Отруєна вода у Слов’янську. Жителям яких міст загрожувала небезпека?

Семаковська Тетяна 12:32, 18 Вересня 2023

Слов’янська прокуратура знайшла посадовця, який дозволяв забруднювати питну воду у річці Казенний Торець. Ним виявився начальник служби очисних споруд КП «Словміськводоканал». Чоловік не контролював роботу працівників, у результаті у водойму потрапили нафтопродукти. 

Про це повідомляє  Донецька прокуратура

Збитки на понад 1 млн грн для довкілля

З серпня 2019 року по вересень 2020 року начальник служби очисних споруд КП «Словміськводоканал» Слов’янської міської ради не контролював роботу підлеглих, які мали очищувати й знезаражувати стоки, що скидаються у річку Казенний Торець.

Через це у річку Казенний Торець, яка є джерелом питної води в регіоні, тривалий час потрапляли стічні води. Вода була перенасичена забруднюючими речовинами.

Річка після потрапляння в неї нафтопродуктів. Фото: ДОП

Експерти зробили пробу, виявилося, що вміст у воді амонійного азоту, фосфатів та нафтопродуктів перевищив гранично допустимі показники у 1,3, а нітратів – у 2,5 рази. Загалом, посадовець своїми діями завдані довкіллю збитки на понад 1,3 млн грн.

Але притягнути його до відповідальності наразі не можливо, бо відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Наразі прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця.

Нагадаємо, що на водоймі Казенний Торець розташовані міста:

Так колись виглядала річка Торець. Фото: архів
  • Слов’янськ;
  • Краматорськ;
  • Дружківка;
  • на притоці Кривий Торець — Костянтинівка.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

БАХМУТ 24 23471

На відновлення землі підуть сотні років: як війна вплинула на ґрунти Бахмута

Через повномасштабне вторгнення рф в Україні піддалися бомбардуванню тисячі кілометрів заповідної землі. Термобарична зброя на кшталт російського “Сонцепека” вщент випалювала ґрунти. Деякі природні процеси, які […]

Donetsk in evacuation cover копія копія копія 1200 675 пікс e2869

Бахмутяни в евакуації: Галина Олійникова про життя в Дніпрі й проблеми Бахмута

Галина Олійникова – бахмутянка й громадська діячка, яка значну частину життя присвятила захисту екології. Що Галина виготовляє для військових на швацькому підприємстві та яким вона […]

Колаж cf6af

Експерт розповів, коли і як посадити гарбуз

Багато громадян після повномасштабного вторгнення росії в Україну вимушені були залишити свої домівки. Чимало з них евакуювалися до селищ або передмість великих населених пунктів. Дехто […]

16:40, 30.05.2023 Микола Ситник