Російські окупанти змінили тактику, посилюють штурм Часів Яру та засипають КАБами будинки мирних жителів. Також протягом 8 липня зафіксовано 11 спроб прорвати оборону на Краматорському напрямку. За добу внаслідок російських обстрілів загинули 4 людини, ще 10 отримали поранення.
Про це повідомили у Генштабі ЗСУ та свідчать дані військовослужбовця 210 ОСБ Берлінго.
Часів Яр, ситуація
Окупанти посилюють штурм, засипаючи КАБами будинки біля Каналу. Для пересування ворог використовує мотоцикли та квадроцикли. Крім того, військовий повідомляє про активізацію дронів FPV на кастомних частотах, щоб дестабілізувати українську логістику.
На Краматорському напрямку Силам оборони України вдалося відбити 11 атак ворога. Бої точилися в районах Богданівки, Григорівки, Білої Гори, Андріївки, Веселого та Часів Яру.
За даними наданими Вадимом Філашкіним, головою Донецької ОДА,8 липня російські окупанти вбили 4 мирних жителів Донеччини: 3 у Покровську та 1 у Торецьку. Ще 10 людей отримали поранення.
Окупаційна влада “днр” заявила про плани “рекультивувати” терикони на окупованій частині Донеччини. У планах, нібито, провести рекультивацію — штучне відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву. На місці колишніх териконів хочуть побудувати заправки та торгові центри, повідомляють активісти руху “Жовта стрічка”. Своєю чергою, на росджрелах також публікували заяви про нібито плани звести цілі житлові квартали на місці териконів.
Чи можуть ці дії окупантів бути небезпечними для людей, редакція розпитала в екологині з Бахмута Галини Олійникової.
Знищення донецьких териконів, чим це небезпечно
На пропагандистських ресурсах заявили про “рекультивацію териконів”. На думку окупаційної влади, терикони займають дуже багато території Донеччини.
Екологиня Галина Олійникова пояснює, що терикони самі по собі є небезпечними. У них відбуваються хімічні реакції. Крім того, може початися процес горіння. Просто розрити і прибрати терикон — не вдасться. Адже хімічні речовини накопичуються у ґрунті під териконами, і прибравши відходи не можна одразу ліквідувати забруднення.
Екологиня вважає, що будувати на місці териконів житло невдала ідея.
“Терикони — це шламонакопичувачі. Там відбуваються хімічні реакції і тепло, через що терикони можуть горіти. Також там є й виділення сірки та купа інших речовин. На деактивацію земель, які були під териконами, потрібні роки. Адже ґрунти там забруднені і це все не так легко ліквідувати”, — розповідає екологиня.
Вона додає, що насамперед шкода буде для людей, які житимуть на цих територіях, адже це небезпечно для їх здоров’я. Фахівчиня відзначила, що на окупованій території Донеччини є вдосталь землі під будівництво, тож рішення про знищення териконів має політичний характер. Таким чином росія хоче заселити ці території людьми, щоб Україні було важче повернути свої території.
Ліквідація териконів: як це впроваджують в інших країнах
Фахівчиня каже, що плани на ліквідацію териконів в Україні були ще до війни. До цього процесу хотіли залучити спеціалістів із Японії, але ідею не втілили в реальність.
“Терикони самі по собі шкідливі. Вони займають землі, а в Донецьку ще й часто горіли. Тому їх засаджували рослинами, щоб більш-менш знизити шкідливі викиди і зменшити горіння. По Донецьку були наміри ще до війни, розроблялися плани щодо знешкодження териконів, їх знесення. Але це було дороговартісно. Наскільки я пам’ятаю, японці були зацікавлені забрати наші терикони для переробки. Цим треба займатися, але навряд чи в росії є такі технології і вона реально буде вкладати в це гроші”, — каже Галина Олійникова.
За словами екологині, у світі вже є приклади ліквідації териконів. Площі, на яких були відходи, засаджують рослинами.
“Як це робиться в Німеччині, Англії — там роблять зелені зони. Землю на місці териконів засаджують рослинами, щоб вони витягували важкі метали, а потім там роблять зони відпочинку. Але щоб на їхньому місці одразу будувати житлові приміщення. Це просто не можна робити”, — запевняє екологиня з Бахмута.
Знесення териконів у Донецьку, що відомо
Плани щодо знесення териконів озвучив ватажок “днр” денис пушилін на “інвестиційному комітеті днр”. Тут він представив проєкти для “відновлення і розвитку”.
За словами пушиліна, терикони хочуть переробити, а землі використати для будівництва.
В Україну повернулися ще двоє дітей, які перебували на тимчасово окупованій території (ТОТ). Такого результату вдалося досягти за допомогою ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.
Повернення дітей з ТОТ
За словами Андрія Єрмака, евакуювати вдалося 6-річну Марію з одного з селищ в окупованій Донецькій області та 14-річну Вероніку з Херсонщини.
Перша проживала з бабусею та дідусем на ТОТ. Проте, після загибелі бабусі дівчинка залишилася лише з дідусем. Чоловік жив у постійному страху, що окупаційна влада забере дитину в нього. Саме тому він вирішив шукати варіанти евакуації дитини до України. Зараз 6-річна Марія вже у безпеці разом із мамою та молодшим братом.
Друга дитина Вероніка після втрати батьків потрапила до опікунської родини на ТОТ Херсонщини. У 2022 році її село опинилося в окупації. Постійний стрес і страх негативно впливали на здоров’я дитини, а відсутність стабільного зв’язку та електрики ускладнили процес навчання.
З окупованої території Донеччини повернули 24-річну дівчину
Нагадаємо, з тимчасово окупованої території повернули 24-річну дівчину з інвалідністю. Мати дівчини перебувала на підконтрольній Україні території, а її донька разом з бабусею мешкала на ДОТ. Після смерті бабусі росіяни вирішили відправити українку в інтернат. Аби повернути дівчину долучилося ГО “Плутаріон”, на порятунок знадобилося 28 днів. Детальніше про це в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.
Читайте також:
Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана
Окупаційна влада “днр” заявила про плани “рекультивувати” терикони на окупованій частині Донеччини. У планах, нібито, провести рекультивацію — штучне відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву. […]
В Україну повернулися ще двоє дітей, які перебували на тимчасово окупованій території (ТОТ). Такого результату вдалося досягти за допомогою ініціативи Bring Kids Back UA. Про […]
Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання […]
28 листопада 2024 розпочнеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують. Про це повідомляє Бахмутська […]
Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу “Донбаський державний педагогічний університет” проводить набір на платні онлайн-курси з підготовки до цьогорічного Національного мультитесту. Про це […]