Російські окупанти розпочали активні штурмові дії на селища Удачне і Котлине, що на Покровському напрямку. Ворог рухається до місцевих шахт.
Про ситуацію на Покровському напрямку розповіли аналітики DeepState.
Наступ на покровські шахти
Відучора, 17 січня, росіяни розпочали штурмові дії на шахтоуправління “Покровське” ППС та посадку, що розташована перпендикулярно до лісосмуг залізниці.
Також відучора надходить інформація про присутність росіян на шахті №2 шахтоуправління “Покровське”. За неї тривають активні бої, ситуація уточнюється.
Окрім цього, росіяни тиснуть на селище Котлине, де намагаються закріпитися. Наразі ЗСУ не дають їм це зробити.
У DeepState зазначають, що окупанти переважно застосовують багато живої сили. Натомість ворожої техніки на цьому напрямку фронту небагато.
“Кацапи підтягують резерви живої сили, в бій йдуть ті, хто в грудні підписав контракт. Кількість техніки на ділянці доволі мінімальна, тому основні проблеми створюють малі групи ворога”, — зазначають аналітики.
З 19 січня Естонська рада у справах біженців відновить реєстрацію на багатоцільову грошову допомогу. Її зможуть отримати жителі прифронтових регіонів, які мають групу вразливості.
Про це повідомляє Естонська рада у справах біженців.
Хто може отримати допомогу від Естонської ради у справах біженців
Багатоцільову грошову допомогу надають найбільш вразливим категоріям населення. Наразі програма доступна родинам із низьким рівнем доходу, які проживають у наступних областях:
Запорізька;
Донецька;
Луганська;
Харківська;
Херсонська.
При цьому вони мають належати хоча б до однієї з вразливих категорій. Серед пріоритетних вразливих груп:
родини з дітьми, які очолюють одинокі матір або батько;
родини, в яких жінка є єдиним годувальником;
родини з вагітними жінками;
родини з трьома і більше дітьми;
родини з дітьми до 2 років;
родини, у складі яких є люди з інвалідністю I або II групи;
родини з людьми, які мають тяжкі захворювання і потребують дороговартісного лікування;
родини, які складаються з людей похилого віку;
родини, в яких повністю або частково зруйноване житло;
родини, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій.
Допомогу надають на основі індивідуальної оцінки домогосподарств. Всі вразливості мають бути підтверджені документами. Родини, які отримували аналогічну допомогу від інших гуманітарних організацій, будуть виключені з програми надання допомоги від Естонської ради у справах біженців.
Розмір грошової допомоги від Естонської ради у справах біженців
Розмір грошової допомоги складає 3 600 гривень на місяць на кожного члена родини впродовж трьох місяців. Кошти перераховують на банківський рахунок, зазначений головним заявником. Також за потреби можливий інший спосіб отримання допомоги — видача готівки у відділеннях банку чи пошти.
Отримувати багатоцільову грошову допомогу від Естонської ради у справах біженців можна не частіше одного разу на рік.
Повторно подати заяву на отримання багатоцільової грошової допомоги можна не раніше, ніж через шість місяців після отримання попередньої виплати, якщо домогосподарство набуло нового статусу вразливості.
Естонська рада у справах біженців, реєстрація
Реєстрація на отримання багатоцільової грошової допомоги від Естонської ради у справах біженців проходить офлайн і онлайн. Вона відкриється в неділю, 19 січня.
Інформацію про фізичні місця реєстрації можна отримати в органах місцевої влади на рівні населених пунктів.
Зареєструватися на отримання допомоги онлайн можна за посиланням.
Внутрішньо переміщені особи, які раніше отримували допомогу, потім виїхали за кордон, а тепер знову повернулися в Україну, можуть претендувати на виплати ВПО.
Процедуру їх отримання пояснює Юридичний порадник для ВПО.
Виплати ВПО після повернення з-за кордону
Отримати допомогу на проживання можуть наступні категорії:
особи, які мають право на виплату допомоги відповідно до постанови Кабміну від 11 липня 2023 року № 709 “Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб” (йдеться про тих ВПО, які мали право на виплати з 1 серпня 2023 року, або вони є отримувачами допомоги відповідно до цього Порядку;
особи, які перемістилися з територій, включених до Переліку територій бойових дій / тимчасової окупації;
особи, житлове приміщення яких знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання);
особи, які отримували допомогу та відмовилися від неї/ яким вона була припинена;
особи, яких було знято з обліку як ВПО, у разі повернення осіб до покинутого місця проживання, з якого здійснилося переміщення, та повторного взяття на облік як ВПО.
Тож, ВПО, які отримували виплати та повернулися з-за кордону знову можуть їх оформити. Зверніть увагу, що така виплата може бути продовжена на наступний шестимісячний період за умови їх відповідності критеріям.
Тобто, такі переселенці або переселенки мають відповідати або індивідуальним критеріям для продовження виплат (наприклад, бути отримувачами пенсії, особами з інвалідністю, вагітними жінками тощо), або критеріям для продовження виплат на сім’ю. Якщо ви звернулись за виплатами, але вам відмовили, вимагайте письмового пояснення причини відмови. За потреби, цей документ дозволить оскаржити рішення в суді.
З 19 січня Естонська рада у справах біженців відновить реєстрацію на багатоцільову грошову допомогу. Її зможуть отримати жителі прифронтових регіонів, які мають групу вразливості. Про […]
Внутрішньо переміщені особи, які раніше отримували допомогу, потім виїхали за кордон, а тепер знову повернулися в Україну, можуть претендувати на виплати ВПО. Процедуру їх отримання […]
Зміна прізвища нерідко потрібна після офіційного взяття шлюбу для жінки чи чоловіка. Або ж можна ініціювати зміну прізвища за власним бажанням тощо. Куди потрібно звертатись, […]
Російська окупаційна армія показала, як облаштувала свої позиції для запуску безпілотників у квартирах бахмутян. Воєнкор російського пропагандистського ЗМІ ігор лапік у сюжеті каналу “звезда” зняв […]
Соледарська міська військова адміністрація отримала клопотання від керівниці громадської організації “Територія жінок Донеччини” Наталії Тищук, щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Соледарської міської територіальної громади» (посмертно) […]