“Окупанти перекидають резерви з Авдіївки на Бахмутський напрямок”, — майор НГУ

Микола Ситник 10:44, 22 Лютого 2024
Танк ЗСУ
Танк Сил оборони України / фото Генштаб

Після захоплення Авдіївки армія рф значно посилила артилерійські та авіаційні обстріли на Бахмутському напрямку. Окупанти перекидають сили та засоби з Авдіївського напрямку в район Бахмута. Наразі активізація ворога відчувається на північних, західних та південних околицях міста.

Про це начальник штабу артилерії 4-ої бригади оперативного призначення НГУ “Рубіж”, майор Денис Нагорний розповів у етері телеканалу Еспресо.

РФ перекидає резерви під Бахмут

Денис Нагорний зауважив, що росіяни значно активізували застосування тактичної авіації та БПЛА поблизу Бахмута. За його словами, окупанти почали перекидати на цю ділянку фронту резерви з Авдіївського напрямку. 

Це відчувається біля Кліщіївки, Богданівки, Іванівського та Часів Яру. Росіяни концентрують сили та засоби для початку наступальних дій в напрямку Часів Яру. Про початок таких дій свідчитиме збільшення застосування КАБів та ФАБів,

 

Денис Нагорний // розповів про активізацію військ рф біля Бахмута

Мапа боїв
Актуальна ситуація на фронті / інфографіка ISW

Майор НГУ додав, що раніше для наступальних дій на Бахмутському напрямку росіяни масово не застосовували техніку. Це були переважно піхотні штурми. Офіцер також припускає, що рф може розглядати Бахмут, як логістичний шлях для посилення своїх військ на Лиманському та Купʼянському напрямках.

“Сьогодні артилерія та FPV-дрони окупантів працюють цілодобово. Велика кількість застарілої техніки, якої раніше тут не спостерігалось, свідчить про те, що росіяни активно перекидають засоби з інших напрямків. Сили оборони реагують на дії окупантів. Ймовірно, вони можуть використовувати Бахмут, як один із логістичних шляхів для активізації наступальних дій на Лиманському та на Купʼянському напрямках”, — підсумував Денис Нагорний.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Рецепти страв із ревеню: як урізноманітнити харчування

Семаковська Тетяна 10:00, 28 Квітня 2024

Весною та літом серед українців популярними стають легкі страви та поєднання незвичних смаків. Ідеальним овочем для кулінарних експериментів є ревінь. Він має кисло-солодкий смак, тож ідеально підходить для приготування салатів та пирогів.

Бахмутська кондитерка Ганна Полосухіна поділилася з редакцією Бахмут IN.UA незвичайними рецептами із ревенем, які вразять своїм смаком та простотою приготування.

Рецепти страв із ревеню

Десерти з ревенем не важкі у приготуванні, а сам ревінь має невелику ціну, тож з ним можна сміливо експериментувати. Наприклад, з нього можна зробити:

  • пироги;
  • компоти;
  • киселі;
  • кекси;
  • гарніри для м’яса.

Споживати ревінь можна використовуючи самі стебла рослини. Зверніть увагу, що їхній колір може бути від малинового до темно-зеленого. 

Пиріг з ревенем

5ea711c10b36d 98ea4
Пиріг з ревенем / фото з відкритих джерел

Для створення тіста потрібні:

  • 400 грамів пшеничного борошна;
  • дрібка солі;
  • 1,5 чайної ложки розпушувача;
  • 2 столових ложки крохмалю;
  • 150 грамів цукру;
  • 1 упаковка ванільного цукру;
  • 200 грамів вершкового масла (твердого);
  • 3 жовтки.

Для начинки ж потрібно підготувати:

  • 500 грамів ревеню;
  • 50 грамів цукру.

Спосіб приготування:

  • розігрійте духовку до 180 градусів$
  • у миску покладіть борошно, сіль, розпушувач, крохмаль, цукор і ванільний цукор$
  • додайте нарізане кубиками холодне масло (можна натерти на терці); 
  • подрібніть інгредієнти до утворення дрібної крихти$
  • додайте жовтки та змішайте інгредієнти в однорідне тісто$
  • сформуйте кулю та розділіть її на 2 рівні частини$
  • одну частину тіста поставте у холодильник, другу розкатайте та викладіть у форму.

Для приготування самого ж ревіню потрібно помити його, обсушити, обірвати листя, а стебло почистити та нарізати скибочками. Потім потрібно викласти вже оброблену рослину на тісто та засипати цукром. Зверху натираємо залишки коржа з холодильника, випікаємо хвилин 40, до золотистого кольору.

Варення з ревеню

foto 2057 0 61069
Варення з ревеню / фото з відкритих джерел

Рецепти смачних страв із ревеню не вимагають кулінарних вмінь, тож навіть, якщо ви не вмієте готуватися — страви із ревенем будуть вам під силу. Простий спосіб зберегти вітаміни — зробити консервації, а саме варення з ревеню. Ось найпростіший рецепт:

Інгредієнти:

  • 1,5 кілограма ревеню;
  • 2 кілограми цукру (цукру можна дати трохи менше, на свій смак);
  • 2 склянки води.

Приготування

Щоб приготувати смачне варення із ревеню маємо зробити хороший сироп: для цього цукор потрібно розвести разом з водою у каструлі чи іншій зручній місткості, суміш кілька хвилин тримаємо на маленькому вогні.

Потім попередньо нарізаний ревінь заливаємо отриманим сиропом і тримаємо на вогні ще 25 хвилин. Періодично помішуйте суміш. Після 25 хвилин вимкніть вогонь, та покладіть каструлю із ревенем вбік. Потрібно витримати варення 12 годин за кімнатної температури.

Краще за все робити варення на вечір, щоб за ніч воно настоялося, потім ревінь у каструлі ставимо на повільний вогонь і варимо до загустіння. 

Для перевірки готовності варення потрібно взяти дерев’яну ложку й занурити її в суміш, крапля готового варення не має розтікатися. Гаряче варення переливаємо в чисті банки та закупорюємо кришкою. Варення зберігати в темному прохолодному місці.

Ревеневий лимонад

Ревінь / фото ілюстративне

Ревінь також може стати основним інгредієнтом для лимонаду, адже він має багатий та свіжий смак. Для приготування незвичайного лимонаду потрібно:

Інгредієнти:

  • ревінь;
  • вода;
  • лайм або лимон;
  • сироп агави або бюджетний варіант цукор.

Приготування:

  • ревінь помийте, наріжте кубиками й перекладіть у каструлю з водою;
  • до суміші додайте сік лайму, або лимону;
  • ввімкніть вогонь та на слабкому вогні повільно доведіть до кипіння суміш, варіть 10 хвилин;
  • вимкніть газ, остудіть напій та процідіть його;
  • готовий лимонад подавайте із кубиками льоду.

Соус до м’яса із ревеню

rhubarb 5145911 1280 d6a83
Ревінь / фото з відкритих джерел

Ревінь гарно поєднується з м’ясом. Для цього можна приготувати смачний й корисний соус.

Інгредієнти:

  • ревінь;
  • мед — у рідкому стані 1 столова ложка;
  • цибуля червона 1 штука;
  • оцет, краще брати винний, можна яблучний — 1 столова ложка;
  • сіль до свого смаку.

Приготування: 

Ревінь та цибулю помийте, покришіть кубиками, покладіть у каструлю та додайте всі інші складники. Проваріть суміш 20 хвилин на малому вогні, помішуйте регулярно, допоки все не перетвориться у пюре. Отриманий соус остудіть, можна збити в блендері та подавати до м’ясних делікатесів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Семаковська Тетяна 13:00, 27 Квітня 2024

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки у цьому процесі. Дотримуючись всіх рекомендацій, ви зможете допомогти дітям безпечно та корисно провести свій час.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає більше про правила безпеки дітей на воді та засоби безпеки.

Правила безпеки на воді для дітей

Для людини вода є неприродним середовищем, тому треба дуже серйозно підходити до перебування в ній, особливо дітям. Уникнути неприємних ситуацій під час плавання допоможе ряд правил безпеки на воді для дітей, які підходять майже кожному. Вони допоможуть дітям зрозуміти потенційну небезпеку, пов’язану з водою, і сприятимуть відповідальній поведінці. Кожного року сайтах поліції, ДСНС, міських рад тощо публікують такі правила.

Як поводитися на воді

Діти в басейні / фото ілюстративне

Першочергово треба зауважити, що діти ніколи не повинні плавати самі та завжди повинні перебувати під наглядом відповідального дорослого. Це гарантує, що поряд буде хтось, хто може визначити потенційну небезпеку та швидко прийти на порятунок в разі надзвичайної ситуації.

Навчання дітей плаванню є одним із найкращих способів підвищити їхню безпеку на воді. Запис на спеціальні тренування в ранньому віці може навчити їх основним навичкам плавання та зміцнити їхню впевненість у воді.

Крім того, перебуваючи поблизу водойм, діти повинні носити відповідне захисне спорядження, таке як надувні рятувальні жилети або інші пристрої, які допоможуть уникнути неприємної ситуації на воді. Вони забезпечують плавучість і додатковий рівень захисту, особливо для тих, хто не вміє плавати або маленьким дітям.

Треба одягати на дітей плавучі засоби, жилети, рукава, надувні кола. Але треба пам’ятати, що надувне коло не фіксується на дитині й вона може з нього вислизнути. Тож, не варто цілковито сподіватися на такі засоби. Треба завжди слідкувати за дітьми, які знаходяться у воді. Ще одне правило, треба заборонити дітям пірнати. Дитина може розгубитися під водою й не зрозуміти, як випливти. Це дуже небезпечна ситуація,

пресслужба // ДСНС Донецької області

Безпека дітей у басейні

Допоможіть дитині вивчити всі правила знаходження у басейні / фото ілюстративне

Басейни — це також досить популярне місце для відпочинку дітей. Щоб вони залишалися у безпеці, важливо дотримуватися правил безпечної поведінки й там.

Перш за все треба навчити дітей правилам, які характерні для басейну, яким вони користуються. Вони, наприклад, можуть включати заборону на біг на майданчику басейну, заборону пірнання на мілководді, а також заборону штовхання чи грубої гри.

В басейнах існують окремі секції для плавання з дітьми. Зазвичай, вони не такі глибокі, як звичайні басейни для дорослих. Там дитині там буде безпечніше. Але навіть в таких випадках не залишайте дитину без нагляду. Біля неї завжди має бути дорослий, який може допомогти. 

Правила безпеки під час купання у водоймі

Плавання в природних водоймах, таких як озера, річки чи океан, вимагає додаткових знань та дотримання техніки безпеки для дітей на воді.

Перед тим, як увійти у воду, варто завжди оцінювати довколишнє середовище на наявність потенційних небезпек. Це може бути сильна течія, підводні перешкоди або раптові зміни глибини. Уникайте купання в незнайомих або небезпечних місцях.

Багато небезпеки несуть в собі необлаштовані для купання водойми із зарослями, кущами, водоростями тощо. Людина може заплутатися в них та вже не зможе самостійно вилізти з цієї пастки. Тому важливо обирати пристосовані місця для купання,

пресслужба // ДСНС Донецької області

Перед тим як почати плавання у відкритій водоймі варто перевірити берег на наявність попереджувальних знаків, стендів з інформацією про рівень безпеки у конкретно цій водоймі. Краще обирати місця, у яких присутні рятувальники.

Важливою складовою безпеки дітей та дорослих на воді є перевірка її якості. Варто уникати купання у водоймах з видимими ознаками забруднення або цвітіння водоростей, оскільки це може становити ризик для вашого здоров’я.

Як навчити дитину триматися на воді

Навчити дітей триматися на воді є важливою навичкою, яка може значно сприяти їхній безпеці. Найбільш ефективно це можуть зробити тренера на спеціальних курсах. Проте, якщо з тих чи інших причин ви наразі не можете записати дитину на таке навчання, то це можна спробувати зробити самостійно. Головне завжди бути уважним та слідкувати за безпекою дитини. 

Для початку треба сформувати у вашої дитини впевненість у воді, поступово знайомлячи її з водним середовищем. Почніть з мілководдя, надійно тримаючи її, при цьому заохочуйте дитину плескатися та гратися. Також покажіть дитині як плавати на спині тримаючи обличчя над водою. Ця техніка допомагає відпочити та відновити дихання, якщо дитина втомилася або перевантажилися під час плавання. Постійно знаходьтеся біля дитини під час такого плавання у водоймах. Притримуйте спину дитини поки вона вчиться триматися на воді. Використовуйте плавучі пристрої, такі як надувні нарукавні пов’язки або жилети, щоб забезпечити плавучість під час тренування.

Як навчити дитину плавати

girl g94ad6eb8a 1280 6e9b6
Додавайте ігровий момент до навчання / фото ілюстративне

Вміння плавати також вважається життєво важливою навичкою, яка підвищує безпеку на воді для дітей. Найкращим способом є запис на уроки плавання до сертифікованих інструкторів, адже такі уроки відбуваються за структурованою навчальною програмою та допомагають дітям розвивати правильні техніки плавання.

Якщо немає можливості віддати дитину на курс плавання, то варто зайнятися цим питанням самостійно. Наприклад, навчання може відбуватися в формі гри, адже так діти краще пізнають різні речі. Редакція рекомендує додати іграшки та інші приємні речі до сеансів, щоб зробити процес навчання став веселим і захопливим. Такий підхід створює позитивні асоціації й заохотить дітей регулярно тренуватися.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Рецепти страв із ревеню: як урізноманітнити харчування

Весною та літом серед українців популярними стають легкі страви та поєднання незвичних смаків. Ідеальним овочем для кулінарних експериментів є ревінь. Він має кисло-солодкий смак, тож […]

Як дітям вести себе на воді: правила та корисні поради

Водні розваги — улюблене дозвілля дітей у спекотну пору року. Хоча плавання та ігри у воді є приємними активностями, дуже важливо виконувати основні правила безпеки […]

Свій бізнес

Як ВПО відкрити ФОП через “Дію”: пояснення

Чимало переселенців після вимушеної евакуації втратили попереднє місце роботи, деякі наважуються на відкриття власного бізнесу. Для цього потрібно придумати бізнес-ідею та оформити ФОП онлайн. Аби […]

Зниклі діти: які сервіси стануть у пригоді під час пошуку

В Україні через війну на тимчасово окупованих територіях чи в зоні активних бойових дій щодня зникають неповнолітні. Наразі у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин […]

БАХМУТ 13 8a619

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня) доба 793

Бахмут вже понад рік тримає оборону. Українські військові захищають околиці міста від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення […]