Очільника терористів “днр” пушиліна засудили до 15 років тюрми

Микола Ситник 14:36, 27 Грудня 2023
пушилін
Ватажок самопроголошеної “днр” денис пушилін / фото Донецька обласна прокуратура

Ватажка самопроголошеної “днр” дениса пушиліна заочно засудили 15 років ув’язнення. Суд визнав його винним у колабораційній діяльністі, а також у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Колабораційна діяльність пушиліна

Примітка. Пушилін народився в Макіївці, що на Донеччині. 42-річний колаборант став другим ватажком “днр”. Він очолює “республіку” з листопада 2018 року, після вбивства олександра захарченка.

У вересні 2022 року ватажок незаконно створеної на території Донеччини “республіки” денис пушилін скликав та провів позачергове засідання фейкової ради “днр”.  На зборах нелегітимний депутатський корпус ухвалив так званий закон “про референдум днр з питання входження до складу рф”.

У подальшому ватажок неодноразово наголошував  у підконтрольних медіа на необхідності приєднання тимчасово окупованої території Донецької області до рф. Він закликав до захоплення росією території України. Зрештою, на підставі підписаного “головою” акту на тимчасово окупованих територіях в присутності озброєних військових рф провели незаконне “народне волевиявлення”.

30 вересня 2022 року засуджений підписав із президентом рф “договір” про входження квазіреспубліки та нових окупованих територій Донецької області до складу федерації нібито на правах суб’єкта.

24 лютого 2022 року під приводом захисту самопроголошеної “днр” від “київського режиму” армія рф розпочала так звану “спецоперацію”. Під час повномасштабного вторгнення в Україну окупаційні війська рф знищили десятки населених пунктів, зокрема Бахмут, Соледар, Попасну, Мар’їнку та інші міста. Наразі окупанти продовжують вбивства та тероризувати мирне населення України.

Заочний суд зрадника

Донецька обласна прокуратура звинувачувала пушиліна в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та в колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Суд визнав зрадника винним. Його заочно засудили до максимального покарання — 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Пушиліна також позбавили права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, пов’язаних з наданням публічних послуг, виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на 15 років.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти економлять на харчуванні дітей у окупованому Донецьку: що відомо

Семаковська Тетяна 17:33, 10 Лютого 2026
Шкільна їдальня на ТОТ / фото росджерела

На тимчасово окупованій Донеччині окупаційна влада почала економити на харчуванні дітей у школах та дитячих садках. Про це повідомляють активісти громадянського руху спротиву “Жовта Стрічка”. Водночас на пропагандистських каналах, окупанти поширюють новини про нібито покращення харчування у шкільних столовах.

Що про це відомо, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Харчування в школах окупованого Донецька

За інформацією активістів “Жовтої Стрічки”, у навчальних закладах Донецька різко зменшили порції, а з меню майже повністю прибрали м’ясо, фрукти та молочні продукти. Основу дитячого раціону нині становлять каші на воді, макарони та хліб. Офіційно адміністрації закладів заявляють, що харчування нібито відповідає нормам.

Кухня в столій на ТОТ / фото з росджерел

У січні 2026 року “Міністерство освіти у днр” заявило, що покращує матеріально-технічну базу шкіл у днр, в тому числі і столових. Водночас проблеми з харчуванням шкіл в окупованому Донецьку не нові. Раніше повідомляли, що у частині шкіл немає гарячого харчування. Про це заявляв денис пушилін, ватажок “днр”. Тоді причину обґрунтували браком кухарів.

Разом з тим, ціни на харчування в школах “днр” зросли з минулого року. Так, сніданок для учнів 1–4 класів коштує близько 114,5 рублів (63 гривні), обід — 171,8 рублів (95 гривень). Для учнів 5–11 класів сніданок коштує 134,6 рублів (74 гривні), а обід — 201,8 рублів 111 гривень). Безкоштовне гаряче харчування передбачене для всіх учнів 1–4 класів, але гарячого харчування у багатьох школах немає.

Скорочення меню, за словами активістів, неофіційно працівники пояснюють дефіцитом фінансування з регіональних бюджетів.

За даними російських джерел, бюджет так званої “Донецької Народної Республіки” на 2024–2026 роки коливався в межах 230–266 мільярдів рублів. Важливо розуміти, що це загальний бюджет “республіки”, який включає місто Донецьк і інші адміністративні території і не деталізує витрати на конкретні статті, такі як харчування школярів. Але все ж на прикладі цього бюджету помітно, як змінювалися видатки та доходи.

РікДоходи (млрд руб.)Видатки (млрд руб.)Коментар
2024>250>266Вищий обсяг витрат у порівнянні з доходами, бюджет збалансований із дефіцитом.
2025~230–230,5~230–230,5Поступове зниження загального бюджету.
2026~243,9~248,8Поступове зростання доходів, але все ж нижче, ніж у 2024 році. Дефіцит близько 4,9 млрд рублів

Офіційних даних про те, яку частину виділяють на харчування дітей у школах, російська окупаційна влада не публікує. На це звертали увагу правозахисники Human Rights Watch у звіті 2024 року “Освіта під окупацією”.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бюджет підтримки ВПО зріс на 16,5 млрд грн: на що витратять 72,6 млрд у цьому році

Семаковська Тетяна 16:00, 10 Лютого 2026
Виплати ВПО / фото НБУ

Держава посилює соціальний захист внутрішньо переміщених осіб, збільшивши фінансування профільних програм на поточний рік до 72,6 мільярда гривень. Це на 16,5 мільярда більше порівняно з 2025 роком. Пріоритетами залишаються виплати на проживання, розширення житлових програм та підтримка вразливих категорій громадян.

Про це повідомив Павло Фролов, голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав ВПО.

Виплати на проживання: допомога для мільйона українців

Левова частка бюджету спрямована на збереження щомісячної допомоги на проживання у розмірі 2000 грн на дорослу особу та 3000 грн на дитину або особу з інвалідністю.

За словами Павла Фролова, держава зберегла ці виплати для найбільш вразливих категорій. Очікується, що допомогу отримуватимуть від 1,1 до 1,3 мільйона громадян. Автоматичне продовження виплат стосується:

  • пенсіонерів із доходом до 10 380 грн;
  • осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Для працездатних осіб діє вимога щодо економічної активності: якщо переселенець не працює і не перебуває на обліку в центрі зайнятості понад 6 місяців, він втрачає право на виплати.

Житлові програми: 14 мільярдів для переселенців з ТОТ

У бюджеті закладено фінансування для вирішення найгострішої проблеми ВПО — втрати житла.

Зараз реалізується програма компенсації за житло на ТОТ. За словами Павла Фролова, вперше передбачено 14 мільярдів гривень на житлові ваучери для людей, чиї домівки залишилися в окупації (наприклад, у Бахмуті, Соледарі, Маріуполі). Наразі програма поширюється на дві категорії: учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Також в Україні продовжує діяти программа “єВідновлення”, на фінансування якої закладено 6,7 мільярда гривень.

ВПО можуть скористатися программою пільгового іпотечного кредитування “єОселя”, на яку виділено 4,4 мільярда гривень. Як вказує Павло Фролов, наразі триває робота над зниженням відсоткової ставки для ВПО з 7% до 3%, а також над зменшенням вимог до віку нерухомості, щоб люди могли купувати дешевше житло, збудоване понад 20 років тому.

Тимчасове житло та підтримка громад

Павло Фролов в інтерв’ю також розповів й про те, що Україна продовжує фінансувати створення фондів тимчасового житла. Субвенція місцевим бюджетам становить 1,5 мільярда гривень. Ці кошти підуть на:

  • облаштування місць тимчасового проживання (МТП);
  • переобладнання нежитлових приміщень у житлові;
  • забезпечення житлом ВПО у сільській місцевості.

Також 1,1 мільярда гривень передбачено на програму “Прихисток” — компенсацію комунальних послуг власникам житла, які безкоштовно прихистили переселенців.

Соціальні послуги та догляд

Окремим рядком у бюджеті виділено 2 мільярди гривень на соціальні послуги для внутрішньо переміщених осіб. Ці кошти будуть спрямовані на фінансування:

  • підтриманого проживання;
  • стаціонарного догляду та медсестринського обслуговування;
  • створення спеціалізованих притулків для маломобільних людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Окупанти економлять на харчуванні дітей у окупованому Донецьку: що відомо

На тимчасово окупованій Донеччині окупаційна влада почала економити на харчуванні дітей у школах та дитячих садках. Про це повідомляють активісти громадянського руху спротиву “Жовта Стрічка”. […]

Бюджет підтримки ВПО зріс на 16,5 млрд грн: на що витратять 72,6 млрд у цьому році

Держава посилює соціальний захист внутрішньо переміщених осіб, збільшивши фінансування профільних програм на поточний рік до 72,6 мільярда гривень. Це на 16,5 мільярда більше порівняно з […]

“СвітлоДім”, допомога для бізнесу та “Пакунки тепла”: якими програми можуть скористатися українці

В Україні стартували перші виплати та пільгове кредитування для громадян і бізнесу, які постраждали через кризу в енергетиці. Держава запускає програми підтримки, щоб допомогти пережити […]

Удар по Слов’янську 10 лютого: загинула мати з 11-річною донькою, поранено 16 цивільних

Російські війська 10 лютого 2026 року завдали ракетного удару по Слов’янську на Донеччині. Внаслідок влучання у приватний будинок загинули жінка та її 11-річна донька. Щонайменше […]

Електронна трудова книжка: до якого терміну треба оцифрувати документи та як це зробити самостійно

В Україні триває процес переходу від паперових трудових книжок до електронних. З 10 червня 2021 року відомості про трудову діяльність громадян вносяться до реєстру застрахованих […]

14:00, 10.02.2026 Скопіч Дмитро