Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про відновлення середньострокового бюджетного планування для місцевих громад. Це дозволить прогнозувати бюджети на 3 роки вперед та розширить можливості фінансування.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Деталі законопроєкту
Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №11131 про відновлення середньострокового бюджетного планування для місцевих громад. За основу проголосували 257 народних депутатів.
Законопроєкт передбачає ряд важливих змін у бюджетному плануванні на місцевому рівні. Зокрема, відновлюється практика складання прогнозів місцевих бюджетів на трирічний період.
Також розширюються можливості використання залишків коштів місцевих бюджетів. Місцеві ради отримають право надавати гарантії на кредити-рефінансування, що може полегшити залучення додаткових коштів.
Важливо зазначити, що законопроєкт враховує особливості постраждалих територій, передбачаючи винятки для тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій.
Для остаточного ухвалення законопроєкт має пройти друге читання та бути підписаним президентом.
Читайте також:
Як бахмутянам отримати допомогу від Соцзахисту: контакти
Бахмутський соцзахист виділив понад 700 тисяч для 140 бахмутян:хто отримав
Родини переселенців, які мешкають у Київській області, можуть отримати безоплатні матеріали для ремонту житла. Участь у програмі підтримки можуть взяти ВПО, які мешкають в орендованому житлі, або в придбаному.
ВПО, які проживають у Київській області, можуть отримати безоплатні будівельні матеріали для ремонту житла. Підтримку можуть отримати родини переселенців, чиє житло було пошкоджено внаслідок війни.
Допомогу надають людям, які проживають виключно в будинках. Це можуть бути оселі різної форми власності. А саме:
самостійно придбаний будинок;
будинок, отриманий у спадщину;
орендований будинок;
будинок, наданий громадою в безоплатне користування.
Подати заявку на отримання допомоги можна, заповнивши форму за посиланням.
Олена Шуляк на конференції “(Де) окуповані та прифронтові громади на шляху до відновлення: інституційні рішення” / фото Facebook-сторінка Олени Шуляк
У грудні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161. Цей закон передбачає право на компенсацію для переселенців і переселенок, які мають зруйноване житло на окупованих територіях. Однак до сьогодні закон так і не запрацював. Для набуття чинності необхідний підпис Президента України.
Про можливість ухвалення закону №11161 та виклики в реалізації механізму виплат за житло на ТОТ у коментарі редакції Бахмут IN.UA розповіла народна депутатка, очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк.
Чому не працює закон №11161 про компенсацію за житло на ТОТ
19 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161. Наразі цей законопроєкт є єдиним механізмом компенсацій житла для людей, чиє майно залишилось в окупації. Однак він так і не запрацював. Після ухвалення Верховною Радою документ передали на підпис до Президента України, та очільник держави так його і не підписав.
Очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк вважає, що головним викликом для реалізації закону є відсутність фінансування. Для його роботи потрібні трильйони гривень, яких у держави немає. Наразі коштів не вистачає навіть на ті заяви, які вже подані, не кажучи про можливі в майбутньому заяви за житло на ТОТ. Тому людям, чиє майно лишилось в окупації, не хочуть давати порожніх обіцянок.
“Є статистика: програма “єВідновлення” працює вже третій рік і за цей час ми витратили 25 мільярдів гривень. У нас зараз є допомога наших міжнародних партнерів: Світового банку, Банку розвитку Ради Європи. В цьому році Світовий банк підписав новий контракт з Урядом на 84 мільйони доларів і Банк розвитку Ради Європи — на 100 мільйонів євро. Але цих грошей все одно недостатньо для того, щоб вирішити навіть питання тих заяв, які сьогодні подані на компенсації. Якщо ми говоримо про 11161, а він стосується не тільки зруйнованого, а й пошкодженого житла і всього житла, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях, то в мене питання — чи знаємо ми, з яких джерел можна буде отримати трильйони гривень для таких компенсацій. Мені здається дуже страшно давати людям надію, а потім не виконувати взяті на себе зобов’язання”, — зауважила Олена Шуляк.
Олена Шуляк на конференції “(Де) окуповані та прифронтові громади на шляху до відновлення: інституційні рішення” / фото Facebook-сторінка Олени Шуляк
Вирішення цієї проблеми народна депутатка бачить у передачі Україні заморожених російських активів. Ці кошти можна було б направити на відшкодування за втрачене житло.
“Ми коли розпочинали “єВідновлення” перші гроші, які надходили в Фонд ліквідації наслідків збройної агресії, це були гроші російського “сбербанку”, який працював в Україні. Звідти ми забрали перші 17 мільярдів гривень і ці гроші пішли якраз на компенсації. Було би дуже справедливо, якби заморожені російські активи і доходи з цих активів були чітко перенаправлені на вирішення цього житлового питання. Якби ми чітко розуміли, що ми забезпечені грошима для того, щоб зробити такі компенсації, ми б з вами говорили в більш позитивному руслі. Загалом закон 11161 хороший, але він, на жаль, дуже популістський. Принаймні до того часу, поки не будуть знайдені кошти, щоб виплачувати такі компенсації”, — зазначила Олена Шуляк.
Нагадаємо, що у травні редакція Бахмут IN.UA проводила прямий ефір з ініціатором законопроєкту №11161 Аркадієм Петросяном. Щоб буде далі із законом і чи є важелі впливу для його підписання, читайте в нашому матеріалі.
Родини переселенців, які мешкають у Київській області, можуть отримати безоплатні матеріали для ремонту житла. Участь у програмі підтримки можуть взяти ВПО, які мешкають в орендованому […]
У грудні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11161. Цей закон передбачає право на компенсацію для переселенців і переселенок, які мають зруйноване житло на окупованих […]
Російські окупанти обстрілюють Покровську громаду. Під ударом рф міста Покровськ і Родинське. Внаслідок обстрілів минулої доби, 22 травня, загинули двоє людей. Також ударом авіабомби зруйнована […]
Російські війська за минулу добу просунулися на Донеччині, рух фіксували біля села Яблунівка та Надіївки. По всій лінії фронту тривають атаки. Про актуальну ситуацію на […]
Слов’янський міськрайонний суд Донецької області заочно визнав винним колишнього міського голову Святогірська у державній зраді та колабораційній діяльності. Вироком суду йому призначено 15 років позбавлення […]