Обмін полоненими 390 на 390: Україна повернула 270 військових і 120 цивільних

Семаковська Тетяна 18:20, 23 Травня 2025
Українці повернулися з полону, обмін 23 травня / фото Володимир Зеленський

23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Цей обмін став першим етапом реалізації домовленості, досягнутої на переговорах між Україною та росією в Стамбулі. Загалом додому повинні повернутися 1000 українських полонених. Наступні обміни чекаємо у суботу та неділю.

Про перший обмін полоненими 23 травня 2025 року повідомив Володимир Зеленський.

Обмін полоненими 23 травня

“Повертаємо наших людей додому. Реалізовано першу частину домовленості про обмін 1000 на 1000. Сьогодні — 390 людей. Субота й неділя — очікуємо продовження обміну”, — зазначив глава держави.

За словами президента, це лише початок великої роботи:

“Дуже важливо повернути всіх, хто в полоні. Перевіряємо кожне прізвище, кожну людину. Дякую всім, хто працює 24/7 для того, щоб українці й українки повертались додому”, — додав він.

Кого звільнили з полону 23 травня 2025

У межах обміну Україна повернула 270 військовослужбовців та 120 цивільних осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованих територіях і в рф. ДПСУ повідомляє, що серед звільнених – семеро прикордонників, які потрапили в полон на Донеччині та Луганщині. Один з них перебував у неволі з 2022 року, решта – з 2023-го.

У Координаційному штабі додали, що звільнені оборонці захищали нашу землю на Донецькому, Луганському, Запорізькому, Харківському, Херсонському напрямках, а також брали участь в боях в Чернігівській, Сумській та Київській областях.

Серед визволених сьогодні – 3 жінки та 387 чоловіків. Обмін відбувся за координації Офісу Президента, ГУР МО, СБУ, Міністерства оборони, Мінреінтеграції та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обмін 10 червня. Україна повернула важкопоранених захисників з російського полону

Семаковська Тетяна 18:05, 10 Червня 2025
Звільнені з полону 10 червня / Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Обмін полоненими 10 червня відбувся за домовленостями у Стамбулі. Україна повернула з російського полону групу важкопоранених та тяжкохворих військовослужбовців. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, діючи за дорученням Президента України, організував цей гуманітарний акт.

Про це повідомив Володимир Зеленський та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Обмін 10 червня: кого повернули

Сьогодні відбувся перший етап обміну полоненими в категорії “важкопоранені та тяжкохворі”. 10 червня відбувся обмін полоненими. До України повернулися захисники з різних підрозділів:

  • Збройних Сил України;
  • Військово-Морських Сил;
  • Сухопутних військ;
  • Територіальної оборони;
  • Десантно-штурмових військ;
  • Служби безпеки України;
  • Національної гвардії;
  • Державної прикордонної служби;
  • Державної спеціальної служби транспорту.

Сьогодні – перший етап повернення з російського полону наших важкопоранених і поранених воїнів. Усі вони потребують негайної медичної допомоги. Це важливий гуманітарний акт,

Володимир Зеленський // президент України

Серед звільнених є оборонці Маріуполя, які провели в полоні понад три роки. До групи також увійшли офіцери та військовослужбовці солдатського і сержантського складу.

Усі звільнені мають важкі поранення: ампутації кінцівок, ураження зору, інфекції, осколкові поранення, абсцеси, а також хронічні хвороби. Діагностовано випадки гепатиту та туберкульозу.

Після прибуття додому захисників доставлять до медичних центрів для повного обстеження, лікування та реабілітації. Усім звільненим буде надано необхідну підтримку, відновлять документи та виплатять компенсації за перебування в полоні.

Обміни тривають, Координаційний штаб готує наступні етапи звільнення.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

66-й обмін полоненими: хто повернувся додому з російського полону

Семаковська Тетяна 15:21, 9 Червня 2025
Обмін полоненими 9 червня / фото Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

9 червня 2025 року Україна здійснила перший етап чергового обміну полоненими з росією. Обмін полоненими 9 червня стартував у межах домовленостей, досягнутих під час нещодавньої зустрічі в Стамбулі. Найближчими днями очікуються наступні етапи, адже обмін відбуватиметься у кілька хвиль.

Про це повідомив Володимир Зеленський та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими 9 червня: що відомо

За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, додому повертається перша група українських військовослужбовців, це представники різних підрозділів, зокрема:

  • Військово-Морських Сил;
  • Сухопутних військ;
  • Сил територіальної оборони;
  • Повітряних Сил;
  • Десантно-штурмових військ;
  • Державної прикордонної служби;
  • Нацгвардії;
  • Державної спеціальної служби транспорту.

Усі звільнені, це військові рядового та сержантського складу, переважно віком до 25 років. Серед визволених є оборонці Маріуполя, які перебували в полоні понад три роки. Обмін стосується також важкопоранених і тяжкохворих українських бійців.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що переговори тривають щоденно, а Україна працює над тим, щоб повернути кожного свого громадянина. Окремо ведеться робота з репатріації тіл загиблих.

Звільнені військові отримають повне забезпечення, включно з медичною реабілітацією, поновленням документів, грошовими виплатами за увесь період перебування в полоні, а також одноразовою допомогою від держави.

Це вже 66-й обмін з початку повномасштабного вторгнення. Остаточні дані щодо кількості звільнених буде оприлюднено після завершення всієї обмінної операції з міркувань безпеки.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прорив без втрат: бійці 31-ї ОМБр вийшли з тактичного “мішка” під Рівнеполем

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) Збройних сил України здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя, що на Донеччині. Про […]

Розвідницю з Бахмута засудили до 8 років за шпигунство на користь фсб рф

Жительку Бахмута засудили до 8 років позбавлення волі за співпрацю з фсб росії. Вона передавала ворогу відео з розташуванням українських військових у місті, прикидаючись, що […]

У “Дія”запустили цифровий простір для ветеранів та їх родин: які функції доступні

В Україні запустили новий цифровий сервіс — Ветеран PRO у застосунку “Дія”. Він дозволить ветеранам, ветеранкам і членам їхніх родин отримати найнеобхідніші державні послуги без […]

15:20, 08.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

переселенки
Історії

“Треба не чекати, а шукати можливості”: історії трьох переселенок, які наважились купити хати в селі

Тисячі родин переселенців втратили житло через війну. Через це дехто вимушений жити в тимчасових прихистках, орендувати житло чи мешкати у знайомих чи родичів. Разом з […]