Обмін 1000 на 1000: серед звільнених — військовий ЗСУ, який, ймовірно, є зрадником

Валентина Твердохліб 13:22, 26 Травня 2025
обмін
Військовий Анатолій Тараненко під час здачі в полон / скриншот із росджерел

Протягом останніх трьох днів, 23-25 травня, відбувся наймасштабніший з 2022 року обмін полоненими. До України повернулись 1000 військових і цивільних, яких рф утримувала на ТОТ чи в росії. Серед повернених військових, ймовірно, був зрадник Анатолій Тараненко, який у 2021 році добровільно здався ворогу.

Що відомо про Анатолія Тараненка і чи дійсно він винен у зраді, розповідає Бахмут IN.UA.

Обмін 1000 на 1000: серед визволених, ймовірно, був зрадник

25 травня відбувся фінальний етап обміну полоненими між рф і Україною в форматі “1000 на 1000”. Серед звільнених військових, які повернулись в Україну, ймовірно, є зрадник. Це боєць ЗСУ Анатолій Тараненко, який у 2021 році добровільно здався бойовикам, попередньо спаливши свою бойову машину піхоти.

Про зникнення бійця у 2021 році повідомляло оперативне командування “Північ”. Було підтверджено, що військовий зник і його розшукували. Згодом чоловік був помічений у роликах, опублікованих бойовиками “днр”. На них Анатолій Тараненко зізнавався в тому, що сам здався у полон, та розповідав інформацію, що дискредитує Збройні сили України. Встановити деталі зникнення військовослужбовця мало слідство.

Анатолій Тараненко дає свідчення окупантам / скриншот із росджерел

Весь цей час Анатолій Тараненко перебував у полоні. Ймовірно, він був звільнений під час останнього обміну. Воєнний кореспондент Андрій Цаплієнко опублікував фото, де видно чоловіка, схожого на Анатолія Тараненка.

Чоловік, схожий на Анатолія Тараненка / фото Telegram-канал Андрія Цаплієнка

Також журналіст оприлюднив свідчення людей, які, нібито, сиділи разом з ним. Анатолій Тараненко, начебто, просив у росіян ніж для катувань українських полонених та висловлював бажання отримати громадянство росії, щоб воювати на її боці.

Анатолій Тараненко у російській пропаганді

Після того, як Анатолій Тараненко потрапив у полон, він став героєм російських пропагандистських сюжетів. Чи це були примусові кадри, чи чоловік сам ініціював зйомки, невідомо. Нижче наводимо приклади того, що говорив на камеру росіянам полонений військовий.

Зокрема, чоловік розповідав про “побиття, пияцтво і вживання наркотиків” у лавах ЗСУ. Також він говорив, що війну з рф розв’язала Україна для “заробляння грошей”.

Свідчення Анатолія Тараненка для росзмі / скриншоти

Окупанти возили Анатолія Тараненка в окуповані населені пункти, які, нібито, обстрілювали українські захисники. Там полонений “просив пробачення у дітей”. При цьому його представляють як “колишнього бійця ЗСУ”.

Військовий з дитиною / скриншот

Про здачу Анатолія Тараненка в полон повідомляла і пресслужба так званої народної міліції днр. Чоловік, нібито, звернувся до них за допомогою через свавілля в лавах української армії. Йому, нібито, надавали психологічну допомогу.

Народна міліція днр про Анатолія Тараненка

Наразі про долю Анатолія Тараненка невідомо. Офіційні військові джерела не висловлювались з приводу визволеного військового.

Нагадаємо, що визволення ймовірних зрадників з полону відбувається не вперше. Під час обміну 6 травня до України повернувся Данило Черняєв — колишній військовослужбовець, який на момент повномасштабного вторгнення проходив службу на КПВВ “Чонгар”. Перебуваючи в полоні він, нібито, перейшов на бік рф.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Естонська рада анонсувала реєстрацію на грошову допомогу: коли відкриється форма

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 20 Липня 2025
Грошова допомога / фото НБУ

Естонська рада у справах біженців продовжує реалізацію програми багатоцільової грошової допомоги для найбільш вразливих категорій населення у прифронтових областях України. Наразі вона анонсувала відкриття форми для подання заявок на отримання допомоги у прифронтових регіонах, зокрема на Донеччині.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає детальніше про грошову допомогу, а також про те, коли саме відкриється реєстраційна форма.

Грошова допомога від Естонської ради

Естонська рада надає грошову допомогу у розмірі 3 600 гривень на місяць на одну людину протягом трьох місяців, тобто загальна сума виплати може скласти 10 800 гривень. Пріоритет надається мешканцям прифронтових районів, а саме Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Допомога орієнтована на вразливі категорії населення, зокрема:

  • родини з дітьми, які очолює одинока мати або батько;
  • домогосподарства, де жінка є єдиною годувальницею;
  • родини з вагітними жінками;
  • сім’ї з трьома і більше дітьми до 18 років;
  • родини з дітьми до 2 років;
  • домогосподарства, у складі яких є особи з інвалідністю І або ІІ групи;
  • родини з членами, які мають серйозні захворювання та потребують дороговартісного лікування;
  • домогосподарства, які складаються з людей віком від 60 років і старше;
  • родини, житло яких зруйноване повністю або частково;
  • домогосподарства, де є поранені або загиблі внаслідок бойових дій.

Звернутися по допомогу можна раз на рік або раз на пів року — якщо родина набула нового статусу вразливості. Однак ці обмеження не стосуються осіб, які належать до найбільш вразливих категорій і мають право на термінову підтримку.

Як зареєструватися

Реєстрація на отримання коштів від Естонської ради проводиться в онлайн-форматі. Вона відкриється 21 липня 2025 року о 9:00. Реєстрація відбуватиметься за спеціальним посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мальовниче місто та спокійне життя: як виглядав Бахмут у липні 2018 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 20 Липня 2025
Мальовничі околиці Бахмута / фото Олександр Сотников

У липні 2018 року Бахмут був мирним і затишним містом із мальовничими краєвидами та спокійним ритмом життя. Сьогодні ці спогади набувають особливої цінності — бахмутянин Олександр Сотников зберіг у світлинах той довоєнний Бахмут, яким він був до руйнувань.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто в липні 2018 року. Публікуємо шість фотографій авторства бахмутянина Олександра Сотникова.

Бахмут, липень 2018 року

Зелені вулиці та знайомі краєвиди — таким пам’ятає місто у липні 2018 року бахмутянин Олександр Сотников. Тоді місто було спокійним східноукраїнським населеним пунктом, де місцеві насолоджувалися літом і будували власне життя.

Пропонована добірка складається з шести фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2018 року.

Торгівельний центр / фото Олександр Сотников
Паркова зона у місті / фото Олександр Сотников
Міський центр культури та дозвілля / фото Олександр Сотников
Алея троянд / фото Олександр Сотников
Літак-пам’ятник у Бахмуті / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Естонська рада анонсувала реєстрацію на грошову допомогу: коли відкриється форма

Естонська рада у справах біженців продовжує реалізацію програми багатоцільової грошової допомоги для найбільш вразливих категорій населення у прифронтових областях України. Наразі вона анонсувала відкриття форми […]

12:00, 20.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Мальовниче місто та спокійне життя: як виглядав Бахмут у липні 2018 року

У липні 2018 року Бахмут був мирним і затишним містом із мальовничими краєвидами та спокійним ритмом життя. Сьогодні ці спогади набувають особливої цінності — бахмутянин […]

11:00, 20.07.2025 Скопіч Дмитро

На Донеччині посилили комендантську годину: оновлений перелік міст і селищ

У Донецькій області оновили перелік населених пунктів, де посилили комендантську годину. Причиною ухвалених змін стало погіршення безпекової ситуації у регіоні. Вони стосуються і деяких населених […]

Як перевірити статус виплат ВПО онлайн: покроковий гід

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть перевірити статус своїх соціальних виплат онлайн, без необхідності відвідувати ЦНАП. Детальніше про те, як скористатися електронним сервісом та перевірити статус […]

11:00, 19.07.2025 Скопіч Дмитро
IMG 7103 8b1e0

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари […]