Важливо

Обмін 307 на 307: Україна повернула додому ще три сотні людей. Хто серед звільнених

Семаковська Тетяна 14:01, 24 Травня 2025
Українці обміняні у межах обміну 307 на 307 / фото Володимир Зеленський

Обмін полоненими 24 травня відбувся у другій половині дня. Додому повернулися 307 українців. Це другий обмін полоненими між Україною та росією у межах формату “1000 на 1000”. 23 травня обмін допоміг повернутися додому 390 українцям.

Про обмін 24 травня повідомив Володимир Зеленський та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ).

Обмін полоненими 24 травня: кого повернули

24 травня обмін полоненими повернув додому 390 українців. Це другий етап масштабного обміну у форматі 1000 на 1000, який був узгоджений завдяки міжнародному посередництву, зокрема з боку Туреччини.

За два дні вже звільнено 697 українців. Серед них — бійці Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.

Очікується, що обмін продовжиться й завтра, і кількість повернених зросте.

“Дякую всім, хто залучений до процесу обміну, хто цілодобово працює. Наша мета – повернути кожного й кожну з російської неволі. Продовжуємо нашу взаємодію з партнерами, щоб це стало можливим”, – написав Володимир Зеленський.

Координаційний штаб повідомив, що у нинішньому обміні є 27 Захисників Маріуполя. Усі 307 визволених Оборонців, це чоловіки, представники рядового та сержантського складу.

Загалом додому повертаються українці, що воювали на Донецькому, Херсонському, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

307 українських героїв повернулися додому: перші фото після полону

Семаковська Тетяна 14:35, 24 Травня 2025
Український військовий після полону / фото Володимир Зеленський

24 травня відбувся другий етап масштабного обміну полоненими між Україною та росією. Додому повернулися ще 307 українських захисників, це військовослужбовці ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала перші офіційні фото після звільнення: щирі емоції, обійми та мить, коли на обличчях знову з’являється усмішка.

Обмін 24 травня: перші фото

Українці вдома / фото Володимир Зеленський
Перші обійми після обміну / фото Володимир Зеленський
Військовий загорнутий у стяг / фото Володимир Зеленський
Звільнені з полону українці / фото Володимир Зеленський
Обійми / фото Володимир Зеленський
Військові зі стягами / фото Володимир Зеленський
Емоційна зустріч / фото Володимир Зеленський
Груповий знімок звільнених / фото Володимир Зеленський
Українські військові / фото Володимир Зеленський
Військові після повернення / фото Володимир Зеленський
Перші емоції вдома / фото Володимир Зеленський
Люди не стримують сліз / фото Володимир Зеленський
Зморені після полону воїни посміхаються вдома / фото Володимир Зеленський
Важкі перші хвилини вдома / фото Володимир Зеленський
Українські військові / фото Володимир Зеленський
Загорнуті у стяги військові / фото Володимир Зеленський
Посмішки на обличчях захисників / фото Володимир Зеленський
Воїн звільнений з полону / фото Володимир Зеленський
Військовий з прапором / фото Володимир Зеленський

Коли наступний обмін

Наступний обмін має відбутися 25 травня, повернутися додому повинні 303 українських полонених. Загалом за ці дні додому повернеться 1000 українських полонених. Це найбільший обмін полоненими за всю історію війни.

Нагадаємо, що 23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. У межах обміну Україна повернула 270 військовослужбовців та 120 цивільних осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованих територіях і в рф

До теми:

Обмін 307 на 307: Україна повернула додому ще три сотні людей. Хто серед звільнених

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де можна знайти списки полонених: корисні контакти для родин

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:30, 3 Жовтня 2024
Військовополонені українці / фото з відкритих джерел

Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як знайти списки полонених, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA

Де подивитись списки військовополонених

Знайти офіційні списки тих, хто знаходиться у російському полоні, у відкритому доступі на наразі неможливо. Компетентні органи влади не публікують їх для безпеки самих військових, а також їх рідних. Закликають й самих родичів не публікувати подібну інформацію. Особливо це стосується тих, хто знаходиться в тимчасовій окупації.

Утім, дізнатися про те, що рідна людина знаходиться в полоні, можливо. 

Куди звертатися за інформацією про полонених

Для того, щоб отримати інформацію про знаходження військовослужбовця в полоні можна звернутися до:

  • Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +380 (67) 650 8332, +380 (98) 087 3601 або на електронну пошту [email protected];
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: (044) 428 6274 або на електронну пошту [email protected]; також є бот за посиланням, де можна знайти дані про рідного.
  • телефону довіри МВС: +380 (89) 420 1866;
  • Національного інформаційного бюро за гарячою лінією 1648 або за номером (044) 287 8165;
  • Національної поліції за телефоном +380 (89) 420 1866;
  • консультаційної лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при Міністерстві оборони України за номером +380 (95) 412 7424.

Якщо ви отримали офіційну відповідь з підтвердженням про полон військового, то можна додатково звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, адже саме її представники мають можливість відвідувати військових у полоні. Його контактні дані:

Зверніть увагу, що МКЧХ довго відповідає й часто може не володіти актуальною інформацією. 

Додатково шукати інформацію про полонених можна в Telegram або Facebook  групах. Тут публікують інформацію про взятих в полон українців, але зверніть увагу, що це не офіційне джерело.

Пошук зниклих безвісти військових

Раніше редакція Бахмут IN.UA випускала матеріал про процедуру пошуку зниклих безвісти військових та про те, з якими труднощами доводиться стикатися їх рідним. Зокрема, вони часто натикаються на фейкову інформацію чи на шахраїв, котрі намагаються збагатитися коштом інших. Детальніше про це за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фоторепортаж

307 українських героїв повернулися додому: перші фото після полону

24 травня відбувся другий етап масштабного обміну полоненими між Україною та росією. Додому повернулися ще 307 українських захисників, це військовослужбовці ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ. Редакція […]

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у […]

12:00, 24.05.2025 Скопіч Дмитро

Ностальгія в кожній світлині: яким був Бахмут у 2011 році

У 2011 році Бахмут залишався важливим індустріальним і культурним центром Донеччини з глибоким історичним корінням та активним міським життям. Місто вирізнялося стабільною роботою солевидобувної промисловості, […]

11:00, 24.05.2025 Скопіч Дмитро

5 заворожуючих світлин Солоних озер у Красній Горі

Солоні озера у Красній Горі — унікальне природне явище Донеччини, відоме своїми лікувальними властивостями та мальовничими краєвидами. Вони розташовані поблизу Бахмута та до повномасштабного вторгнення […]

10:00, 24.05.2025 Скопіч Дмитро

Ветеран із Бахмута, який повертає інших до життя: історія Даниїла Ходикіна. Відеорепортаж

Даниїл Ходикін — бахмутянин, ветеран, працівник Protez Foundation. Чоловік пішов у військо добровольцем у 2021 році, він пройшов бойовий шлях у зенітних бригадах, а після […]