Під Бахмутом ЗСУ дронами знищили російський артдивізіон: що відомо

Микола Ситник 10:40, 8 Лютого 2024
Дрони ЗСУ
Оператор БПЛА / фото Генштаб

На лінії бойового зіткнення спостерігається застосування великої кількості дронів. За місяць на північному фланзі Бахмута Сили оборони знищили за допомогою БПЛА цілий артилерійський дивізіон армії рф. Водночас на фронті посилюється “снарядний голод”.

Про це начальник штабу артилерії 4-ої бригади оперативного призначення НГУ “Рубіж”, майор Денис Нагорний розповів у коментарі телеканалу Еспресо.

Артилерія та дрони на фронті

Майор НГУ зауважив, що дрони дають певні результати, однак основним засобом підтримки піхоти залишається артилерія.

Є певні результати у цьому напрямку. На північному фланзі Бахмута за місяць дронники Сил оборони знищили цілий артилерійський дивізіон росії. Успіхи є, але від артилерії відмовлятися не можна. Це основний засіб підтримки піхоти,

підкреслив // Денис Нагорний

“Снарядний голод” на фронті

За словами офіцера, “снарядний голод” на фронті зростає в геометричній прогресії. Навіть ВПК рф не здатний сьогодні випускати ту кількість снарядів, як раніше.

Військовий пояснив, що росіяни концентрують дуже велику кількість сил та вогневих засобів, артилерію, авіацію, дрони, міномети на певних відрізках. Завдяки цьому іноді окупантам вдається вибивати ЗСУ з позицій, які потім важко повернути.

“Для оборонних дій снарядів вистачає: вони компенсуються спільними діями з ротами ударних безпілотних комплексів. Але для тактичних дій, наступу чи відбиття певних позицій, наприклад для батальйону, цього замало. Основний сенс у тому, щоб знищити піхоту противника до того, як вона наблизиться до переднього краю. 

Війна перейшла у стадію, коли з кожним днем кількість артилерійських пострілів з обох сторін зменшується. Минулого року було близько 30 тисяч пострілів зі сторони рф. Сьогодні виконується приблизно 3-4 тисячі пострілів з нашого боку та до 10 тисяч пострілів із боку росіян“, — резюмував Денис Нагорний.

Раніше ми писали, що ЗСУ контратакують біля Кліщіївки та мають успіхи на південь від Бахмута.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]

часів ярі

Рф активізувала штурми в Часів Ярі: проводять до 7-9 атак щодня

У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]