“Партнери ставлять вимоги”: Ірина Верещук про виплати ВПО після 1 березня

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 6 Березня 2024
Виплати від держави / фото ілюстративне

З 1 березня в Україні різко скорочують виплати для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Тепер її отримуватимуть лише найменш забезпечені категорії населення та ті, хто набув статусу переселенця після другої половини 2023 року.

Про те, чому так трапилось та скільки зможе зекономити держава, розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону “Єдині новини”, передає “Суспільне”

Скасовування  виплат ВПО у березні

За словами Ірини Верещук, в Україні проживають 4,9 мільйона ВПО, 2,5 мільйона з яких регулярно отримують виплати від держави. Це створювало постійне напруження на бюджет, дохідна частина якого сильно пов’язана з міжнародними партнерами.

Ми напряму прив’язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення чи оптимізації,

Ірина Верищук // міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

У 2022 році на виплати ВПО виділяли майже 57 мільярдів гривень, а у 2023-му вже 73 мільярдів гривень. У 2024 році прийняв рішення оптимізувати бюджет,  зменшивши загальну суму виплат до показників 2022 року — 57 мільярдів гривень. Таким чином, економія досягла б понад 15 мільярдів.

Адаптація ВПО

За словами Верещук, постійні вимоги від партнерів призводять до того, що потрібно адаптуватися. При цьому, майже 40% переселенців впродовж двох років війни так і не знайшли роботу, та досі живуть виключно на державну допомогу. В основному, це матері з дітьми, які не можуть залишити дитину на самоті. 

Йдеться про те, що за міжнародними лекалами 2 роки достатньо для того, щоб адаптуватися. Вразливі мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, приміром, адаптувалися, або отримали житло, або мають роботу високооплачувану… підходи мають бути більш справедливі,

Ірина Верещук // міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як живе прифронтова Дружківка: опитування місцевих жителів

Валентина Твердохліб 18:20, 22 Січня 2025
дружківка

Дружківка — прифронтове місто Краматорського району Донеччини. Найближча відстань від міста до лінії фронту — 16 кілометрів.

Як зараз живе Дружківка, дивіться у відеорепортажі “Бахмут IN.UA”.

Дружківка, опитування місцевих жителів

Дружківка — велике місто на півночі Донеччини. До війни у Дружківській громаді мешкали близько 67 тисяч людей. Після повномасштабної війни ця цифра зменшилася майже вдвічі. Сьогодні населення міста складає близько 34 тисяч людей.

Дружківка стала прихистком для тисяч переселенців Донецької області. З початку повномасштабного вторгнення до міста переїхали 15 тисяч ВПО.

На початку 2025 року в Дружківці почастішали обстріли. Причиною тому є просування росіян на фронті. Наразі найближча відстань від міста до лінії боєзіткнення складає 16 кілометрів. Попри це місто продовжує жити звичайне, відносно спокійне життя. Евакуація в місті не оголошена, тут продовжують лишатися й родини з дітьми.

Про життя у Дружківці редакція запитала в місцевих жителів. Яка ситуація в місті з укриттями, чи стабільно людям подають воду й електрику, як люди оцінюють стан підготовки до оборони міста — дивіться у відеорепортажі нашого каналу “Донеччина в евакуації”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На Донеччині розширять перелік населених пунктів, де оголошена примусова евакуація дітей

Валентина Твердохліб 18:00, 22 Січня 2025
евакуація дітей
Евакуація дітей / фото Покровська МВА

На Донеччині планують оновити перелік населених пунктів, де оголошена обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Її планують оголосити у двох громадах Покровського і Волноваського районів.

Про це під час брифінгу повідомив Дмитро Петлін — начальник відділу оперативно-чергової служби, звʼязку, оповіщення та інформування населення Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА.

Примусова евакуація дітей у Донецькій області

Через погіршення безпекової ситуації на Донеччині планують розширити перелік населених пунктів, де оголошена обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Планується, що її введуть у двох громадах Покровського і Волноваського районів.

“У найближчий час буде розглядатися питання про необхідність впровадження обов’язкової евакуації в примусовий спосіб з деяких населених пунктів Комарської та Криворізької громад. Це Волноваський і Покровський райони. Там безпекова ситуація погіршилась і найближчими днями буде ухвалюватись рішення про впровадження нових етапів примусової евакуації”, — повідомив Дмитро Петлін.

Точний перелік населених пунктів, де оголосять примусову евакуацію, визначить регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Після цього Донецька ОВА оприлюднить цей список разом з кількістю дітей, які мають бути евакуйовані.

Скільки дітей залишаються на небезпечних територіях Донеччини

Наразі в населених пунктах, де оголошена примусова евакуація, залишаються четверо дітей. Всі вони з міста Костянтинівка.

Вилучити дітей без дозволу батьків поліція не має права. Тому з родинами проводять бесіди і вмовляють їх виїхати в більш безпечні міста.

Також проводиться робота щодо евакуації родин з дітьми, які повернулися на небезпечні території. Зокрема, минулого тижня з міста Мирноград евакуювали чотирьох дітей. Це ті діти, які повернулись до міста разом із батьками. Їх вивезли повторно.

Донецька область: контакти для евакуації

Звернення про евакуацію з Донецької області приймають на гарячих лініях: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

дружківка

Як живе прифронтова Дружківка: опитування місцевих жителів

Дружківка — прифронтове місто Краматорського району Донеччини. Найближча відстань від міста до лінії фронту — 16 кілометрів. Як зараз живе Дружківка, дивіться у відеорепортажі “Бахмут […]

дітей

На Донеччині розширять перелік населених пунктів, де оголошена примусова евакуація дітей

На Донеччині планують оновити перелік населених пунктів, де оголошена обов’язкова евакуація дітей у примусовий спосіб. Її планують оголосити у двох громадах Покровського і Волноваського районів. […]

яйцеклітини

Українські військовослужбовиці можуть безоплатно зберегти яйцеклітини: деталі проєкту

В Україні реалізують проєкт, у межах якого військовослужбовиці зможуть зберегти свої яйцеклітини. Для участі в безоплатній кріоконсервації яйцеклітин відберуть 20 військовослужбовиць і військових медикинь, які […]

нмт

У бахмутських школах безоплатно готують дітей до складання НМТ

Бахмутські старшокласники можуть безоплатно пройти підготовку до складання Національного мультипредметного тесту (НМТ). Підготовчі заняття проводять педагоги в бахмутських закладах освіти і на освітніх локаціях в […]

Премія від симоньян та фотоальбоми з Бахмута: редакція ідентифікувала росвоєнкора

На відео пропагандистського каналу “звєзда”, який росіяни опублікували у січні 2025 року, окупанти показали, як облаштували свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. У […]

14:35, 22.01.2025 Носуля Марина