Оголосили нову область для евакуації з Донеччини

Семаковська Тетяна 16:25, 3 Жовтня 2024
Евакуація дитини
Евакуація дітей / фото Головне управління ДСНС України у Донецькій області

З 06 жовтня 2024 року розпочинається безкоштовна евакуація до територіальних громад Черкаської області. Найближча дата виїзду 6 жовтня.

Про це повідомляє Краматорська міська рада.

Евакуація, Донецька область

З 6 жовтня поточного року обов’язкова евакуація буде здійснюватися до Черкаської області.

Евакуація у жовтні поточного року до Черкаської області здійснюватиметься спеціальним поїздом, 1 раз на 4 дні (найближчі рейси: 06.10 та 10.10).

Щоб виїхати до безпечного регіону необхідно:

  • залишити заявку за телефонами 0 800 500 121,+380 (73) 050 0121 (Viber, Whatsapp, Telegram, Signal);
  • дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзду;
  • оселитися у Черкаській області, житло надають безплатно.

Для евакуації тяжко хворих і осіб з інвалідністю просимо телефонувати за номером: 0800332614.

Влада надає такі соціальні гарантії:

  • безкоштовне житло у закладах комунальної форми власності (визначених місцями тимчасового проживання) Черкаської області;
  • щомісячна виплата допомоги на проживання деяким категоріям внутрішньо переміщених осіб;
  • гуманітарна допомога;
  • психологічна допомога;
  • медична допомога тощо.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Близько 40 родин з дітьми повернулися на Донеччину після евакуації: що загрожує батькам

Валентина Твердохліб 15:20, 3 Жовтня 2024
Евакуація на Донеччині
Евакуація дітей / фото Головне управління ДСНС України у Донецькій області

У населених пунктах Донеччини, де ведуться активні бойові дії, діє примусова евакуація дітей. Щоб зберегти життя дітей, їх разом з батьками чи опікунами евакуюють з небезпечних районів. Та все ж є випадки, коли родини з дітьми повертаються додому.

Про це під час брифінгу повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Повернення додому після евакуації

За словами Юлії Рижакової, Служба у справах дітей не веде статистику випадків повернення на небезпечні території родин з дітьми. Тому назвати можуть лише приблизну цифру.

“Такі випадки були. Вони (родини з дітьми — ред.) повертаються, їх знову евакуюють, а буває таке, що повертаються і їх одразу ж евакуюють. Точної кількості таких випадків немає, адже ми не фіксуємо повернення, але орієнтовно їх було близько 40 з початку повномасштабного вторгнення”, — повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей.

Відповідальність за повернення після евакуації

Батьки, які повертаються з евакуації разом з дітьми, наражають на небезпеку всю свою родину. Адже передбачити ситуацію, зважаючи на динаміку фронту, неможливо. При цьому батьки не несуть відповідальності за повернення додому.

“Відповідальність не передбачається. У цих дітей є батьки, які самі вирішують повертатися їм чи ні. Ми на це ніяк не впливаємо. Ми можемо їх умовляти, просити, але якось вплинути на їхнє рішення щодо своїх дітей ми не можемо”, — зазначила Юлія Рижакова.

Відсутність відповідальності для батьків пояснюється законодавством. У ньому не передбачені покарання для батьків, які повертають дітей на небезпечні території. Однак, робота в напрямку встановлення відповідності вже ведеться.

“Чинним законодавством України, на жаль, не передбачена відповідальність ні для батьків, ні для опікунів. Але, на скільки мені відомо, на рівні Кабінету міністрів України наразі опрацьовуються зміни до законодавства, які дозволять у майбутньому посилити роботу з недопущення подібних випадків”, — розповів начальник відділу планування заходів цивільного захисту Донецької ОВА Сергій Гончаров.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можна евакуюватися під час комендантської години на Донеччині: пояснення

Валентина Твердохліб 14:00, 3 Жовтня 2024
евакуація
Евакуаційний автобус / фото Покровська МВА

У деяких населених пунктах Донеччини діє довга комендантська година з 15:00 до 11:00 наступної доби. Наприкінці серпня такі обмеження встановили у Покровській громаді, а з 7 жовтня — у Костянтинівській та Іллінівських громадах.

Чи можуть жителі цих громад евакуюватися під час дії комендантської години, під час брифінгу розповів начальник відділу планування заходів цивільного захисту Донецької ОВА Сергій Гончаров.

Чи можлива евакуація під час комендантської години

Питання евакуації населення дуже важливе для жителів Донецької області. Людей просять якнайшвидше евакуюватися, щоб зберегти здоровʼя і життя.

Евакуюватися можна і в період дії комендантської години. Однак, це можливо лише під час організованої евакуації потягом чи автобусами.

“Евакуаційні процеси повністю координуються місцевими органами влади. Якщо ухвалено рішення про організовану евакуацію, то начальник міської військової адміністрації відповідної громади планує евакуаційні заходи в координації з евакуаційними екіпажами і відповідає за безпеку людей. Тому в такому разі евакуація під час комендантської години можлива”, — зазначив Сергій Гончаров.

Виїхати з будь-якого населеного пункту самостійно можна лише в дозволені для пересування години. Це стосується і довгої комендантської години.

“Самостійна евакуація може відбуватися тільки протягом цих чотирьох годин, які відведені для відносно нормальної життєдіяльності населення. Якщо людина ухвалила рішення евакуюватися самостійно, не звертаючись до органів влади, то вона має змогу це зробити лише з 11:00 до 15:00”, — пояснив Сергій Гончаров.

Де можна перебувати під час комендантської години

Зверніть увагу, що під час дії комендантської години не можна пересуватися вулицями міста/села, якщо ви не маєте спеціальних перепусток, які видає військова адміністрація. Їх можуть отримати працівники критичної інфраструктури, працівники військових адміністрацій тощо.

Контакти для евакуації

Звернення на евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911+380 (98) 890 3318+380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614+380 (99) 710 4872+380 (99) 311 5314+380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Місто, яке вимирає”: як живе Мирноград (Відео)

Невелике шахтарське містечко Мирноград, куди з початку повномасштабного вторгнення почали евакуюватися мешканці тих сіл та міст Донеччини, які опинилися на лінії фронту. Сьогодні, жителі Мирнограду […]

“Ліквідація Мінреінтеграції створить ілюзію, що проблематики питання ВПО немає”: голова Ради з питань ВПО

Мінреінтеграції можуть ліквідувати й це матиме наслідки для ВПО в Україні. Число переселенців та переселенок станом на літо 2024 року складало 4,6 мільйона людей, а […]

Що не так із Telegram та чи має він альтернативи

Останніми місяцями популярною є тема “забороняти Telegram чи не треба”. У рамках роз’яснювального проєкту “Бахмут IN.UA” розкаже про основні “за” та “проти” заборони найпопулярнішого месенджера, […]

Грошова допомога ВПО у Києві: як переселенцям скористатися програмою “Турбота назустріч киянам”

Кияни та внутрішньо переміщені особи, які проживають в Києві та перебуваю у складних життєвих обставинах, можуть отримати одноразову грошову допомогу. Вона надаватиметься в межах програми […]

15:30, 04.10.2024 Скопіч Дмитро

Росіянам залишилося 7 кілометрів до околиць Покровська — МВА

Росіянам залишилося 7 кілометрів до Покровська. Влада закликає людей евакуюватися до більш безпечних регіонів. Про це повідомив Сергій Добряк, начальник міської військової адміністрації в етері […]