поточна ситуація

За минулу добу окупанти значно просунулися в місті Курахове. Вони контролюють східну частину міста і просуваються в напрямку центра.

Курахове на мапі DeepState / скриншот

Також, за даними аналітиків DeepState, ворог має успіхи й поблизу Курахового. Зокрема, росіяни окупували Катеринівку та просунулися біля Зорі, Новодмитрівки, Вознесенки та Іллінки.

Складна ситуація і в “кишені”, що утворилася на півдні від Курахового. Наразі там тривають бої за Романівку, окупанти не послаблюють тиск.

“Кишеня”, що утворилася на південь від Курахового / скриншот

“В “Курахівському мішку” йдуть бої за Романівку. Вчора п*д*ри задіювати 7 одиниць техніки з піхотою. Планування було гарне, тому техніку не втратили, а от піхоту наші в повному складі обнулили. Кількість піхоти, яку висипають по різним точкам, велика, взаємодія у них між собою погана, тим не менш їх командування на це не зважає, головне результат. Катеринівку п*д*ри окупували, Єлизаветівка під нашим контролем”,пише військовий Станіслав Бунятов.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога для дітей до Дня Святого Миколая у Вінниці: деталі нової ініціативи

Департамент соціальної політики міста Вінниця розпочав прийом заявок та документів на видачу грошової допомоги до Дня Святого Миколая. Отримати кошти можуть діти полеглих чи зниклих […]

10:25, 25.11.2024 Скопіч Дмитро
покровська

“До Покровська залишається близько 5,5 кілометрів”: яка ситуація на фронті

Росіяни продовжують наступ на Донеччині. Найгарячіша ситуація наразі на Покровському і Курахівському напрямках. Тут сконцентровано найбільше сил окупантів. Яка ситуація на Покровському і Курахівському напрямках […]

“Укрзалізниця” запускає новий щоденний рейс із Києва в Європу: куди саме

“Укрзалізниця” запускає новий потяг №9/10, який курсуватиме щодня з Києва до Будапешта. Він стане 20 міжнародним потягом “Укрзалізниця”. Про це повідомили представники компанії “Укрзалізниця” в […]

13:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро

Зимова горотерапія для військових: як долучитися до безплатного відпочинку

Громадська організація Metta, NGO відкрила реєстрацію для демобілізованих військових, які бажають безплатно відпочити в горах взимку. Його планують провести у спеціальному таборі з 5 по […]

12:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро

У Києві з’явиться безплатна ковзанка для дітей з безлімітним катанням: дата відкриття

Вже у наступну суботу, 30 листопада, в Києві запустять відкриту ковзанку Ice & Lights. Вона буде безплатною для дітей до трьох років. Про це повідомили […]

11:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро