Офіси УВКБ ООН в Києві припинили роботу: коли відкриються

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 27 Грудня 2024
Грошова допомога від УВКБ ООН / фото БФ “Право на захист”

16 грудня 2024 року пункти збору даних БФ “Право на захист” тимчасово припинили приймати заявки на грошову допомогу від УВКБ ООН. Утім, вони знову запрацюють вже 13 січня 2025 року.

Про це повідомили представники БФ “Право на захист в місті Київ та Київській області”.

Грошова допомога від УВКБ ООН

16 грудня пункти збору даних для реєстрації на грошову допомогу від УВКБ ООН, які підпорядковуються БФ “Право на захист”, припинили приймати заявки на період зимових свят.

Утім, пункти збору даних на грошову допомогу від УВКБ ООН в Києві відновлять роботу вже 13 січня 2025 року. Графік роботи буде опубліковано додатково на офіційній сторінці БФ “Право на захист в місті Київ та Київській області” в Telegram за посиланням.

Грошова допомога від ООН: деталі

Агентство у справах біженців (УВКБ ООН) регулярно проводить збір даних для подальшого надання грошової допомоги тим категоріям українців, які постраждали від війни.

Сума допомоги базується на сумі мінімального споживчого кошика, який нині становить 3 600 гривень на особу та покриває тримісячний період. Це означає, що загальна сума грошової виплати становить 10 800 гривень. Вона перераховується голові домогосподарства.

Отримати грошову виплату можуть ВПО, постраждалі від бойових дій та ті, хто повернулися до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

На фронті загинув випускник Бахмутського коледжу ім.І.Карабиця: як допомогти родині

Семаковська Тетяна 10:49, 27 Грудня 2024
Ілля Машнін / фото Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв ім.І.Карабиця

21 грудня 2024 року загинув 25-річний військовослужбовець Ілля Машнін. У 2019 році юнак був випускником Бахмутського фахового коледжу культури й мистецтв імені Івана Карабиця. Потім викладав у школі мистецтв в Краматорську. Ілля загинув біля селища Руське Порічне Суджанського району Курської області.

Редакція висловлює співчуття родині та повідомляє, як можна підтримати родину Іллі.

Ілля Машнін

25-річний Ілля Машнін працював викладачем ударних інструментів Краматорської школи мистецтв, раніше навчався у Бахмутському фаховому коледжі культури й мистецтв імені Івана Карабиця. Чоловіка призвали на військову службу за мобілізацією 25 вересня 2024 року, 21 грудня стало відомом, що Ілля загинув в Курській області, повідомляє Донецька ОДА.

Ольга Воробйова, завідувачка денного відділення Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця повідомила, що друзі та випускники коледжу організували збір коштів на поховання військового, аби передати їх матері Іллі.

Підтримати збір можна за реквізитами — 4441 1111 2973 7676.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити із кутею, яка залишилась після Святвечора: традиції та способи використання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 25 Грудня 2024
Кутя / фото ілюстративне, iStock

Кутя — це головна страва на столі у Святвечір, адже з неї розпочинається частування. До свята традиційно готують 12 страв, а тому нерідко трапляється, що кутю не з’їдають повністю.

Детальніше про те, що робити у такому випадку, традиції та можливі способи використання куті після Святвечора, дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Що традиційно робити із кутею після Святвечора

За повір’ям, на Святвечір душі померлих родичів приходять навідати живих. Тож усі 12 страв потрібно залишати на ніч на столі. Наступного дня усі їх можна їсти.

Втім, якщо кутя все ж лишається, то викидати цю страву також не можна, адже вона є прямим символом поваги до померлих представників минулих поколінь, а також достаток і добробуту. Якщо кутя залишалась, то її  згодовують курям або дають іншим домашнім тваринам. У народі вірили, що такий крок може зробити їх здоровішими та сильнішими.

Що можна зробити з кутею після свята

Після свят кутя може зберігатись до 5 днів у холодильнику, залежно від складників. Її можна споживати як у звичайному вигляді, так і використовувати для приготування інших страв. Наприклад, вона може стати складником тіста для млинців чи основою для запікання. 

Для приготування млинців з кутею потрібно змішати кутю з молоком, яйцями і цукром до однорідної консистенції. Після до суміші потрібно додати дрібку солі та починати смажити млинці на розігрітій сковорідці з двох сторін.

Для приготування запіканки з кутею потрібно змішати її з молоком  яйцями, цукром, горіхами і сухофруктами. Все це перемішати, додаючи невелику кількість борошна, щоб тісто було густішим. Тістову суміш потрібно викласти в змащену маслом форму для запікання і покласти в духовку при температурі 180 градусів на 30-40 хвилин.

Зазначимо, що кутю також можна заморозити для подальшого використання. Для цього потрібно розкласти традиційну страву в пластикові контейнери та покласти у морозильну камеру. Перед вживанням обов’язково потрібно розморозити її в холодильнику.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут-Гоща: перспективи побудови житла для ВПО. Розпитали у влади Бахмута й Гощі

У Варшаві на конференції Rebuild Ukraine представили проєкт “Бахмут-Гоща”. Презентацію провели 13 листопада. Ця візуалізація передбачає побудову невеликого району для бахмутян в Гощі. Попередня вартість […]

Довідка про склад сім’ї: для чого потрібна та як саме її отримати

Під час оформлення пільг та соціальних виплат часто потрібна в наданні довідки про склад сім’ї. Утім, виникає проблема — ще у 2019 році Мінсоцполітики своїм […]

15:20, 27.12.2024 Скопіч Дмитро

“Мені це кума брата дружини прислала!” Роль месенджерів у поширенні фейкових новин

WhatsApp, Telegram, Viber, Signal та інші, стали невіднятною частиною нашого спілкування. Це популярно, бо можна швидко поширити інформацію, переписки вважаються конфіденційними, а самі месенджери — […]

Кримський фанат донецького “Шахтаря”: редакція ідентифікувала, хто позував на фоні зруйнованого Бахмута в грудні

У грудні цього року російський воєнкор александр федорчак побував у знищенному та окупованому Бахмуті та позував на фоні зруйнованих будівель. Редакція дізналася більше про окупанта. Грудень, […]

12:35, 27.12.2024 Носуля Марина

Тепла зима: як сім’ям ВПО отримати 6 500 гривень від держави

Протягом грудня 2024 року сім’ї з-поміж малозабезпечених і ВПО можуть отримати по 6 500 гривень на кожну дитину. Це державні кошти, направлені на купівлю дітям […]

11:40, 27.12.2024 Скопіч Дмитро