У рф стверджують, що повністю захопили Богданівку: як це вплине на Часів Яр

Семаковська Тетяна 10:25, 22 Квітня 2024
Богданівка / фото Телеграф

21 квітня російські пропагандистські ресурси почали ширити повідомлення, що їхні війська повністю захопили населений пункт Богданівку. Водночас візуальних підтверджень цим заявам наразі немає. А у зведенні Генштабу повідомляють, що за минулу добу тут відбили атаки росіян.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Росія бреше про повне захоплення Богданівки

Росіяни за останні дні й справді тиснуть у бік Богданівки, однак підтверджень, що окупанти повністю захопили населений пункт немає. Генштаб повідомляє, що за останню добу ЗСУ відбили атаку росіян у Богданівці, тож частина села ще перебуває частково під контролем ЗСУ.

Міноборони росії заявило 21 квітня, що елементи Південного угруповання російських військ захопили Богданівку, але ISW не бачив візуальних доказів, які б підтверджували цю заяву. Пропагандисти пишуть, що українські сили нещодавно відійшли зі своїх позицій у південно-західній частині Богданівки.

Водночас російське джерело, пов’язане з ПДВ (ред. повітряно-десантними військами), стверджувало, що українські сили все ще контролюють домінуючі тактичні висоти на північ і північний захід від Богданівки, і що ситуація на фронті в цьому районі є складною.

Які тактичні успіхи здобудуть росіяни при взятті Богданівки

Карта бойових дій / фото ISW

Офіцер Національної гвардії України заявив 21 квітня, що російським силам вдалося закріпитися в районі Богданівки, куди вони перекинули значну кількість матеріальних засобів і створили добре підготовлені оборонні позиції. Втім він не уточнив, чи контролюють російські сили Богданівку, і оцінив, що російські сили можуть спробувати використати Богданівку для оточення Часів Яру з півночі і захопити Іванівське (на південний схід від Часів Яру), щоб загрожувати Часів Яру з півдня.

Джерела в ЗСУ повідомляють, що російські війська не увійшли до самого Часів Яру, а Речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин повідомив, що російські війська активно використовують бойову техніку, авіацію та піхоту для наступу на бахмутському напрямку.

Офіцер Національної гвардії України зазначив, що українські сили ще можуть захистити сам Часів Яр, на відміну від його східних околиць, які “давно не заселені і непридатні для оборони”, оскільки були “практично зруйновані рік тому” і не мають потужних укріплень.

Також відомо, що російські сили не повністю контролюють Іванівське і намагаються просунутися через низину на північ від Іванівського. ЗСУ можуть спостерігати повільне просування російських військ через низину на північ від Іванівського в напрямку Часів Яру, але вони не в змозі використати вразливі місця російських військ, оскільки рф постійно завдає авіаударів по наших позиціях та штурмує цей напрямок. Російське командування серйозно налаштоване на захоплення Часів Яру, вони формують резерви та підвозять нових мобілізованих.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро