Переселенці евакуююься у нові громади / фото Міністерство національної єдності України
Президент України Володимир Зеленський підписав закон №7283. Він офіційно прирівнює переселенців до мешканців громад, до яких вони переїхали.
Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.
Переселенців прирівняли до місцевих мешканців
Володимир Зеленський підписав Закон України №7283 “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та інших законодавчих актів щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування”. Він передбачає офіційне визнання переселенців мешканцями громад, у яких вони наразі проживають.
Отримавши статус жителів громад, переселенці безперешкодно зможуть:
брати участь у загальних зборах громади;
просити розглянути місцевою радою ініціативу для громади;
брати участь у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету.
Ухвалення цього закону — це крок до адаптації та інтеграції переселенців у нові громади. Завдяки цьому ВПО стануть повноправними мешканцями, які зможуть брати участь у житті свого міста чи села.
Що задекларовано у декларації Олександра Марченка, заступника голови Бахмутської міської військової адміністрації. Дізнавайтесь у матеріалі редакції Бахмут IN.UA.
Олександр Марченко: декларація
У виправленій декларації, яка була опублікована 30 березня 2025 року, Олександр Марченко вказує автівку VOLKSWAGEN PASSAT 2002 року випуску, заробітну плату за місцем роботи у Бахмутській міськраді, банківські рахунки та орендоване житло у Київській області.
Згідно з декларацією, заробітна плата Олександра Марченка за 2024 рік склала один мільйон сто дев’ятнадцять тисяч двісті шістдесят одну гривню, що на місяць у середньому 99,6 тисячі гривень. Заробітна плата дружини у декларації не вказана.
Доходи Олександра Марченка / скриншот декларації
Місце фактичного проживання заступник голови вказав місто Бровари, Київської області, де дружина посадовця орендує квартиру площею 70 квадратних метрів. Також у декларації є дві квартири, гараж та дві земельні ділянки у тимчасово-окупованому Бахмуті.
В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати ваучери на навчання за різними професіями. Вона спрямована на те, щоб надати переселенцям можливість здобути знання в нових сферах діяльності для подальшого працевлаштування.
Детальніше про те, як працює програма у 2025 році та як ВПО отримати ваучери на навчання — в матеріалі Бахмут IN.UA.
Ваучери на навчання для ВПО
Програму надання ваучерів на навчання реалізують установи Державної служби зайнятості. Вони дозволяють вразливим категоріям населення здобути професійні навички та розпочати кар’єру в новій сфері.
Вартість ваучера не може перевищувати 30 280 гривень. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.
Хто може отримати ваучер на навчання
Участь у програмі безплатного навчання можуть взяти особи, які вже мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту та не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Зокрема, це стосується ВПО та таких категорій населення:
громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення пенсійного віку;
звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужбі спецзв’язку та захисту інформації, органах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки або Державній кримінально-виконавчій службі у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я — за наявності вислуги не менше 10 років;
особи, які були позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та звільнені з полону;
особи з інвалідністю;
особи, які у період воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій, — за наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.
Як подати заявку
Подати заявку на отримання ваучера на навчання можна за посиланням. При цьому фізичній особі потрібно буде вказати:
прізвище, ім’я, по батькові (ПІБ);
номер телефону та електронну адресу;
вид освіти;
категорію, яка дозволяє брати участь у програмі;
бажаний регіон навчання;
центр зайнятості, де планується отримання ваучера (потрібно вказати область і філію).
Заявку опрацьовуватимуть протягом трьох робочих днів.
Читайте також:
Компенсація за оренду житла військовим у 2025 році: розмір і умови
Що задекларовано у декларації Олександра Марченка, заступника голови Бахмутської міської військової адміністрації. Дізнавайтесь у матеріалі редакції Бахмут IN.UA. Олександр Марченко: декларація У виправленій декларації, яка […]
В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати ваучери на навчання за різними професіями. Вона спрямована на те, щоб надати […]
Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії — це важливий документ для соціально вразливих категорій населення, які отримують державну підтримку. Така довідка може знадобитися […]
У Запоріжжі працює волонтерський центр Запорізького національного університету (ЗНУ). Він надає допомогу ВПО та місцевим жителям, які постраждали внаслідок війни. Яку допомогу надають ВПО та […]
У Дніпропетровській області стартував творчий проєкт “Створюй відчуття” для підтримки молоді з Сіверської громади Донеччини. Для учасників проводять різні майстер-класи, наприклад пірографія чи розпис екосумок, […]