Переселенці з Донеччини можуть безоплатно евакуювати своє майно: редакція дізналась деталі

Валентина Твердохліб 12:30, 12 Грудня 2024
Зібране майно для переїзду / ілюстративне фото Unsplash

На Донеччині розпочався новий проєкт підтримки переселенців. Люди, які не можуть самостійно вивезти своє майно, можуть звернутися до благодійників. Проєкт реалізується за підтримки чеського народу, для самих ВПО послуга з вивозу майна безоплатна.

На який час розрахований проєкт і як звернутися за допомогою, редакції “Бахмут IN.UA” розповіли у благодійному фонді BEON.

Як безоплатно вивезти майно з Донеччини: умови

На Донеччині стартував проєкт евакуації майна для переселенців. Це ініціатива благодійників. Проєкт реалізує благодійний фонд BEON спільно з організацією “Людина в біді” та за підтримки чеського народу.

Проєкт націлений на евакуацію майна переселенців — меблів, побутової техніки, речей тощо. Допомогу надаватимуть людям із вразливих категорій населення, які не можуть самостійно вивезти свої речі.

“Проєкт спрямований на домогосподарства, які мають труднощі з вивозом майна. Це може бути малозабезпечена сім’я, родина з двома чи трьома дітьми, яких виховує одинока мама або тато. Також це може бути родина, де є лежачий хворий і всі кошти йдуть на його лікування. Тобто, допомогу надаємо всім тим, у кого немає можливості самостійно забрати з собою все, що наживали довгими роками”, — розповідає представниця благодійного фонду BEON.

За сприяння благодійників вже вивезли майно трьох людей.

“Проєкт покриває територію Донецької області. Звісно, нам складно працювати, наприклад у Костянтинівці, Дружківці. Можна, але складно, є свої нюанси. На сьогодні ми вже вивезли майно двох людей з Костянтинівки і однієї жінки з Покровського району”, — розповідають у благодійному фонді.

Проєкт із вивозу майна: як звернутися за допомогою

Участь у проєкті можуть взяти родини, де:

  • є важкохворі маломобільні люди;
  • дохід не дозволяє евакуювати майно самостійно;
  • є одинока мати/батько з двома або більше дітьми.

При цьому родини повинні мати місце для проживання в Полтавській чи Дніпропетровській області.

Проєкт обмежений у часі. Він триватиме пів року. Також є обмеження в кількісних показниках. Всього допомогу можуть надати 30 родинам.

Допомога надаватиметься виключно тим, хто має категорію вразливості. Тому погоджують не всі заявки про допомогу.

“Люди звертаються до нас на гарячу лінію і першочергово ми розмовляємо з ними, проводимо опитування. Це необхідно, щоб дізнатися, чи справді ця людина потребує допомоги. Потім збираємо паспортні дані людей і складаємо договір, розроблений нашими юристами. Цей документ регулює відносини між родинами і нами: у ньому фіксуються всі особисті дані, відповідальність і обов’язки сторін. Після підписання договору ми вирішуємо як проходитиме евакуація, погоджуємо дати, час та інші нюанси”, — розповідають у благодійному фонді BEON.

Звернутися за допомогою у вивезенні майна можна, зателефонувавши за телефоном: +380 (66) 272 3035. Дзвінки приймають з понеділка по п’ятницю о 10:00-18:00. Зверніть увагу, що лінія буває перевантажена, тому телефонуйте кілька разів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дітей у Львові запрошують долучитися до різдвяних воркшопів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 12 Грудня 2024
Воркшопи для дітей у Львові / фото ілюстративне, Jam Factory Art Center

Представники Jam Factory Art Center, що у Львові, запрошують дітей взяти участь в святкових воркшопах, де вони зможуть навчитися створювати різдвяні прикраси. Для дітей з сімей ВПО участь є безплатною.

Про це повідомили представники Jam Factory Art Center.

Різдвяні воркшопи для дітей ВПО у Львові

Різдвяні воркшопи для дітей відбудуться 26–27 грудня на базі Jam Factory Art Center. Досвідчені художники та художниці навчать дітей створювати різдвяні прикраси, зокрема, зірки з паперу чи святкові фігурки з фольги.

Загалом же працюватимуть 4 групи, до 12 людей кожна. Вік учасників та учасниць — від 10 до 14 років.

Різдвяні воркшопи: як долучитися

Для того, щоб стати дитині стати учасником святкового воркшопу, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням та зробити благодійний внесок у розмірі 100 гривень. Для сиріт та дітей із сімей ВПО, військових, ветеранів участь безплатна.

Воркшопи відбудуться 26 та 27 грудня. Групи працюватимуть по дві на день: перша з 14:00 та по 15:20, а друга з 15:30 по 16:40. Все відбуватиметься у Jam Factory Art Center, що знаходиться за адресою місто Львів, вулиця Богдана Хмельницького, 124 (простір AIR Space).

Як отримати допомогу дітям, які постраждали від війни

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі діти можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 11 тисяч гривень, а також ряд інших послуг. Допомогу надає СОС Дитячі містечка.

Подати заяву на отримання допомоги можуть мешканці всієї України. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням. Заповнювати форму можуть для дітей, які проживають на території України та для дітей, які отримали поранення, але наразі перебувають поза межами країни.

Зверніть увагу, що вам потрібно буде надати підтверджуючі документи про поранення дитини:

  • паспорт законного представника дитини;
  • ідентифікаційний код законного представника дитини;
  • свідоцтво про народження/або паспорт дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • ідентифікаційний код дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну (за наявністю);
  • реквізити картки заявника (номер IBAN);
  • медична виписка дитини, яка отримала пораненням внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • довідка від Національної поліції або витяг про внесення випадку до Єдиного реєстру досудових розслідувань (за наявністю).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ректорку захопленого ДонНУ звинувачують у колабораціонізмі: жінка в розшуку

Валентина Твердохліб 13:30, 12 Грудня 2024
“Ректорка” захопленого ДонНУ Світлана Беспалова / фото росджерела

Донецька обласна прокуратура оголосила підозру в колабораціонізмі так званій “ректорці” захопленого Донецького національного університету. Жінку звинувачують у тому, що вона проводить інформаційну роботу на підтримку окупантів у стінах закладу.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Ректорка ДонНУ в Донецьку, підозра

Після захоплення Донецька у 2014 році окупанти вирішили відновити роботу захопленого Донецького національного університету. Очолити освітній заклад запропонували Світлані Беспаловій, яка на той момент очолювала кафедру биофізики і була першою проректоркою університету. Жінка погодилася на пропозицію окупантів.

Отримавши посаду ректорки, Світлана Беспалова зосередила зусилля на впровадженні ідеології кремля. Зокрема, у 2023 році вона виступала з пропагандистськими промовами. В якості кандидатки в депутати від партії “единая россия” вона озвучувала гасла щодо розгортання виховного, кадрового та інформаційного “фронтів” на підтримку окупантів.

На сайті університету ректорка висвітлює теми підготовки “медійників днр” до роботи в умовах “сво”. Також вона зазначає на важливості “возз’єднання днр з рф” і закликає до подальшої “боротьби”.

Донецька обласна прокуратура заочно повідомила Світлані Беспаловій підозру в колабораційній діяльності. Жінку оголосили в розшук.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дітей у Львові запрошують долучитися до різдвяних воркшопів

Представники Jam Factory Art Center, що у Львові, запрошують дітей взяти участь в святкових воркшопах, де вони зможуть навчитися створювати різдвяні прикраси. Для дітей з […]

14:30, 12.12.2024 Скопіч Дмитро
донну

Ректорку захопленого ДонНУ звинувачують у колабораціонізмі: жінка в розшуку

Донецька обласна прокуратура оголосила підозру в колабораціонізмі так званій “ректорці” захопленого Донецького національного університету. Жінку звинувачують у тому, що вона проводить інформаційну роботу на підтримку […]

бахмута

Вулиця Незалежності в Бахмуті: нові фото з окупації

На російських пропагандистських пабліках публікують нові кадри з Бахмута. Росіяни показали, який вигляд має центральна частина міста. На знімках можна побачити деякі зруйновані житлові будинки […]

Бахмутяни в Одесі можуть отримати гуманітарну допомогу: деталі

12 та 13 грудня жителі та жительки Бахмутської міської територіальної громади, які зареєстровані у місті Одеса та Одеській області, можуть отримати продуктові набори від Благодійного […]

ЗСУ

“У дронів просто горять мотори”: росіяни наступають у бік Покровська. Яка ситуація на фронті

Росіяни продовжують наступ на Покровськ. Наразі їхньою головною метою залишається захоплення селища Шевченко, звідки відкривається пряма дорога до міста. Разом із цим окупанти розвивають нові […]